מה בער אתמול לנשיא ריבלין לחרוג מכללי הטקס ולא לזמן את בנימין נתניהו לקבל את המנדט? מה בער לו לשלוח מכתב כגנב העושה הליכתו בחושך וחושש להיתפס בקלקלתו? מה בער לו לשחק את המשחק של "אני מיוסר ונותן את המנדט לנתניהו" בנאום מביש מול כל עם ישראל?

ריבלין שניסה להתחמק מהמוקשים הפוליטיים שהונחו לפתחו במצב הפוליטי המסובך והמורכב הקיים כרגע בישראל, עשה בדיעבד כל מאמץ ליפול לתוכם ולהוכיח כי הוא רחוק ממלכתיות ואי התערבות המתבקשת ממי שממלא את התפקיד הרם.

בהמשך הגדיל לעשות כשבחר להיעדר מהתמונה הקבוצתית הקבועה כאילו כדי לרמוז שקיבל את ההחלטה להטיל את על ביבי את הקמת הממשלה בלב כבד. האם אינך חושב כבוד הנשיא שאתה פוגע בכך בלמעלה ממיליון אזרחים שהצביעו עבור הליכוד בראשות נתניהו בבחירות האחרונות? האם אתה לא חש שאתה מעליב מיליוני אזרחים מישראל השנייה שהצביעו למפלגות הימין (הציונות הדתית, ש״ס ויהדות התורה) שהמליצו בבית הנשיא על נתניהו כמועמד המועדף מטעמם להרכבת הממשלה?

אם כבוד הנשיא היה מחזיר את המנדט לכנסת, מילא. זו גם הייתה התחמקות מביכה אבל לפחות לא היה מתערב. אבל גם להמליץ על ביבי וגם לפגוע תוך העברת מסר פומבי שהינך עושה זאת בלית ברירה ורק משום קיום דין הבוחר?

גם העיתונות החרדית תקפה הבוקר את התנהלותו הבלתי ראויה ובלתי ממלכתית של ריבלין. ‏עיתון "המבשר" של מאיר פרוש הקדיש מאמרי מערכת על הראש של הנשיא רובי ריבלין בהם כינה אותו: "נשיא פוליטי ודו פרצופי", "נאום שנתפר לאוזני השמאל", "טובל ושרץ בידו", "עושה הכל להעמיק את הקרעים" וגם בעיתונים יתד נאמן ו"המודיע" הובאה ביקורת דומה על התנהלותו המבישה. 

נשיא המדינה חזר אתמול בנאומו במליאת הכנסת בטקס ההשבעה על משנתו הידועה והמנותקת כל כך לפיה מדינת ישראל מורכבת מארבעה שבטים: החילונים, החרדים, הדתיים והערבים. מי חסר? רק השבט הגדול מכולם. המסורתיים. אותם מיליוני מסורתיים, דתיים וחרדים שהצביעו למפלגות גוש הימין ורוצים בבנימין נתניהו כראש ממשלתם וכעת חשים כי הנשיא סבור במידת מה כי בחירתם לא לגיטימית או לא ראויה מוסרית ולכן בחר שלא להתייצב לצידו בתמונה ובהטלת המשימה. 

דווקא בימים האחרונים בתפקיד נשיא המדינה היה צריך להוכיח ריבלין בגרות ועוצמה ולכבד את כלל האזרחים ולהוכיח כי הוא אינו נשיא פוליטי הפועל מאינטרסים צרים ואנוכיים. חבל שבמקום זאת הוא פגע בראש הממשלה ועל הדרך בעוד מיליוני תושבי ישראל שבחרו בו באופן הכי דמוקרטי שיש. כבוד הנשיא, שחרר אותנו מנוכחותך כמה שיותר מהר. ואם לא, אז בכוחו של יו"ר הכנסת יריב לוין לקבוע שהבחירות על נשיאות המדינה יהיו כבר בשבועות הקרובים. יעשה בשכל אם ימהר בקביעת תאריך וישים סוף כמה שיותר מהר ל-7 שנות הנשיאות הפוליטית ביותר בתולדות ישראל.