מתי לאחרונה ראיתם שמפכ"ל המשטרה והשר הממונה עליו מוציאים הודעה מיוחדת לתקשורת על חשד לאונס במערב הפרוע של דרום תל אביב? איפה היה השר לביטחון פנים כשפרסמנו כאן בתחילת השנה על הטרדות מיניות שחוות הסטודנטיות באוניברסיטת באר שבע? מתי לאחרונה פעלה דוברות המשטרה בכזאת יעילות כשב-6 בבוקר כבר נשלחה לכל כלי התקשורת תגובה מסודרת שמגנה את פעולות היומנאי שלא הבין שמולו עומדת גל גברעם האחת והיחידה?

התנהלות משטרת ישראל בשבוע האחרון היא טרלול מוחלט. הכל כדי להרשים עיתונאים וכל מיני אנשים שמכונים סלבס ולזכות בסיקור אוהד. זה קרה גם לפני כמה חודשים, כשבמשטרה מיהרו להוציא הודעה שהם תפסו חשודים באיומים על כמה עיתונאיות. שלא לדבר על ההתגייסות הכללית למצוא בזמנו את הטלפון הגנוב של העיתונאית שרון פרי. אין ספק, משטרת ישראל היא המשטרה היעילה בעולם כאשר מדובר באייטמים שיגיעו לפריים טיים.

אבל הנה מישהי שלא נמצאת בפריים טיים. קוראים לה שולה והיא אמא שלי. בחודשים האחרונים פרצו לה לבית 3 פעמים. היא גרה בבאר שבע. עיר די גדולה בדרום הארץ שבשנים האחרונות הופקרה על ידי משטרת ישראל לטובת ארגוני הפשע הבדואים, שעושים בעיר מה שהם רוצים. לא שמעתי פעם אחת את המפכ"ל או השר הממונה עליו עולים לשידור ומדברים על הכישלון שלהם במשימה מספר 1 של המשטרה - הביטחון האישי שבבאר שבע ובערים נוספות בישראל כבר לא קיים.מה לעשות? אמא שלי חלשה בסטורי, לא משהו בטיק טוק ולמרות שפייסבוק זה כבר בכלל משהו של זקנים, גם שם היא לא מרבה לכתוב פוסטים מושחזים נגד המשטרה. אולי בגלל זה מפכ"ל המשטרה לא הוציא הודעה מיוחדת ועדכן על מצב החקירה של 3 הפריצות לביתה וגניבת רכוש יקר.

עזבו את מפכ"ל המשטרה, חלום שלי שאיזה יומנאי ממשטרת באר שבע יואיל בטובו להרים טלפון למכשיר הנוקיה צדפה שלה ולעדכן אותה איפה עומדת החקירה והאם היא יכולה לישון בשקט בלילה. לצורך כתיבת הטור הזה בדקתי איפה עומדת החקירה ונחשו מה? התיק נסגר אחרי יום. אתם יודעים למה? כי אימא שלי לא סלב. וזה על רגל אחת הסיפור של משטרת ישראל בשנים האחרונות.נכון, במקרה הפרטי של אמא שלי לא מדובר חלילה בחשד לאונס או הטרדות מיניות, אלא רק בענייני רכוש ברוך השם, אבל באזורים רבים בארץ תלונות על הטרדות מיניות וניסיונות אונס זה דבר שבשגרה שלא זוכה לגינויים מלשכת השר. דרום הארץ ודרום תל אביב הן דוגמאות מצוינות להבדלים בטיפול המשטרה באירועים שמחוץ לפריים טיים. יש משטרה לפשוטי העם שלא מתהדרים באלפי עוקבים ויש משטרה לעשירים, למפורסמים ולנוצצים. בקיצור, משטרת האופנה.