שתקום המאמא שלא מכירה את התופעה המבאסת הזאת: נשירת שיער אחרי לידה לא פוסחת על רוב האמהות, והתופעה הנפוצה מתרחשת לרוב 4 חודשים אחרי הלידה, כשהגוף נפטר מעודפי ההורמונים שהציפו אותו במהלך ההריון.

עכשיו מתפרסם סרטון חדש שהעלתה ספרית בשם קריסטינה קרייטל, מהמספרה שלה בארה"ב, ומראה עד כמה התופעה הזו יכולה להיות מחרידה. בסרטון רואים את הגב של הלקוחה, והספרית פשוט מעבירה את היד על השיער הרטוב ומושכת אותו. מה שיוצא לה ביד זה החומרים שמהם עשויים סרטי אימה. גוש אדיר של שערות פשוט נמשך החוצה, וגורם לכל מי שצופה להתכווץ. הסרטון הפך כמובן ויראלי, וקרייטל, שבעצמה מתחזקת 45 אלף עוקבים באינסטגרם, גם צירפה כיתוב לפוסט שלה: "אין כמו נשירת שיער של פוסט הריון!! אתן יודעות מתי זה קורה, 4 חודשים אחרי הלידה ואתן ממלאות את החור של הביוב באמבטיה. גם לי זה קורה עכשיו, ואני אוהבת לאסוף את השערות על הקיר של האמבטיה. מגעיל ומספק".

HaHA!!! Nothing like that Post Pregnancy Shed man!!!! You know the time, 4 months postpartum and you FILL that drain! I’m going through this myself and like to collect it on the wall of my shower �� Haha so grossly satisfying ���� This is just as good as scalp treatments!! Anyone else going through this!!! #licensedtocreate

A post shared by Master Stylist + Boss Mom (@christinakreitel) on

אז כן, את אולי בטוחה שאת מאבדת את השיער שלך, אבל זה לא מדויק - הוא בסך הכל חוזר למצב המקורי שלו. "לרוב נשים מאבדות בערך 100 שערות ביום", מסבירה דרמטולוגית בשם פרנסיס שייני, מומחית באיבוד שיער מארה"ב. "השיער הזה מתחלף כל הזמן, כי 85 אחוז מהשערות שלנו נמצאות בשלב הצמיחה". אבל בזמן הריון, השינויים ההורמונליים מונעים מהשיער לנשור, ולכן הרבה נשים מדווחות שהשיער שלהן נראה נפלא בהריון. "הגוף נמצא במצב של 'צמיחה', והשיער לא יוצא מן הכלל", מסבירה ד"ר שייני. אחרי הלידה הכיף הזה נגמר. שינוי דרסטי בהורמונים גורם לכך שכל השיער שלא נשר במהלך ההריון, מחליט ליפול, ולכן זה נראה כאילו כמויות עתק של שיער נושרות. החדשות הטובות הן שכנראה שעד שנתו הראשונה של התינוק, השיער יסיים את הבריחה שלו מהראש ויחזור לנורמליות. "אם זה לא קורה, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע - דרמטולוג או מומחה אחר, כדי לשלול סיבה אחרת לנשירה מאסיבית".

>> למה השיער נושר? כל התשובות לשאלות