דור שלם גדל כאן בלי להכיר את צמד המילים הכה מאוסות ״הסוגיה הפלסטינית״. דור שלא גדל עם אוטובוסים מתפוצצים, לא יודע מה זה המוקטעה וממש לא מעניין אותו הצעקות מעבר לגדר על מדינה פלסטינית. זה אולי ההישג הגדול ביותר של שלטון נתניהו. את ישראל, העולם בכלל והעולם הערבי בפרט כבר לא מעניין מה עושה מכחיש השואה הישיש רגע לפני מותו.

אבל אז הגיע בנט. נציגי ממשלתו נפגשו אתמול מחויכים עם אדם שכמה דקות לפני פגישתם התקשר לנחם את קרובי המשפחה של המחבלת שניסתה לדקור שוטרים בירושלים. עם אדם שמממן רוצחי ילדים, נשים וכל יהודי שגר בגבולות 1948. מינוס המדים והכאפיה, אבו מאזן הוא יאסר ערפאת גם אם הוא לא זה שלוחץ בפועל על ההדק אלא רק מממן אותו. ועבור פגישה איתו עצר אתמול שר הבריאות של ישראל את קבינט הקורונה.

בידיעתו המלאה של ראש הממשלה נפתלי בנט, חוזרת הסוגיה הפלסטינית ללב השיח. בתחילה היה זה שר הביטחון בני גנץ שנפגש עם אבו מאזן ללא תמונה, ואמש זה כבר התנהל מהמקפצה במפגש פומבי מתועד של ראשי מרצ מינוס דגל ישראל, ששמחו כמובן לקדם את האג’נדה המדינית שלהם כחברים בממשלה של בנט, שקד, ליברמן וגדעון סער.

וכל זאת, כאמור, באמצע ישיבת קבינט הקורונה. עכשיו בוא נדמיין את הסיטואציה הבאה: שר הבריאות יעקב ליצמן נטש את ישיבת קבינט הקורונה לטובת פגישה עם האדמו״ר מגור. אין מספיק שלבים בסולם של ריכטר כדי לתאר מה היה קורה במדינה בסיטואציה דומה. אבל בממשלת ה״10 מעלות ימינה״ צרצרים.

וזה לא משנה שאיילת שקד תגנה את זה בטוויטר כי בזמן שהיא סופרת תווים, השמאל בממשלה עובד. מוביל. פועל בשטח. משנה את השיח. את כל זאת הם לא יכלו לעשות בלי בנט. ניצן הורוביץ לא עניין איש עד לפני 4 חודשים. הוא בחיים לא היה מקבל כותרות אם היה נפגש עם אבו מאזן כיו״ר מרצ. הוא מקבל כותרות כי הוא שר הבריאות של נפתלי בנט.

ולכן האיתרוג המושלם. הכל למען המטרה של קידום אידיאולוגית ״רק לא ביבי״, וגרוע מכך אידיאולגית שמאל ושלום שאינו אמיתי ובר קיימא. בחולשתו מאפשר בנט יצירת ערוץ של ממש מול הפלסטינים ונושא שכבר ירד מסדר היום חוזר לזירה הבינלאומית למרות הצהרותיו כי מדובר בממשלת ימין. בפועל נראה כי מי שמכתיב את הטון ומי שיוצר את המציאות בשטח אלו מרצ ומפלגות השמאל שרצות קדימה ומעלות את הסוגיה הפלסטינית מחדש כאילו שאנחנו בעיצומן של שנות ה-90 ועוד רגע פורץ מבזק מיוחד עם מיקי ויעקב.

הורביץ בחסות בנט זנח את הטיפול בקורונה ורץ למפגש עם אדם מכחיש שואה והומופוב ששונא אותו ואת בני עמו תוך התרפסות והרכנת ראש. מלחמה בקורונה אין כאן, ויצירת שלום וודאי אין פה. רק כישלון מוחלט ומחדל עליו מכסים כלי התקשורת והשופרות החדשים. אין ספק שלבנט כבר יש מורשת - ראש הממשלה שהחזיר את השיח הפלסטיני לסדר היום.