פאמלה אנדרסון עם מחשוף נדיב במסיבת עיתונאים (צילום: רויטרס)
ברוכה הבאה לעולם המטען העודף | צילום: רויטרס

עם יד על הלב, מעטות הנשים שבאמת ובתמים אוהבות להיות בהריון. הבחילות, ההורמונים המשתוללים, הורידים ברגליים, כאבי הגב, ההשמנה המתסכלת מאין כמוה - כל אלה מחסלים כליל את קסמו של אחד התהליכים המופלאים ביותר בטבע. אבל אם ננסה להתנתק לרגע מפאזת הלוויתן הממורמר, ניווכח שיש כמה אטרקציות רציניות למצב הכרסתני הזה. למעשה, אם מסתכלים על זה מנקודת מבט מדעית, נשים בהריון הן לא בדיוק יצורים אנושיים. איכשהו, יחד עם הבטן צומח להן גם סט תכונות ייחודי שאף אחד לא מדבר עליו. אז מה הופך את ההריונית הממוצעת לסופר וומן? הנה כמה דוגמאות.

ציצים של כוכבת פורנו

כל החיים את מדפדפת בקטלוגים של בגדי ים ונאנחת חרישית. את יודעת שבטן שטוחה כקרש גיהוץ וירכיים חלקות מצלוליט כבר לא יהיו לך - אבל בעניין החזה עדיין לא מאוחר לוותר על החלום. אולי גמרת אומר בליבך להתפנק בשתלי C חמודים לכשתזכי בלוטו, אבל בינתיים את מתנחמת במיתוסים שהמציאו אחיותייך השטוחות (תחת זה הציצי החדש, גברים בכלל מעדיפים חזה קטן וכו'). אלא שדווקא אז, בדיוק כשהשלמת עם המראה הנערי, הורמוני ההריון מעניקים לך את מה שתמיד רצית: חזה מלא, דשן וכבד מנשוא. זה קורה כמעט בן לילה, ולפתע את הופכת מאישה ממוצעת לכוכבת פורנו בפוטנציה. הגבר שלך מבסוט מהמהפך, ואילו את מגלה שצריך להיזהר במשאלות לב - חזה הריוני עשוי להגיע לגדלים מפלצתיים, וכל חיבוק כרוך בחרדת מחיצה קטלנית. ראי הוזהרת.

יכולות תיאטרליות מרהיבות

אפילו הביישנית בנשים מתגלה בעת ההריון כבת חלציה האבודה של גילה אלמגור. דברים שבעבר התנהלו על מי מנוחות - קניות בסופר, המתנה בתור לרופא, גיהוץ האשראי בקניוני עזריאלי - הופכים למלודרמה עסיסית וסוחטת דמעות. התלונות היומיומיות שלך מקבלות נופך טרגי, אומנותי משהו, כזה שראוי לעמוד באותה שורה עם עבודותיהן של מריל סטריפ, וינונה ריידר ואנג'לינה ג'ולי. ובינינו, תודי שעד שנכנסת להריון לא האמנת כמה משכנעת את יכולה להיות כשאת רוצה מלפפון חמוץ.

סופר חרמנות

מי שלא חווה עונת ייחום של הריונית, לא ידע חרמנות נשית מימיו. משהו בשילוב של ההורמונים, המלפפונים החמוצים, האבטיח עם הבולגרית וכל ההתנשפויות וההתנשמויות בשיעורי ההכנה ללידה, מכנסים אותנו לכוננות מין חסרת כל פרופורציה. גברים שהיו שם מעידים על סקס וולקני מעולם אחר, והנה עוד הוכחה שהריון הופך אותך לאישה ביונית.

קיבולת מזון על-אנושית

להלן כוח על שהיית מעדיפה להשאיר לגיבורים אחרים: קיבה ללא תחתית. אשה בהריון מסוגלת לבלוס כמויות שיכולות להזין עשרה ילדים סומאליים במשך שבוע, ועדיין לבקש תוספת בלי למצמץ. התירוץ השחוק של "אני אוכלת בשביל שניים" מכסה בקושי את המנה הראשונה. אין ספק שהחיים בתור פח זבל מהלך נוחים ומפתיעים למדי. מתחי את הגבולות שלך כל עוד את יכולה, יקירה. עוד תשעה חודשים, עם תינוק מרייר על הכתף, נראה אותך מספיקה לסיים מהצלחת.

