הכירו את קארי הורן: לפני שנה וחצי היא ילדה את בנה בניתוח קיסרי חירום. למרות שההפיכה לאמא הייתה חוויה נפלאה עד כה עבורה, ההחלמה שלה מהניתוח הייתה ארוכה ולא פשוטה בכלל. עכשיו מנסה המאמא מווירג'יניה לרגש אנשים (יותר נכון נשים) ברחבי העולם, עם חשבון האינסטגרם שלה, שבו היא מתעדת בצורה אינטימית ואמיתית את האתגרים הרפואיים שיכולים לקרות לנשים לאחר לידה, וחוגגת גם את הצלקות שנשארו לה בבטן.

בעקבות ניתוח החירום שעברה, מסע הפוסט-הריון שלה כלל בקעים טבוריים, ניתוח נוסף לתיקונים, עוד סיבוכים והרבה כאבים. 

בעודה מחלימה מסיבוכי הלידה הללו, הורן העלתה תמונה מדהימה של הבטן שלה לאינסטגרם כדי לשתף את הסיפור שמאחוריה, וכדי להזכיר לאמהות שנאבקות בקשיים של אחרי הלידה, שהן לא לבד. "החלקים באמהות שלא מדברים עליהם כל כך הרבה", כתבה הורן בכיתוב לתמונה. "לפעמים, למרות כל החלומות שלך על לידה, את צריכה לעבור ניתוח קיסרי חירום. לפעמים, לא משנה כמה שמן קוקוס וויטמין E תמרחי על הבטן, עדיין יהיו לך סימני מתיחה. לפעמים, למרות שהתינוק שלך הוא כבר פעוט, תגלי שיש לך לא אחד, אלא שלושה בקעים טבוריים, וצריכים לחתוך לך שוב את הבטן ואת השרירים. ולפעמים את אלרגית לחבישה שהרופא שם על הניתוח, ואז יש לך כוויות ופריחה על כל הבטן הממילא כואבת שלך, ואין לך מי יודע מה פופיק בעקבות כל זה. אמהות, אתן השחקניות הכי חשובות, אל תשנאו את עצמכן ליידיז. אתן יפות לא משנה כמה צלקות יש לכן.

הורן והחבר שלה מגדלים את בנם בן החצי שנה, וחולקים משמורת על בנו בן העשר ובנה בן השלוש. הורן אמרה להאפינגטון פוסט שהיא החליטה להעלות את התמונה הזו אחרי שנאבקה בדימוי גוף שלילי ותפיסה עצמית שלילית, והיא קיבלה השראה מפוסטים מנשים אחרות שהעלו תמונות אמיתיות. "חשבתי שאולי אם אעשה את זה בעצמי, זה יעזור לי לצאת מהתקופה הקשה הזאת, וזה בהחלט מה שקרה", אמרה הורן. התגובות שקיבלה והפידבקים החיוביים מעוקביה עודדו אותו מאוד וגרמו לה להרגיש הרבה יותר טוב עם מה שעבר עליה.

"כשגילינו שאני בהריון, היינו קצת המומים וגם דאגנו, כי עד לאותו רגע חשבנו שאני לא יכולה להיכנס להריון כי היו לי כמה בעיות ברחם", הסבירה. ולמרות שהיא נכנסה להריון, היא הייתה בסיכון גבוה לסיבוכים, מה שאכן התברר כנכון, גם במהלך ההריון וגם אחרי הלידה. במהלך הלידה החלו צירים כואבים במיוחד שהכניסו את הגוף שלה לשוק והיא לא יכלה להפסיק לרעוד ולהקיא. הלידה לא התקדמה גם אחרי שקיבלה פיטוצין, ואחר הצהריים זוהתה מצוקה עוברית והיא הוכנסה מיד לניתוח. כמה חודשים אחרי הניתוח החלו הבעיות, עם בליטה רצינית מעל הטבור שגרמה לכאבים וקשיי נשימה. היא אובחנה עם בקעים וכעת היא עדיין מחלימה מהניתוח הזה.

"אני יודעת ששרירי הבטן שלי לא ישתקמו אחרי מה שקרה, ואין יום שלא כואב לי בצלקת, אבל אני לוקחת מזה את המיטב. אני מקווה שנשים יקבלו השראה לאהוב את הגוף שלהן יותר, גם נשים שאין להם ילדים, כי הגוף שלנו מספר את הסיפור שלנו. וכל הצלקות וסימני המתיחה מזכירים לנו שאנחנו לוחמות". 

מקור

>> לא באשמתכם: 4 סיבות טובות שהתינוק שלכם לא ישן