הלידה הקרובה של השחקנית, הזמרת והפרזנטורית של מעצבת בגדי ההיריון אבישג ארבל, שרי גבעתי (35) מגיעה בדיוק בזמן. ולא במקרה. "תכננתי את ההיריון הזה. ביוני סיימתי צילומים לסדרה חדשה( שלטון הצללים")  וללדת בחודש אפריל זה אידאלי בשבילי, בדיוק כמו שילדתי את ריף בני הבכור, באפריל נעים וכבר לא קר אז זה בהחלט יותר נוח עם תינוק קטן,  וגם את רוב ההיריון עברתי בחורף שזאת תקופה בה אני פחות יוצאת לגלוש בגלל הקור, ככה שהכל הסתדר".  

ואם זה לא מספיק, שתי אחיותיה של גבעתי נכנסו גם הן להריון כמעט באותו שבוע ושלושתן צפויות ללדת באותו החודש. בייבי בום אמיתי.

במה ההיריון הזה שונה מהראשון?
"ההיריון הזה הרבה  יותר קשה. קודם כל בהריון הראשון אפשר לישון לילות שלמים ולנוח בין העבודה מתי שצריך. בהיריון הזה אין רגע לעצמך. גם הגוף שלי מתמודד הפעם בהרבה יותר קושי. אפילו שנכנסתי להריון בכושר עם גלישה, אופניים ויוגה עדיין מחודש שביעי קרו דברים שלא היו בשליטתי כמו כלי דם נפוחים, אנמיה ועוד כמה מתנות פחות נעימות".  

 

איך סיפרת לסביבה שאת בהריון?
"חיכיתי אחרי סקירת מערכות הראשונה ושלחתי תמונת אולטרסאונד לקרובים". 

מה תכתבי בהודעת הוואטסאפ הראשונה אחרי הלידה?
"מאמינה ששוב אשלח תמונה עם איזו אצבע או יד"

איזו מין אמא את? במה את מעולה ובמה היית רוצה לקבל חיזוק?
"מצד אחד אני קוראת מלא, חוקרת ושומעת הרצאות ורוצה לדעת הכל ומאוד חשובים לי הגבולות וכמה שיותר לדחוף לעצמאות. מצד שני בגלל שהעבודה שלי היא יצירה תמידית, אני תמיד צריכה ליצור איזו דמות או לכתוב מוזיקה, אז אני הרבה בראש שלי ולא  תמיד מחוברת ומשם מגיע המון שחרור ופרי סטייל. כל יום נראה אחרת. מעניין מה יצא מהכל בסופו של דבר".

שרי גבעתי לאבישג ארבל אביב 2018 (צילום: דודי חסון)
"ילדים צריכים גבולות ברורים וילדים חזקים מנטאלית צריכים הורים חזקים" | צילום: דודי חסון
 

איך את משלבת בין הקריירה לבין היריון ואימהות?
"בקושי רב עם הרבה עזרה ורגשות אשם, כמו כולנו. עם ריף לקחתי מטפלת מגיל חמישה חודשים עד גיל שנה שנכנס לגן. היום העזרה היא בעיקר מהסבתות וקצת ביייביסיטריות. אבל עכשיו אצטרך לקחת מטפלת מהתחלה לחלק מהזמן כי אני באמצע הקלטות של האלבום הבא ויש לי דד ליינים שהתחייבתי להם מראש".    

ממה את הכי נהנית באימהות שלך? איך את והבן שלך מבלים זמן איכות?
"מכל רגע שריף לא בוכה או משתולל אני מתמוגגת. שנינו מחוברים חזק לים וכשאנחנו לבד ויש מזג אוויר טוב תמיד נרד לחוף ים שנמצא מתחת לבית שלנו לפעמים גם עם הכלב. עכשיו יש לנו כלב נוסף וצריכה להגיע עוד תינוקת אז אין לי מושג איך נעשה את זה".

שרי גבעתי לאבישג ארבל אביב 2018 (צילום: דודי חסון)
"לאחרונה ,אני רואה רק חברות שגולשות איתי או נמצאות בסביבה של הגן" | צילום: דודי חסון

איך את מבלה את הזמן האישי שהוא שלך ורק שלך?
"בגלל שיש רק 24 שעות ביממה ויש לי צורך לישון לפחות 7 שעות מהם, אז די וויתרתי על חיי החברה שלי וכל זמן שאני לא עם ריף ואור בן זוגי, ולא מצטלמת או לומדת טקסטים אז אני מקדישה את זמני לכתיבת מוזיקה, או מנגנת ואם וכשיש גלים אז אני גולשת.

"לאחרונה, אני רואה רק חברות שגולשות איתי או נמצאות בסביבה של הגן של ריף או זוגות שבאים אלינו בסופי שבוע. את כל השאר אני אוהבת מרחוק. אבל זה המחיר כשאוהבים את העבודה כל כך. לפעמים זה בא על חשבון של לשבת בנחת ולאכול ארוחה אז אני קונה פיתה עם פלאפל ואוכלת באוטו בדקה לפני שאני אוספת את ריף מהגן רק כדי להספיק הכל".

שרי גבעתי לאבישג ארבל אביב 2018 (צילום: דודי חסון)
"אני קוראת מלא, חוקרת ושומעת הרצאות ורוצה לדעת הכל" | צילום: דודי חסון
  

מה עצת ההורות הכי טובה שקיבלת, וממי?
"ילדים צריכים גבולות ברורים וילדים חזקים מנטאלית צריכים הורים חזקים. אם לא תהיה חזק נפשית  הילד שלך יחפש דמות אחרת להעריך אותה ולהקשיב לה. ולי יש ילד מאוד בטוח וחזק באישיות טפו טפו  . אני חושבת שסופר נני אמרה את זה. היא מדהימה בעיני".

ואיזו עצה או הערה איומה נתנו לך?
"לא לעשות חיסון זה או אחר. התייעצתי אחר כך עם פרופסורים שקבלו פרסים בכל העולם ושכבר לא עובדים בשירות הציבורי שאין להם שום אג׳נדה והם חד וחלק הסבירו לי לתת את החיסונים.

זה מטריף אותי שאנשים מסוגלים לדבר על משהו כמו בריאות ועוד הבריאות של הילדים שלנו כאלו שמדובר באיזו דעה פוליטית. אנשים לומדים כל החיים בכדי להגיע למסקנות רפואיות ואז מני אחרים יוצאים ב'עצות' לא מבוססות ומזיקות וחורצים דעה". 

שרי גבעתי לאבישג ארבל אביב 2018 (צילום: דודי חסון)
"מאמינה ששוב אשלח תמונה עם איזו אצבע או יד" | צילום: דודי חסון
 

מה הדבר הכי חשוב שלמדת בהורות?
"למדתי לקבל פרופורציות. כשיש ילדים הכל מתגמד לידם. זה לא שאין דברים אחרים חשובים, הם עדיין מאוד חשובים רק הם פחות דרמטיים".