הנה סיפור שממש גרם לשערות שלנו לעמוד, ואחרי ששמענו כבר מספיק סיפורי זוועות של הריון ולידה, מגיע התור של רלוקה אוניצ'יק, עם אחד מסיפורי האימה האיומים ששמענו. אוניצ'יק, מאמא בת 32 מבריטניה, טוענת בראיון לדיילי מייל כי הצלקת של הניתוח הקיסרי שעברה התפוצצה, והכל בגלל שהרופאים השתמשו בסיכות לאיחוי החתך שעשויות ממתכת שהיא אלרגית אליה. מה זה אומר התפוצצה, אתן שואלות? ובכן, מתברר שיומיים אחרי הניתוח הפצע פשוט נפתח בבת אחת, וכל הנוזלים – דם, מוגלה וכל שאר הכיף – התפזרו על שני הילדים שלה, אמא שלה ואפילו הגיעו לתקרה. אימה או לא?

הרופאים סגרו את הצלקת של הניתוח בסיכות, והיא טוענת שזה קרה למרות שהם ידעו על האלרגיה שלה, מה שגרם לה לאבד כחצי ליטר של דם בגלל ההתפוצצות הזאת. 48 שעות אחרי הלידה היא נשלחה הביתה דואבת, עם בטן אדומה ונפוחה, וביקשה מאמה שתבדוק את הניתוח. כשהיא הורידה את המכנסיים, אז התפוצצה הצלקת, לטענתה, והכל התכסה בנוזלי הגוף שלה. בהתחלה חשבו הרופאים שהרחם של אוניצ'יק נקרע, אבל למעשה זו הייתה רק הצלקת. לטענתה, זה היה כאילו בלון מלא במים שהתפוצץ, והנוזלים שלו עפו לכל עבר. "זה זרם כמו גשם זלעפות על הרגליים שלי, הקירות והתקרה וססו", אומרת אוניצ'יק לדיילי מייל. "אמא שלי ושני הילדים היו מכוסים בדם, הם נכנסו לשוק מרוב בהלה. זה היה דם שמעורב בנוזל ורוד שהריח כמו משהו רפואי, כאילו חומר חיטוי חזק. (חסכנו מכם את התמונות הקשות. למי שמעוניין, ימצא אותן כאן).

אוניצ'יק הובהלה לבית החולים, ושם הצלקת התפוצצה שוב, ושוב היא איבדה כחצי ליטר דם. היא מספרת שהרופאים הוציאו את כל הסיכות רק אחרי שהיא התלוננה והתעקשה שיוציאו לה אותן. "אמרתי להם – תוציאו את הסיכות עכשיו כי אני לא יכולה לעמוד בכאב", אמרה. "ממש התחננתי להם, אז בסופו של דבר הוציאו אותן. הם לא תפרו אותי בחזרה אלא רק שמו פלסטרים כירורגיים על הצלקת ושלחו אותי הביתה". אוניצ'יק משתפת שהיא לא יכלה להתקלח, להחזיק את הילדים שלה, כולל תיאו התינוק, ולא לנהוג. שלושה שבועות אחרי האירוע, ואוניצ'יק עדיין הייתה בסבל. "איכות החיים שלי איומה, הכל כואב לי, הבטן נפוחה ואדומה וכואבת, ואני לא יכולה לעשות כלום. אני מאוד מאוד כועסת, ולעולם לא אחזור לבית החולים הזה, אמרה.

מבית החולים האוניברסיטאי בלוטון, לא ממהרים לזרום עם הגרסה של אוניצ'יק. לטענתם לא ידעו שם על האלרגיה שלה, וגם לא ממש אפשרי שזה יגרום לכזו תגובה. דובר בית החולים אמר: "אנחנו מאוד מצטערים שגברת אוניצ'יק פיתחה דלקת אחרי הניתוח. הסיכות שבהן משתמשים עשויות מחומר אינרטי שלא גורם לתגובות, לכן מאוד לא סביר שזה מה שגרם לתגובה הדלקתית שלה".

גם פרופ' ברי קפלן מנהל מחלקת יולדות בית חולים מעיני הישועה ורכז רפואת נשים מחוז דן פ״ת שרותי בריאות כללית מסכים. "הדימום, או ה'התפוצצות' כפי שתיארה אוניצ'יק, לא קרה עקב הסיכות שכן הסיכות מחזיקות רק את העור. הדימום בא מחוסר איחוי פנימי. ייתכן שלא שמו מספיק תפרים פנימיים המוסטטים (עוצרי דימום) או לא קירבו מספיק את הרקמות. ייתכן גם כי למטופלת זו קיימת בעיה באיחוי פצעים אבל אז הדבר הזה היה קורה מאוחר יותר. מכל מקום מדובר במקרה נדיר והוא עלול לקרות בדרגות שונות מפקיעה חלקית קטנה עד פקיעה שלמה"

>> "הצלקת מהניתוח הקיסרי היא החלק הכי יפה בגוף שלי"