צעצועי סלפי
מתועד מהרגע שמתעורר עד שהולך לישון וגם כשהוא ישן
סטודנטית הולנדית לעיצוב, שהביטה בעיניים כלות כיצד הופכים הפידים בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם שלה לקולאז' מרהיב של תמונות תינוקות, החליטה לחסוך לחבריה ההורים את הטרחה , והמציאה צעצועים שמאפשרים לתינוקות קטנטנים לצלם סלפיס - לגמרי בעצמם. אחר כך אפשר גם  לעשות צ'ק אין, ואפילו לצלם סרטוני וידאו.

המעצבת, לורה קורנט, הכינה ארבעה סוגים של צעצועים: בובה רכה שמצלמת תמונות עצמיות של התינוקות שמשחקים בה, מצלמת וידאו שמעלה סרטונים לחשבון פייסבוק או טוויטר שהוגדרו מראש, GPS שמוצמד לבגדי התינוק ועושה צ'קאין בפורסקוור ומונה צעדים, שמעלה תיעוד של התוצאות לרשתות החברתיות (בדומה לאפליקציות ריצה של מבוגרים).

אבל למעשה, לא מדובר בהמצאה שנועדה לגרום לקורנט להתעשר לפני גיל 30, אלא במעין תרגיל שנושא בחובו ביקורת חברתית נוקבת. "קיוויתי שהצעצועים האלו יגרמו להורים לחשוב קצת על מה הם מעלים לרשתות החברתיות", היא אמרה בראיון שהעניקה ל"דיילי ניוז". "המחשבה שלי היא האם התינוקות בכלל רוצים לככב בכל התמונות הללו, והעניין הוא שהורים לא ממש מקדישים לכך מחשבה".

צעצועי סלפי
זה רשמי: התחרפנו סופית. הסלפי הראשון שלי
לדברי קורנט, מספר חברות פנו אליה במטרה לקנות ממנה את הזכויות ולשווק את הצעצועים. "כמובן שסירבתי", היא מצהירה. "אני לא רוצה לקחת חלק בהצפה של הרשתות בתמונות של תינוקות, זה בדיוק ההפך ממה שניסיתי להשיג".

עוד ב-9 חודשים:

>> פיצח גרעינים וראה כדורגל: נשים מגלות מה הגבר שלהן עשה בזמן הלידה
>> 54 דברים שטחיים שמשמחים כל אישה אחרי לידה
>> 9 חודשים - תכנית חדשה שתרגש אותך עד הלידה

"9 חודשים" – פרק נוסף, יום שני ב-21:00