עם כל האושר, והעובדה שהפכת לאמא מהממת, חופשת הלידה היא לא בדיוק שיא אסתטי. פרט לעודפי ההריון, שעדיין לא מראים סימני היעלמות, העור נראה קצת עגמומי, השיער נושר ומתייבש והלוק הכללי של רובנו פשוט לא מסתדר.

גם אצל הסלבס, תתפלאי, האמהות גובה מחיר חיצוני. אז איך הן נראות נפלא אחרי לידה? מעבר לסטייליסטית צמודה, ספר צמוד והרבה פוטו שופ, יש להם גם כמה טיפים קטנים שכולנו יכולות לחלוק. קבלו את הטריקים הפשוטים, מבית היוצר של האמהות הכי מפורסמות בעולם, שיעזרו לנו להיראות מעולה אחרי הלידה.

1. סריגים עם קשירה מלפנים

אין תמונה
פארקר. קשירה מקדימה
מכיוון שהם לא סגורים, ובהנחה שלא עלית למשקל תלת ספרתי בהריון, את בהחלט יכולה לנצל סוודרים מלפני ההתעברות. הקשירה תדגיש את (מה שהיה פעם) קו המתניים שלך, והלולאות הקשורות מלפנים יסתירו את הבטן שטרם השתטחה. לשרה ג'סיקה פרקר אמנם אין אפילו גרם עודף, אבל מה שטוב בשבילה יעבוד מצוין גם בשבילך. 

2. עקבים

אין תמונה
קרדשיאן. עקבים זה מרזה
בהריון הזנחת אותם, אם בשל חשש ליפול מהם בהתרסקות מפוארת או מסיבות פרוזאיות ובצקתיות יותר. עכשיו, כשהתינוק שלך כבר בחוץ מצד אחד, אבל עדיין לא דורש ריצות אחריו בגינה מאידך, זה הזמן האידאלי לעקבים – הם אולי לא שיא הנוחות, אבל הם יגרמו לך להרגיש חגיגית גם אחרי לילה לבן, וחשוב מכך: הם מרזים. קורטני קרדשיאן היא אולי אבטיפוס של פרחה, אבל לפחות בנעליים היא מבינה.

3. משקפי שמש עצומים

אין תמונה
האניגן. אחרי עוד לילה לבן?
קצת כמו בבקרים עם האנגאובר, משקפי שמש הם הפתרון המושלם לחול"דת העייפה. במסווה של בחירה אופנתית מוקפדת הם מסתירים עיגולים שחורים, עיניים נפוחות וגבות שלא נמרטו זה מכבר. אליסון האניגן (לעד ווילו מ"באפי") מיישמת מעולה.

4. שיער אסוף

אין תמונה
קלום. פתרון לנשירה הגדולה אחרי הלידה?
גם אם לפני שילדת הסתובבת עם שיער פזור וגולש, בחופשת הלידה יש כמה הסתייגויות לעניין. מכיוון שלא יהיה לך זמן לתחזק אותו, ומכיוון שרובו ימצא את הדרך לרצפה במסגרת הנשירה הידועה לשמצה, וכמובן בגלל הנטייה של התינוק לתפוס קווצה ולמשוך בכל הכוח (לפני שהוא מכניס אותה לפה), כדאי שתתרגלי לתסרוקות אסופות. את ממש לא חייבת ללכת על קוקו ספונג'ה מוזנח למראה, ויכולה לבחור סיכות שוות או קליפסים מעניינים. ואם יש לך פנים מסותתים כמו של היידי קלום, מה טוב.

5. צעיפים

אין תמונה
בארי. רק טוב יצא לך מהצעיף הזה
אם תבחרי פשמינות רחבות מספיק, או אפילו צעיפי שאל, את מרוויחה פעמיים. פעם ראשונה: כשהקשירה התפוחה מקדימה מסתירה את התפיחה שמתחתיה. ופעם שנייה: כשאת מגלה כתם סורר על החולצה, ויכולה לכסות אותו באלגנטיות. האלי ברי הלכה על כתום – אנחנו רק מקווים שהקביים לא קשורים לעצה שלנו על העקבים.

6. תיק צד גדול

אין תמונה
האדסון. תיק גדול שימשוך את תשומת הלב, הכלל הראשון בסטיילינג
למרות שתיק גב הוא תמיד נוח יותר, תיק החתלה גדול שנושאים על הצד תמיד נראה מוקפד ואופנתי יותר – ובנוסף, הוא מגן עלייך מזוויות לא מחמיאות בפרופיל. לא מאמינה לנו? תשאלי את קייט האדסון. 

7. איפור מינימלי

אין תמונה
וויליאמס. מינימילסטית
גם חובבות האיפור, שבשגרה מקדישות חלק נכבד מהבוקר להתמרחויות, איבוקים והצללות, די מוותרות על התענוג בחל"ד. העור שלא במיטבו, קוצר הזמן ופרצי הבכי לא עושים חסד לאיפור. אם את בכל זאת לא מסוגלת לצאת מהבית בלי איזה חיזוק צבעוני, לכי על המינימום שבמינימום, ואף פחות: קונסילר לפצעונים ולצלליות שמתחת לעיניים, שפתון לחות עם צבע וקצת סומק. סה טו. מישל וויליאמס יכולה להסתובב בלי איפור בכלל, אבל הלוק המאופר קלות שלה פשוט מופתי.

8. קרדיגנים וז'קטים קלים

אין תמונה
ריצ'י. ז'קט קליל: פתרון מושלם אחרי הלידה
הם מרזים, הם מחממים אותך בקור של בתי הקפה הממוזגים שאת שורצת בהם ולא פחות חשוב: הם יורדים בצ'יק כשמגיעים גלי החום שאת זוכרת מההריון. גם הם, בדיוק כמו הקילוגרמים, לא נעלמים כל כך מהר. ניקול ריצ'י היא האחרונה שצריכה ששמשהו ירזה אותה, אבל הז'קט שלה פשוט הורס.

>> שפיות זמנית: תכירו את הסלבס שלא ממהרות לחזור לגזרה אחרי הלידה