מרלן אוצ'ואה-לופז (19), לא תיארה לעצמה שהיא הולכת למות כשבאה לקחת בגדים לתינוק שהיא נושאת ברחמה מאישה שהתכתבה עמה בפייסבוק. היא גם לא שיערה שאותה אישה תחתוך מרחמה את הילד ותגיע עימו לטיפול בבית חולים ותציג אותו כשלה.

המקרה המזעזע התרחש ב -23 באפריל בשיקאגו על ידי קלריסה פיגרואה שעל פי החשד יצרה קשר עם אוצ'ואה-לופז והביעה נכונות להעביר לה בגדי תינוק בחינם. כשהגיע לופז לביתה של פיגרואה, היא חנקה אותה ואז ילדה את התינוק ונסעה עמו למרכז רפואי בשם כריסטופר ישו, בעודו נאבק לנשום.

>> אישה בחודש התשיעי להריונה נחנקה למוות ותינוקה הוצא מגופתה

בית החולים הכניסו מיד את התינוק, יובאני לופז, לטיפול נמרץ שם הוא הוכרז בתחילה שסובל ממות מוחי. החשדות התעוררו כאשר פיגרואה, אשר הגיעה מכוסה בדם טענה כי התינוק שלה והיא זו שילדה אותו אבל מנגד – לא נמצאו סימנים כי היא אכן עברה לידה.

במקביל החלו החיפושים אחר אוצ'ואה-לופז שדווחה שנעדרת. החיפושים נמשכו עד ה- 7 במאי אז מצאו בני משפחת לופז התכתבות חשודה עם פיגרואה בחשבון הפייסבוק של הנעדרת.

בדיקות DNA שבוצעו על יובאני, שאחריה התאחד עם אביו, יובאני לופז האב בצירוף מכוניתה של מריה אשר נמצאה בזירת הרצח אכן אוששו את חשד החוקרים כי פיגרואה קשורה למקרה.

פיגרואה ששהתה עם יובאני כל העת בבית החולים בטענה כי הילד שלה, אפילו פתחה חשבון באתר GoFundMe וקראה לאנשים לתמוך בה כספית כדי לממן את הטיפול לילד.

ב-15 למאי נמצאה הגופה של אוצ'ואה-לופז דחוסה בתוך פח אשפה בחצר ביתה של פיגרואה. שוטרים שפרצו לבית מצאו את ביתה של פיגרואה ושנשאלה היכן אימה היא השיבה: "עם התינוק החדש שלה בבית חולים".

"מילים אינן יכולות לתאר עד כמה מבחילות ומטרידות ההאשמות נגדה", אמר סגן מפקד משטרת שיקגו, אדי ג'ונסון, במסיבת עיתונאים בה הצהיר על האישום ברצח נגד פיגוארואה ובתה דזיירי בת ה-24. בן זוגה של קלריסה, פיוטר בובק בן ה-40, הואשם בהסתרה של הרצח.

לשמחתם של בני משפחת לופז, יובאני הקטן, כיום כבר בן 6 שבועות מפגין שהתאוששות מרשימה ולמרות שהוא אינו נושם בכוחות עצמו עדיין, הרופאים אופטימיים לגביו.