כמעט 20 שנים חלפו מאז נכנסה רומי אבועלפיה לחיינו בתפקיד המופלא של דניאלה בסדרה "שבתות וחגים". היא הייתה אז בת 15, יפהפייה, מוכשרת ונראתה לצופה הממוצע בוגרת לגילה. היא כנראה הייתה כזו. תמיד ומאז מעולם. בשנים שחלפו, המשיכה לשחק בשלל סדרות וסרטים (ישראליים ואמריקאיים), דגמנה בקמפיינים והספיקה גם להעביר את חייה ללונדון ביחד עם בעלה מזה שנה, מפיק הטלוויזיה והקולנוע בן גלעדי. היום, כשהיא בת 33, שחקנית עסוקה ועורכת, היא גם זכתה להוביל את קמפיין החורף של אבישג ארבל כשהיא נושאת בגאון בן ראשון, בשבוע 32 ובקרוב נראה אותה גם בסדרה חדשה שמבוססת על הסיפור של גואל רצון. ביקשנו להבין עד כמה היא מוכנה לחדר הלידה לראשונה בחייה.

מזל טוב להריון ראשון ולבן זכר. איך הגבת כשגילית?
"הרגע שבו גילינו שמדובר בבן היתה משונה. לכאורה לא היתה ציפייה ספציפית לבת אבל כשראינו בסריקה שזה בן, שנינו הסתכלנו אחד על השני ועשינו קולות של התלהבות שהיה ברור לשנינו שהן מזוייפים. אחר כך ניסינו להבין מה אנחנו באמת מרגישים והבנו שבשביל בן מדובר בשיקוף עצמי ובשבילי מדובר בעוד אנרגיה גברית בבית, גבר חדש שאולי יעמוד ביני לבין בן זוגי.... כמובן שמאז אנחנו שמחים ושלמים שזה בן ומצפים בקוצר רוח לפגוש את החמוד הקטן".

איפה את מתכננת ללדת?
"בלונדון, מטר מהבית. רצינו ללדת איפה שאנחנו גרים כדי להרגיש שהלידה היא חלק מההווה שלנו, משהו שמחבר אותנו לעיר שבה אנחנו חיים היום. היה כמובן הפיתוי ללדת בארץ איפה שנוכל לקבל הרבה יותר תמיכה אבל בסוף ירדנו מזה".

מה נמצא בתוכנית הלידה שלך?
"אני מתכננת על לידה טבעית אבל לא חותמת לך פה על שום חוזה שזה מה שיהיה. בואי נדבר אחרי".

רומי אבועלפיה לאבישג ארבל  (צילום: תום מרשק, StyleRiver)
"מיד אהבתי להתלבש פונקציונאלי ביום-יום". מתוך הקמפיין לאבישג ארבל | צילום: תום מרשק, StyleRiver

איזה יולדת תהיי להערכתך?
"קולנית. מאז ההריון אני מדברת יותר, צוחקת יותר ובכלל קולנית יותר. אני מוציאה כל מיני קולות משונים שאני לא מזהה. בכלל – אני אוהבת להוציא קולות ככלי לשחרור אז סביר להניח שבלידה זה רק יתעצם".

A post shared by Romi Aboulafia (@aromia) on

איך את מרגישה עם הגוף שלך בהריון?
"באופן מפתיע – ממש טוב! אני מרגישה בריאה ומלאת השראה. בהריון הבנתי שהגוף שלי הוא כלי מדהים שעושה הרבה יותר מפשוט לשרת אותי ולמלא אחר תכתיבים של יופי ומאז אני רוכשת לו כבוד מחודש".

האם סגנון הלבוש השתנה בהתאם לבטן המתהווה?
"לא. תמיד אהבתי להתלבש פונקציונאלי ביום-יום ובהריון זה מקבל משנה תוקף. האמת, רוב הזמן אני לובשת את הג'ינסים של אבישג עם חולצות מכופתרות של בן זוגי". 

רומי אבועלפיה לאבישג ארבל  (צילום: תום מרשק, StyleRiver)
"רוצים ללדת קרוב לבית". מתוך הקמפיין לאבישג ארבל | צילום: תום מרשק, StyleRiver

עשית קורס הכנה ללידה?
"כן, קורס הכנה לפי שיטת 'לידה פעילה' של של ג'נט בלסקז – ג'נט היא מיילדת ודולה שמשנות ה-70 מחנכת מחדש לחשוב על לידה כתהליך טבעי ולא רפואי. הפעילות שלה בבריטניה הובילה לכך שבימינו המערכת הציבורית מציעה ליולדות את האפשרות ללדת בבית או במרכז לידה בחינם. בין אם אני אלד באופן טבעי או לא, היה מרשים לראות אותה מדברת על תהליך הלידה מקרוב ולקוות לקחת איתי ללידה מעט מהבטחון שהיא משרה".

כבר מקננת?
"בענק! מחליפה ריצוף בבית, סותמת חורים בקירות, מחליפה נורות, מנקה כל מיני פינות שאף אחד לא רואה, משלמת חשבונות שלא צריך לשלם.... משהו מאוד מוזר קורה לי". 

רומי אבועלפיה לאבישג ארבל  (צילום: תום מרשק, StyleRiver)
"בהריון הבנתי שהגוף שלי הוא כלי מדהים ". מתוך הקמפיין לאבישג ארבל | צילום: תום מרשק, StyleRiver

למה את הכי מחכה אחרי הלידה?
"לראות את הפנים של הילד. זה מתסכל שאני לא מצליחה לדמיין משהו שהולך להיות חלק כל כך חשוב וגדול מהחיים שלי. אני מדמיינת את הרגע הזה של המפגש כמו התגלות אלוהית – או לחילופין כמו גילוי הפרס מאחורי הווילון ב'עשינו עסק'. או מרצדס או דחליל, מי יודע".

מה הדבר הכי חשוב שלמדת במהלך ההיריון?
"שגברים ונשים הם לא אותה חיה. כאילו ברור.. אבל עדיין".

מה תכתבי בהודעה שתשלחי לכולם אחרי הלידה?
"לא ידעתי שזה משהו שעושים..?!?!"

>> האם מיכל הקטנה מוכנה לחדר הלידה עם תאומים?