במבט ראשון, זו נראית כמו סתם תמונה של בטן מקומטת. אבל במבט שני אפשר להבין שזה בכלל לא הסיפור – בתמונה אפשר לראות תינוק השוכב ליד אמא שלו, שהבטן שלה – מושלמת כפי שהיא – שומרת את הזיכרון של ההיריון והלידה שלו.

אלכסנדה קילמוריי, אמריקאית מפלורידה, הסעירה את הרשת כשהעלתה את התמונה הזו לאינסטגרם בשבוע שעבר. זה לא היה עניין פשוט עבורה; בשבילה, שילדה שני בנים בשנה וחצי והתמודדה עם דיכאון שאחרי לידה, התמונה הזו סימלה ניצחון. "טוב, אני יודעת שרבים מכם בטח חושבים 'למה היא מעלה תמונה כזו'", כתבה בפוסט שליווה את התמונה, "אבל לקח לי שנה וחצי להגיע לכאן, שנה וחצי להפסיק לבכות כשהסתכלתי במאה, שנה וחצי בשביל שסוף סוף אחזור להרגיש יפה בתוך העור שלי שוב".

בהמשך, כותבת קילמוריי בכנות עד כמה לא הייתה מוכנה לאימהות. "אף אחד לא מזהיר אותך מפני הצד האפל של האמהות וההריון. אף אחד לא מכין אותך לכמה הגוף שלך עומד להשתנות, גופנית ומנטלית, אחרי שתהפכי לאמא".

קילמוריי עברה מסע ארוך וקשה – במשך שנה וחצי היא התמודדה עם דיכאון אחרי לידה, ממנו התאוששה כנראה רק לאחרונה. "שנה וחצי אחרי שבני הגדול נולד וחמישה חודשים אחרי שנולד בני השני, אני מרגישה שאני סוף סוף יכולה לאות את האור. זה מדהים".

A photo posted by Alexandra Kilmurray (@alexandrabrea_) on

את המשך הפוסט מקדישה האמא לחיי כל האימהות המתמודדות עם הקשיים שבהורות, כמוה: "לחייכן, מאמות שמתמודדות עם דיכאון אחרי לידה ועדיין קמות כל בוקר לילדים שלכן! לחייכן, מאמות שעדיין בוכות בגלל סימני המתיחה מלידת התינוקות המושלמים שלכן! לחיי האימהות, לחיי הידיעה שגם זה יעבור! ודברים ישתפרו".

התגובות לפוסט שהפך ויראלי היו אוהדות מאוד. גולשת אחת כתבה לקילמוריי: "כשאני מסתכלת בתמונה, אני רואה תינוק יפה ואמא יפה שעושה החלטות לא אנכיות ומקריבה מדי יום בשביל הילדים שלה".

A photo posted by Alexandra Kilmurray (@alexandrabrea_) on

>> מה עוד קורה לגוף שלך בהריון?