נפתח בקביעה נחרצת: גם אנשים שאין להם טלוויזיה, וקונים רק בגדי יד שנייה ממרתפים טחובים בערי שדה בריטיות, מושפעים מסלבס. הם אולי לא יודו בזה, ויעדיפו להמשיך לטעון בתוקף שהם לא יודעים מי זו קים קרדשיאן, אבל טרנדים עולמיים מתחילים אצל סלבס, הם קובעים אופנות ומגמות – ולפעמים זה אפילו לא דבר רע כל כך.

בעוד שלא מעט נשים מתענות בדיאטות רצח אחרי הלידה, רק כדי להידמות למודל בלתי אפשרי של סלב כחושה, יש מפורסמות שמכירות בעובדה שהריון הוא חוויה ייחודית, שלפעמים נוטה להשאיר מזכרות בכל מיני מקומות, ומקדשות את הבוטלישסיות הפוסט-לידתית שלהן. החלטנו לעשות כבוד לשמונה מפורסמות מהממות שלא נכנעו ללחץ, ולקחו את הזמן עד שחזרו לגזרה – אם בכלל.

1. מריה קארי: "כולם אמרו לי שאני שמנה"

אין תמונה
קארי. טיפולי הפוריות והריון התאומים עשו את שלהם
למרות הנסיבות המקלות (הריון תאומים, שהגיע אחרי אי אילו טיפולי פוריות, שכידוע טומנים בחובם אפקט מנפח משל עצמם), קארי ספגה לא מעט ביקורת על 35 שעלתה במהלך ההריון. קארי אמנם ירדה את רוב המשקל בשנה הראשונה לחייהם של התאומים, אבל הקפידה לשמור על גזרת הבוטלישס המפורסמת שלה, ולא הגזימה עם הניסיונות להפוך למילף מן המניין. כשנשאלה על המשקל, היא סיכמה: "כולם אמרו שאני שמנה, אז עשיתי משהו בקשר לזה".

2. כריסטינה אגילרה: "רעבה אחרי כל הנקה"

אין תמונה
אגילרה. הנקה זה מרעיב, ושמישהו כבר יגיד את זה
את חולצות הבטן הלוהטות של הניינטיז החליפו חולצות רחבות, והמכנסונים הוחלפו בטייצים סלחניים. כריסטינה אגילרה מודל 2012 היא כבר אמא, ולמרות אפיזודת רזון קצרצרה אחרי הלידה, מאז שהקימה משפחה היא הרבה יותר מרופדת. כמו רבות מאיתנו, כריסטינה גילתה שההבטחות על ההנקה המרזה הן במקרה הטוב בדיה, וצוטטה כאומרת: "אמנם להניק זה כמו אימון כושר קצר, אבל אחרי הנקה את כל כך רעבה, שלא משנה כמה קלוריות שרפת במהלכה".

3. הילארי דאף: "אני לא מושלמת, אבל מרגישה מעולה"

אין תמונה
דאף. מרגישה מעולה עם עצמה, תודה
בניגוד ללא מעט ילדי פלא, הילארי דאף דווקא לא מצאה את עצמה בגיל שלושים עם מחט בווריד וראש באסלה, אלא מדגמנת חזות נורמלית ומשפחתית להפליא. את המשקל מההריון היא לא הזדרזה להעיף, וכשצולמה שלושה חודשים אחרי הלידה בפוזה לא מחמיאה הגיבה בקור רוח: "אני לא מושלמת, אבל אני מרגישה מעולה".

4. כריסטינה אפלגייט: "אני עדיין לובשת מכנסי הריון. זה כל כך נוח!"

אין תמונה
אפלגייט. מכנסי הריון גם אחרי הלידה. הכי נוח
אחרי שנאבקה וניצחה את הסרטן, כנראה שלשטויות כמו כמה ק"ג עודפים מההריון אין ממש מקום באג'נדה של כריסטינה אפלגייט. כל כך אין מקום, עד שקצת יותר משנה אחרי הלידה היא הודתה בגאון בראיון: "אני עדיין לובשת מכנסי הריון – זה פשוט כל כך נוח!".

5. ג'סיקה סימפסון: "לא פשוט להתעמל עם חזה כמו שלי"

אין תמונה
סימפסון. האמת, צודקת
בהמלך ההריון שלה עלתה ג'סיקה סימפסון במשקל בקצב מסחרר, עד ש"מקורבים" התראיינו (בעילום שם, כמובן) והביעו חשש לבריאותה. אחרי הלידה היא לקחה את עצמה בידיים, אבל בקצב איטי מהמקובל. היא אמנם חתמה על חוזה פרסום שמן עם "שומרי משקל", אבל כנראה לא הקשיבה בהרצאה על פעילות גופנית, מכיוון שצוטטה כאומרת ש"עם ציצים כמו שלי, קשה מאוד לעשות פעילות גופנית סדירה. הם פשוט גדולים מדי".

6. ג'ניפר גארנר: "לא לחוצה לחזור לגזרה"

אין תמונה
גארנר. לא חייבת כלום, לאף אחד
אחרי שלושה ילדים, ועם בן אפלק כגיבוי, ג'ניפר גארנר ממש לא ממהרת להוריד את המשקל אחרי שילדה בפברואר האחרון. היא אמנם הודתה שהיא מתעמלת ואפילו "היה אצלה בבית מדריך יוגה פרטי כמה פעמים", אבל לדברי מקורביה היא ממש לא מרגישה לחץ לחזור לגזרה, ולא מרגישה שיש סטנדרטים שהיא מחוייבת לעמוד בהם.

7. איישווריה ריי: "האמהות היא אושר"

אין תמונה
ריי. מקפידה לדבר על האושר שבאימהות ולא על המשקל
"אדונית התבלינים", שבתקופת ההריון כנראה עברה לפזר אותם על פסטה במקום על סלט נבטים, עוררה (וכנראה תמשיך לעורר) סערה ציבורית. איישווריה, שבקורות החיים שלה יכולה להוסיף את התואר "מיס עולם לשעבר", פשוט תפחה בהריון ולא עשתה מאמץ מיוחד לרזות מיד אחרי הלידה – חטא חמור, שמזכה אותה בכינויים מעליבים ופורטרטים לא מחמיאים בעליל. איישווריה לא מתראיינת בנושא, וכאשר מראיינים רומזים לה בעדינות בכיוון היא מדברת על האושר שבאמהות, ושומרת את המשקל שלה כעניין פרטי.

8. פינק: "בוחרת להתרגש יותר מהתינוקת שלי"

אין תמונה
פינק. "זה נורמלי שלוקח זמן לחזור לגוף אחרי הלידה". אנחנו מסכימים
אם יש דבר שאי אפשר להאשים בו את פינק, הרי שזה קונפורמיזם. ולכן, גם כשנכנעה לקסמי הבורגנות, עם בעל פלוס תינוקת, היא עשתה דברים בדרכה, מרדה במודל ההוליוודי של הריון בסגנון חוט עם קשר ועלתה כמעט 30 קילו עד הלידה. לגזרה השרירית והנערית שלה היא חזרה לאט ובלי לחץ, או כמו שהגדירה בעצמה: "אני אוהבת להיות בכושר ואני בנאדם בריא, אבל בחרתי להתרגש יותר מהעובדה שייצרתי בן אדם, ושנורמלי אם ייקח לי קצת זמן לחזור לגוף הקודם שלי".

>> ומהצד השני: דיאטות הכאסח המסוכנות של הסלבס אחרי הלידה