אין תמונה
ויולט וקירן. תאומים או אחים?

בימינו, כבר התרגלנו לשמוע על דרכים לא סטנדרטיות להקים משפחה. יש הפריות, תרומות ביצית, תרומות זרע, אמהות פונדקאיות, בתולות שנכנסות להריון ותאומים משני אבות שונים, אבל סיפור כזה עוד לא שמענו: בארה"ב הם מכונים "טוויבלינגס" שזה בעצם שילוב בין תאומים לאחים – זוג תינוקות תאומים, שגדלו כל אחד ברחם שונה, ונולדו בטווח של חמישה ימים זה מזו.

משפחה מרובת משתתפים

דרכם לעולם של התאומים האלה, ויולט וקירן בני השנה, לא היתה פשוטה. הוריהם, מלאני, בת 42, ומייקל, בן 37, קיוו להביא ילדים במשך שנים רבות וניסו כל שיטה אפשרית. אחרי שישה טיפולי הפריה כושלים ויתרו השניים גם על הדרך הזו, וגם על אימוץ, מאחר שנודע להם שסיכויי האימוץ בגילם זעומים. הם החליטו, כמו רבים במצבם, לנסות דרך שמערבת גורם שלישי.

חלומם של מלאני ומייקל היה להביא תאומים, אך הם לא רצו לסכן את ההריון, לכן החליטו על דרך פעולה לא שגרתית: הם יחפשו תורמת ביציות אחת, ואת הביציות, לאחר שאלה יופרו בזרעו של מייקל, יטמנו ברחמן של שתי אמהות פונדקאיות שונות במקביל. הזוג האמביציוזי יצר קשר עם שתי נשים פונדקאיות שגרות, בדיוק כמותם, באוראגון, ארה"ב, מליסה בת ה-30, ואם לשניים, ופיי בת ה-34, אם לשלושה. זהות תורמת הביציות נשמרת בסוד מהתקשורת, למרות שהיא ידועה לזוג.

"היה חשוב לי להפריד בין התורמת לבין הרחם המארח, כי מתחקיר ארוך שערכתי בנושא גיליתי שקל יותר למסור תינוק שהוא לא שלך גנטית", מסבירה מלאני את הבחירה שעשתה. "לא הייתי רוצה שההריון הזה יקרה בשום דרך אחרת. נוצרה פה משפחה מרובת משתתפים, אוהבת וחמה. קיבלתי משלוש הנשים הללו נדיבות שמעולם לא חשבתי שקיימת".

פיה טובה עם זרעים קסומים

הזוג מקפיד על כך שכל הנשים שלקחו חלק בהבאתם של הילדים לעולם תשארנה בתמונה. "לילדים יש מערכת יחסים אמיתית עם כל אחת מהנשים, ומבחינתנו מדובר בקרובות משפחה של ממש אותן בחרנו בקפידה. כשנסביר להם שהם גדלו בבטן של פיי ומליסה, אנחנו לא רוצים שהם ישאלו: 'מי אלה?'".

"הסיפור שנספר לילדים כשיגדלו קצת, מתחיל ככה: 'פעם היתה פיה טובה שהעניקה לנו זרעים קסומים שהיא גידלה במיוחד בשבילכם. את הזרעים האלה היא שמה בבטן של דודה פיי ודודה מליסה, והן שמרו עליהם טוב טוב," מסביר האב, מייקל. "תמיד רציתי להיות אבא, אבל אני נדהם מכמות האושר שהגיעה עם הילדים האלה. לא היה לי מושג שאוכל להינות ולאהוב ככה".

פיי, הפונדקאית שילדה את התאומה ויולט חמישה ימים אחרי שנולד התינוק התאום קירן, אמרה: "היו לי שלושה הריונות קלים מאוד עם הילדים שלי, וזו היתה תקופה מאוד מיוחדת בחיי. שימח אותי הרעיון של להיות שוב בהריון ובאותו הזמן לעזור למישהי אחרת להפוך לאמא, ולמישהו להפוך לאבא".

"לדעתי הלידה היתה חוויה נהדרת למלאני ולמייקל," מספרת מליסה, הפונדקאית השנייה. "מייקל היה מצויין, עמד ליד הראש שלי ועודד אותי, ומלאני ישבה על כסא ליד רגליי כדי שכשקירן יוולד, היא תוכל לגעת בו מיד ולחתוך את חבל הטבור. עבור ארבעתנו זו היתה לידה רגועה ונהדרת".

>> למה אתם לא מצליחים להיכנס להריון? הסיבות לאי פוריות