כישורי ניבוי

זה קרה לסבתא שלך, זה קרה לאמא שלך, ועכשיו תורך: ההריון מפעיל איזשהו מנגנון סמוי בתוך התודעה שהופך אותך מנערה קלילת דעת למדיום מתחילה. גם אם אף פעם לא האמנת בניו אייג' ובקושי רב צלחת את העמוד החמישי של "הסוד", בקרוב תגלי שהצאצא שברחמך מעניק לחלומותייך מימד נבואי. כמעט כל אמא יודעת לספר על תחושות בטן שבישרו לה על מין היילוד, העיתוי, ואפילו צבע עיניו. מפחיד ואמיתי לגמרי. חכי ותראי.

אין תמונה
תזכיר לי?
חופשה ממחזור

יש כמה קשיים בנשיות, לא נכחיש - הקושי להרים את המזוודה למסוע בצ'ק אין בשדה התעופה, הפחד המתמיד עם כל כניסה לחניון חשוך, חוסר היכולת לחנות ברברס. אבל כשגברים אומרים "ברוך שלא עשני אישה", הם מתכוונים בת'כלס לדבר אחד - התענוג המכונה "מחזור". כל חודש אנחנו מתמודדות מחדש עם כאבי הבטן, מצבי הרוח ושאר תופעות גופניות שהיו מטריפות את דעתו של כל גבר. והנה, לתשעה חודשים (ועוד קצת אחרי), האשה ההרה נהנית מחופש מוחלט מהווסת. נכון, הרבה מהסימפטומים באים בצורות אחרות, אבל לפחות אנחנו כבר לא תלויות בטמפונים.

פטור מאחריות

עם הבגרות, מגיעה אחריות. אחריות לעצמנו, למעשינו, לדברים שאנחנו אומרים. אבל אשה בהריון משוחררת כליל מכל ההבלים האלה - היא מקבלת שחרור אוטומטי, בשלושה עותקים ועם חתימה של משאבי אנוש, מלקיחת אחריות. את יכולה לקלל ולצרוח עליו כאילו יש לך טורט - והוא ימחל לך. את יכולה לשכוח את המפתחות באוטו - והוא יבלע את הרוק. את יכולה לבכות מכל שטות - והוא ילטף לך את הראש בהבנה. אל תבדקי אותנו בעניין הזה, אבל יש מצב שאם תרצחי מישהו, השופט יקבל את ההריון שלך כטיעון הגנה רלבנטי, או לכל הפחות כשווה ערך לאי שפיות זמנית. איזה כיף להיות שוב ילדה!

חוש ריח ביוני

מי פתח קופסת קפה בחדר הסמוך? האם רינגו שוב עשה את צרכיו בגינה של השכן ממול? נדמה לי, או שהמתדלקים מוהלים את האוקטן 95? עם הכניסה להריון, האף שלך עובר לשדר בטורבו, ולקלוט כל בדל ריח בסביבה הקרובה וגם הרחוקה. החסרון - אם בעלך מפליץ בצד השני של הבית יהיה לך קשה לעבור על זה לסדר היום. היתרון - סוף סוף תוכלי להבחין בבישול בין הכורכום לקארי (מי בכלל החליט לעשות שני תבלינים באותו צבע?).

יכולת השיעתוק

ולבסוף, בתום תשעה חודשים של התהוות החיים ברחם, באה לידי ביטוי היכולת המופלאה מכולן - הכשרון הטבעי של המין הנשי להביא תינוק חדש לעולם. ללא למידה מוקדמת, הן הופכות באחת ללביאות קשוחות ורגישות, מתפתלות מכאבים, מתרגלות נשימות, שואגות - ויולדות. עכשיו תגידו אתם, יש יכולת מופלאה מזו בעולם?

>> "לפחות הפנים שלך רזות" ועוד דברים שאסור להגיד לאשה בהריון