טוורקינג  - ריקוד נמרץ שכולל נענועי אגן פרובוקטיביים בסגנון ניקי מינאז' בואך ביונסה – הוא בערך הדבר האחרון שהייתם מצפים מאישה הרה ומיושבת בדעתה לעשות. אבל תופעה ויראלית חדשה משתלטת על פורומי ההורות בארה"ב: הריוניות בשלבים שונים – חלקן כבר עם ראש של תינוק שמאיים להגיח החוצה בכל רגע – מנענעות, מצלמות – ומעלות את הסרטונים לרשת.

בשרשור שחורך את האתר האמריקאי "בייביסנטר" מעלות עשרות נשים – רובן המכריע בטרימסטר השלישי להריונן -  שפשוט מנענעות כאילו אין מחר, באנרגיות מתפרצות ובלי שום פרופורציה לבטן שמתנוססת בגאון במרכז גופן.

באחד הסרטונים מופיעה הולי רונדיו, בשבוע ה-32 להריון, כשהיא עושה ספק פארודיה ספק מחווה להיפ-הופ של הניינטיז, כולל כובע הפוך ומכנסי באגי, ומבצעת טוורקינג מרשים למדי. בניגוד לתדמית המקובלת, הנשים באתר דווקא מפרגנות אחת לשנייה, וכל סרטון זוכה לשלל תגובות אוהדות. הסרטון של אל ווי זכה לכותרת "טוורקינג עייף", אבל כמעט 3,000 תגובות אוהדות טוענות בתוקף שלא עייף ולא נעליים – מדובר בפצצת אנרגיה הריונית.

"למען האמת, לא מפתיע אותנו שזה תפס ככה את הנשים", אמרה לינדה מורי, עורכת האתר. "האמהות שגולשות באתר שלנו מאוד מחוברות לטרנדים ולכל מה שקורה בתרבות העכשווית, ויש להן גם חוש הומור נהדר. זה שאת בהריון לא אומר שהחיים שלך נגמרו ושאסור לך לעשות כלום יותר. את עדיין אדם ואישה גם כשאת בהריון וגם כשאת אמא, ואת יכולה לנענע בדיוק כמו שעשית לפני כן".

>> טרנד: תינוקות מצולמים בלאפה
>> תופעה: תינוקות בתוך ספלי קפה

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של 9 חודשים