פג קטן (צילום: reddit)
נולד בשבוע 24 במשקל 680 גרם | צילום: reddit
כל תינוק הוא נס, וכל לידה היא פלא – אבל יש תינוקות שהגעתם לעולם, ויותר מכך: העובדה שהצליחו לשרוד נגד כל סיכוי אפשרי הופכת את הסיפור שלהם ליוצא דופן. בתמונות העדכניות שלו, התינוק הזה נראה כמו כל תינוק רגיל: שמנמן, חייכן, מכורבל היטב בשמיכת תינוקות או חבוק לבטח בזרועותיה של אחותו הגדולה. אבל רק לפני מספר חודשים, הוא נולד בסערה, ארבעה חודשים מוקדם מהצפוי וכמעט לא היה אדם אחד בסביבתו שהאמין כי ישרוד.

הוא נולד בשבוע 24+2, במשקל זעום ובלתי נתפס של 680 גרם בלבד. "גבול החיות" – שבוע ההריון שממנו ואילך נלחמים על חיי הפג – נקבע בשבוע ה-24, וחרף הסיכויים הקלושים, הוא הונשם ועבר סדרת טיפולים וניתוחים שהצילו את חייו. כחלק מההתמודדות עם המצב הבלתי צפוי שנכפה עליהם, הוריו ההמומים צילמו באדיקות ובהתמדה את התינוק הזעיר שלהם, ממש מימיו הראשונים בפגייה, והעלו לחשבון reddit שיצרו במיוחד.

כך הונצח המסע ההירואי של הפג לחיים. מהתמונות הראשונות שבהן הוא מתועד שוכב באינקובטור, מנוקב אינספור צינורות וחשוף לאור סגול, שנועד להילחם בצהבת שפשתה בגופו. החיבוק הראשון עם אביו, שמערסל אותו ב"תנוחת הקנגורו" (טכניקה פשוטה של מגע עור לעור בין הפג והוריו, שמשפרת משמעותית את מצבם ומסייעת להם להתחזק ולהילחם על חייהם). ואחרי 130 ימים ארוכים בפגייה, השיבה הביתה, שמתועדת בתמונות "נורמליות". כמו כל תינוק רגיל הוא מצולם עם אחותו הגדולה ש"מחזיקה" אותו, וכשהוא עטוף היטב בשמיכה חמימה – מכאן, מתחילים החיים הרגילים שלו, כמו כל תינוק אחר.   

פג קטן (צילום: reddit)
נס הבריאה | צילום: reddit
פג קטן (צילום: reddit)
כבר שמנמן ומתוק | צילום: reddit
פג קטן (צילום: reddit)
מתחיל כמו כולם. מעקב גדילה | צילום: reddit
_OBJ

>> צפו: השנה המופלאה בחייו של פג
>> צפו: הכלב שחשב שהתינוקת היא בתו

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים