איזה כיף שיש בלוגריות בעולם. הן אף פעם לא מתביישות לספר ולהראות את האמת, הולכות עם הסיפור עד הסוף ובעיקר גורמות לכולן להרגיש הכי נורמליות, פשוט כי הן נשים ואמהות בדיוק כמונו, עם כל הפחדים והחששות והקשיים והכאבים. 

A post shared by ✖️ OLIVIA WHITE ✖️ (@houseofwhite_) on

הפעם זאת הבלוגרית האוסטרלית אוליביה ווייט, שהחליטה להפנות זרקור לנושא מאוד כאוב עבור אמהות רבות: הבחירה לעבור ניתוח קיסרי. זה לא סוד שנשים נשפטות פחות או יותר על כל בחירה שהן עושות, החל מהדרך שבה הן יולדות, דרך הדרך שבה הן מאכילות או משכיבות את התינוקות לישון, ועד אינספור דעות שיפוטיות ומקטינות שגברים לא זוכים לשמוע. נשים שבוחרות בניתוח קיסרי אלקטיבי (מוזמן מראש), זוכות ללא מעט הרמות גבה על זה שהן כביכול בחרו בפתרון קל, על חשבון בריאותו של התינוק, שעדיף לו להיוולד בלידה ואגינלית.

בפוסט אינסטגרם שהפך לוויראלי, הבלוגרית ממלבורן העלתה תמונה של הצלקת מהניתוח הקיסרי שלה, תמונה שצולמה ממש אחרי הניתוח, כשהאזור עוד חבוש ונפוח מאוד. היא גם הוסיפה כיתוב מאוד ציורי לתמונה הזאת, כדי להדגיש שקל – זה בטח לא. "ככה נשים באמת נראות כמה שעות אחרי ניתוח קיסרי", כתבה ווייט בפוסט, "לכל מי שחושב שמדובר בבחירה בפיתרון קל, אולי תנסו חתך באורך 15 ס"מ בבטן שלכם, ותרגישו קצת כמו כריש שחתכו לו את הבטן כדי להוציא כמה איברים של צוללן שהוא טרף, ואז תפרו אותו בחזרה עם חוט דיג בעוד שזה מרגיש שכל האיברים החיוניים מנסים לברוח החוצה!!".  

A post shared by ✖️ OLIVIA WHITE ✖️ (@houseofwhite_) on

מה שגרם לווייט לנסח את הפוסט הנעים הזה, היא שהיא ספגה הרבה ביקורת בהריון השני שלה, כששיתפה בחופשיות את העובדה שהיא בוחרת ללדת בניתוח קיסרי אלקטיבי. בתה הבכורה נולדה בקיסרי חירום, ובעקבות הסיבוך הרפואי יצא שווייט לא יכלה להחזיק אותה ולהתחבר אליה במשך כמה ימים אחרי הלידה. "אנשים הזכירו לי כל הזמן שאני עדיין יכולה ללדת לידה טבעית אפילו אחרי שעברתי ניתוח קיסרי, וחלק מהם אפילו העזו לטעון שלבחור ללדת בקיסרי זה לבחור בפתרון הקל. חלק אמרו שאני too posh to push  (כינוי מעליב לנשים שלא רוצות ללדת ואגינלית כי הן מפונקות מדי או מעדיפות לשמור על הגזרה ועל הווגינה – ל.א)", היא אמרה לאתר מאמאמיה.

"אז כשנכנסתי להריון השני, ידעתי מהתחלה איך אני אלד את התינוק הזה, וזה אולי לא מהסיבות שאתם חושבים עליהן. נכון שיכולתי ללדת וגינאלית, ואני יודעת שכל לידה היא שונה, אבל הדבר שהיה הכי חשוב עבורי הפעם היה שהלידה שלי תהיה חוויה חיובית ומעצימה".

בעולם שבו יש הרבה דעות על מה היא הדרך ה"נכונה" ללדת, ועל למה עדיף שזה לא יהיה בקיסרי, זה לא מפתיע שווייט חשבה שהיא צריכה להראות את הצלקת שלה מיד אחרי הניתוח, כי, כמו שהיא ניסחה את זה "אם לא הייתה האופציה ללדת את התינוקות שלי ככה, אולי הם לא היו פה היום".

A post shared by ✖️ OLIVIA WHITE ✖️ (@houseofwhite_) on

בסופו של יום, ווייט זכתה לתגובות של תמיכה והערכה, למרות שרוב האנשים, היא אומרת, עדיין מנפנפים את הקשיים שבלידה קיסרית בהשוואה ללידה וגינלית.

ווייט אומרת שלמרות שהיא זכתה גם - kangaroo pouch – מצב שבו התפירה אחרי הניתוח לא מדויקת ונשארת רקמה עודפת בבטן – היא לא הייתה משנה דבר, מה שזכה לתגובות נרגשות מהעוקבות שלה. "אחיותיי לפאוץ'", כתבה אחת המגיבות, "אתן זוכרות את הרגע הזה שבו אתן קמות מהמיטה אחרי הניתוח, ברוב המקרים פחות מ-24 שעות אחרי שחתכו אתכן, ואתן מרגישות שכל האיברים שלכן עומדים ליפול החוצה?".

זה לא באמת משנה איך תינוק נולד, מדובר בעבודה קשה, מכאיבה ומשאירת צלקות. וכל אמא בעולם זכאית לתמיכה, לא משנה איך היא בחרה להביא חיים לעולם.

>> גם הבלוגרית ריי לי מסכימה ומציגה את הצלקת שלה