קייט ווינסלט הריונית אוקטובר 2013 (צילום: Stuart C. Wilson, GettyImages IL)
רגע לפני הלידה, קייט זוהרת | צילום: Stuart C. Wilson, GettyImages IL
שלושה ילדים משלושה בני זוג שונים, מלחמה מוצהרת בטרפת החזרה לגזרה והחלטה לא פופולרית להעניק לבנה את שם משפחתה בלבד, במקום את שם המשפחה של אביו או שילוב בין השניים – קייט ווינסלט בת ה-38 התראיינה למגזין "גלאמור", ושטחה אג'נדה מוצקה ובלתי מתנצלת על אמהות וזוגיות.

חודש לאחר שהביאה לעולם את בנה השלישי, לקייט ווינסלט נמאס מהביקורת על מודל המשפחה הלא מסורתי שהיא מקיימת (כל אחד משלושת ילדיה הוא תוצאה של נישואין לאב אחר), מהלחץ "לחזור לעצמה" במהירות האפשרית ואפילו מההערות על השם הייחודי שבחרה לתינוק – בֶּר BEAR).

התזמון של הראיון אינו מקרי – אחרי הכל, ווינסלט היא שחקנית מוערכת שחתומה על חוזי עתק, ומכיוון שסרט חדש בכיכובה עתיד לצאת בסוף החודש, יש להניח כי הראיון נקבע זמן רב מראש. רק חודש אחרי לידה, ווינסלט גועשת, ומסרבת להתנצל על הבחירות שעשתה בחייה. "אני באמת מתנצלת בפני כל עיתונאי וקורא שמרגיש לא נוח עם העובדה שהתאהבתי ונכנסתי להריון שוב", אמרה ווינסלט בסרקזם. "אם מישהו חושב שזה לא אחראי מצדי, אני באמת מבקשת סליחה. קל מאוד לשפוט אנשים בלי להכיר אותם ואת האמת שלהם כהוא זה. אני פשוט מסרבת להבין איך אפשר להתייחס כך לאנשים בפומבי, זה פשוט לא נחמד".

ווינסלט מתייחסת, בין היתר, לביקורת שנמתחה על העובדה שנישאה שלוש פעמים, וכן להחלטתה שלא להעניק לתינוק את שם המשפחה של אביו. "למען האמת, לא ממש דנו בזה. שם המשפחה שלי הוא חלק משם המשפחה של שני ילדיי הגדולים, ואין שום סיבה שהתינוק הזה יהיה שונה. ומכיוון שאנחנו לא נקרא לו 'רוקנרול' (בעלה הנוכחי שינה את שמו מאייבל סמית לנד רוקנרול), והוא יהיה רק ווינסלט". 

קייט ווינסלט ונד רוקנרול (צילום: Splash News, Splash news)
קייט ווינסלט ונד רוקנרול. בחרה שלא לתת לבנם המשותף את שמו של בעלה | צילום: Splash News, Splash news
בהמשך הראיון הסבירה ווינסלט כי בניגוד לעמיתותיה למקצוע, היא לא ממהרת להוכיח שום דבר לאף אחד, ולא נכנסת למירוץ החזרה לגזרה. "הרגע ילדתי תינוק", היא מזכירה, "וממש לא מעניין אותי איך הישבן שלי נראה מכל זווית".

>> צפו: האישה שילדה עם דולפין
>> צילומי עירום אמנותיים בהריון

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים