ערד ניר צודק. מאה אחוז צודק. בישראל מתנהל ניסוי. לא סתם ישראל היא המחוסנת הראשונה בעולם. לא סתם תמיד לישראל יש עודף חיסונים במקררים. לא סתם ישראל הראשונה שמחסנת את הילדים מתחת לגיל 16 למרות שאין לזה אישור FDA. לא סתם ישראל מחסנת מיליונים בבוסטר למרות שאין לזה אישור FDA.

לכן ערד ניר צודק. ולא רק שערד ניר צודק, הוא כמעט היחיד באולפנים ההיסטריים שעושה עבודה עיתונאית. מביא עובדות. מצליב אותן. שם את היד על הקלטות של סגן נשיא פייזר שאומר בפירוש: ישראל היא המעבדה שלנו ולפי מה שקורה במעבדה שלנו שהיא ישראל אנחנו מסיקים מסקנות. למשל שהחיסון דועך.

ברור שככה פייזר גם אוספת את המידע שלה מהמעבדה ששמה ישראל על חיסון ילדים מתחת לגיל 16 כדי שאפשר יהיה להגישו ל-FDA ולקבל לפי תוצאות המעבדה בישראל אישור לחסן מתחת לגיל 16.

ברור גם שככה פייזר אוספת את המידע שלה מהמעבדה ששמה ישראל על חיסון במנה שלישית. בבוסטר. כי במעבדה ששמה ישראל לראשונה התברר שהחיסון דועך ובקרוב ידעך גם במקומות אחרים בעולם שהחסנו הרבה אחרי ישראל כי הם לא המעבדה של פייזר שמקבלת זכות ראשונים.

זו פריבילגיה להיות כאלה שזוכים לקבל תרופות בניסוי. הרבה חולי סרטן חולמים להכנס לתוכנית ניסוי כאלה. אבל הם עושים זאת בשקיפות ובמודע ומרצון חופשי והם יודעים שהרופאים שמציעים להם את זה מקבלים כסף מחברת התרופות כדי לגייס שפני ניסיון.

הכל גלוי ועל השולחן. ואנשים מנהלים את הסיכונים שלהם מבחירה חופשית. וככה צריך להיות גם במעבדה ששמה ישראל עם פייזר והקורונה. אני הסכמתי להשתתף בניסוי של פייזר והתחסנתי. אני יודע שחלק מהרופאים הישראלים שמייעצים לראש הממשלה בנושא החיסון מפייזר מקבלים או קיבלו כסף מפייזר.

אני דורש שההסכמים עם פייזר יהיו שקופים. שאדע בדיוק מה סוכם בין המעבדה של פייזר ישראל לחברת פייזר ומי מקבל מה. אני דורש שהדיונים בין ראש הממשלה לרופאים המייעצים לו איך לחסן את אזרחי ישראל יהיו שקופים וגלויים כי הם נוגעים בחיי ובבריאותי.

והכי חשוב: מי שלא רוצה להשתתף בניסוי שמתנהל בישראל זו זכותו המלאה. אפשר לשכנע אותו. לנסות לתגמל אותו כדי שכן יסכים להשתתף. אבל בשום פנים לא לצמצם את חופש התנועה שלו עם התו הירוק. ובטח לא לצמצם את חופש התנועה של הילדים עם הבדיקות האינסופיות, כשלהם בכלל אין אפשרות להשתתף בחיסון כי עדיין אין חיסון בשבילם.

לכן ערד ניר צודק. לחלק מהאנשים זה לא נעים לשמוע אז כמו בכדורגל הם הולכים לו על הרגליים, משפילים אותו ומקללים אותו ברשתות. וזה עצוב בעיקר כשעושים את זה אנשים ליברלים עד לפני רגע. אנשים ליברלים ששנאו את צלילי השופרות בעד ביבי ועכשיו מתענגים על צלילי השופרות באולפנים שמעריצים את חברת פייזר ולא רוצים לשמוע ביקורת גם כשהיא מוצדקת וגם כשהיא עוסקת רק בעובדות.

ערד ניר צודק. תתמודדו איתו בעובדות או תעלו אותו ברשתות באש. אבל תדעו שאם אתם צולים אותו באש במקום להתמודד איתו בכבוד, אתם לא ליברלים ולא הומניסטים ולא ישרים. נהפכתם לעובדי אלילים של חברת תרופות שתפקידה להדפיס כסף.