ניתוח קיסרי הוא לא אסון, ולפעמים יכול אפילו להיות חוויה חיובית למדי וקרוב מאוד ללידה אמיתית. ועדיין, מדובר בהליך רפואי מורכב, שטומן בחובו סיכונים לא מעטים - אבל משום מה, לא מעט נשים מעדיפות ניתוח על פני לידה רגילה. אמא אחת, שילדה בקיסרי שלא רצתה בו, החליטה לפרסם תמונות גרפיות למדי, כדי להדגיש את הצדדים הפחות נעימים של לידה קיסרית במטרה לגרום לנשים לחשוב פעמיים לפני שהן שולפות יומן וקובעות תאריך לקיסרי.  

אחרי שילדה בניתוח קיסרי, ריי לי שמעה המון תגובות בנוסח: "אה, ניתוח? טוב, זו לא באמת לידה" ו"בטח נחמד ללדת בדרך הקלה". אבל כמו כל אישה שהביאה ילד לעולם על שולחן הניתוחים, החוויה של לי הייתה קשה, כואבת וממש לא משהו שאפשר לקטלג בתור "מוצא קל". בשבוע שעבר נמאס לה, והיא העלתה לפייסבוק פוסט מושחז, שכולל גם תמונות אותנטיות של הצלקת המעטרת את בטנה.  

"כן, ניתוח החירום שעברתי באמת היה מאוד נוח", כתבה לי בסרקזם. "היה ממש נוח לעבור צירים במשך 38 שעות, עד שהתינוק שלי נכנס למצוקה קשה, וכל ציר גרם ללב שלו כמעט לעצור. למעשה, הניתוח שנאלצתי לעבור היה הדבר הכואב והמפחיד ביותר שעברתי מימיי, אבל עכשיו אני שייכת לשבט של אמהות קשוחות ומצולקות, שיש להן הוכחה בעור לכך שילדו. שרופאים הוציאו יצור קטן אבל בעצם די גדול דרך חתך בבטן שלהן, קורעים בדרך שכבות של עור, שריר ושומן, מזיזים איברים פנימיים אחרים כדי להגיע לרחם - קצת שונה מהדרך הרגועה והטבעית שבה דמיינתי את הבן שלי מגיע לעולם". 

>> סיפור כיסוי: איך תטשטשי את הצלקת של הניתוח הקיסרי?