תינוק דרך מוניטור  (צילום: fox19)
כשהמוניטור מתחיל להשמיע קול גברי, תברחו! | צילום: fox19
כבר סיפרנו לכם בעבר על הסכנות שטמונות בשימוש במוניטור, אבל כשנתקלנו באוסף הצ'יזבטים המפואר הזה - פשוט לא יכולנו להישאר אדישים. אנשי BUZZFEED ליקטו כמה סיפורים מוזרים, מפחידים ובעיקר לא הגיוניים שקרו ברחבי העולם - ובכולם, כאמור, מעורב המוניטור המפורסם, שנועד לאפשר להורים לשמוע (ולעתים גם לראות בווידאו) מה קורה בחדר הילדים. 

אבל לפני שתיכנסו להיסטריה, רק נאמר כי בבאזפיד ממליצים של שלושה צעדי מנע: החלפת הססמה הראשונית שמגיעה עם חיבור המערכת של המוניטור לרשת הביתית (וכן הגנה על הרשת הביתית עצמה בססמה חזקה), עדכון שוטף של תכנת המוניטור (כדי להבטיח שכל מנגנוני הבטיחות האינטרנטיים קיימים) וכן התקנת אנטי-וירוס עוצמתי בכל המכשירים שמחוברים לרשת הביתית.

1. "צופים בכם". בחודש שעבר, דיווחו הורים מאונטריו שבקנדה כי מכשיר המוניטור בביתם החל לנגן מוזיקה מפחידה. ואם זה לא מספיק, לדברי ההורים המבועתים השמיע המוניטור גם קול לא מזוהה, שאמר להם כי "מישהו מסתכל עליהם". "זה הסיוט של כל הורה, לשמוע קול זר שמגיע, כביכול, מחדר הילדים", אמרה ליז מלווין, שוטרת מקומית שהוזעקה לבית המשפחה המפוחדת. "מבירור שערכנו, ככל הנראה מדובר פשוט במתיחה - מישהו השתלט מרחוק על המוניטור, שהיה מחובר לווי-פיי הביתי ולכן נגיש להאקרים - אבל זה עדין מפחיד מאוד".  

2. "אבא מחפש אותך". לילדים קטנים יש פחדים לא הגיוניים. מפלצות בארון, אריה מתחת למיטה וקולות מוזרים שנשמעים בחדר. אבל לפחות לגבי הסעיף האחרון, ובכן: כדאי שתבדקו לפני שתבטיחו לילד שזה שום דבר. בחודש אפריל האחרון, גילו זוג הורים מניו-יורק כי התלונות החוזרות ונשנות של בנם בן ה-3 לא היו חלק משלב התפתחותי פנטזיונרי, אלא אמת לאמיתה. "ההורים נכנסו לחדר של הפעוט בלילה, ושמעו קול גברי שאומר: 'אבא שלך מחפש אותך, הנה, ההורים נכנסים לחדר'", דווח בחדשות CBS. גם כאן, מדובר במקרה של פריצה לרשת האלחוטית הביתית, שאפשרה לזר מוחלט לא רק לשמוע כל מה שקורה בבית, אלא גם לראות את ההתרחשויות בחדרו של הילד בווידאו. 

3. מעקב צמוד. אמא צעירה מקנזס שבארה"ב רכשה מצלמה עם חיבור ווי-פיי, כדי שתוכל לעקוב אחרי המטפלת של התינוק בעודה בעבודה. המצלמה המשוכללת ניתנת לשליטה מרחוק, אבל לילה אחד בחודש אפריל האחרון, כשהשכיבה את בנה בן השלושה חודשים לישון, היא הרגישה שהמצלמה עוקבת אחריה. "כל שערה בגוף שלי סמרה באותו רגע", סיפרה האם המזועזעת לרשת KWCH. "נבהלתי עד עמקי נשמתי. צרחתי למצלמה: 'תפסיק להסתכל עליי!', כיביתי אותה מיד ומעולם לא הפעלתי אותה שוב". 

4. מוזיקת המקרה. "ישנו בחדר שלנו, ופתאום התעוררנו כי שמענו מוזיקה מוזרה מהחדר של התינוק דרך המוניטור", אמרה אמא ממינסוטה לרשתKTTC באפריל האחרון. "הלכנו לשם, אבל ברגע שנכנסנו לחדר - המוזיקה כבתה". האמא לא התעצלה, והצליחה להתחקות אחרי כתובת האיי.פי שדרכה נפרצה המצלמה שלה. "הגעתי לאתר מחריד, שבו אפשר לראות מאות צילומים מחדרי ילדים - בין השאר, מהחדר של הבת שלי". 

5. מעשה בחיתול. בחודש ינואר האחרון, שיחקה אשלי סטנלי, מטפלת ממינסוטה עם התינוק שעליו שמרה. היא הבחינה שהגיע הזמן להחליף לו חיתול, הפשיטה אותו על שידת ההחתלה ולפתע שמעה קול בוקע מהמוניטור: "וואו, החיתול הזה ממש מלא!". ברגע הראשון היא חשבה שהוריו של התינוק מנסים למתוח אותה, אבל עד מהרה הבינה כי מדובר באדם זר, שפרץ למצלמה. "נבהלתי כמו שלא נבהלתי מעולם", סיפרה המטפלת הנסערת ל-KHOU. "האיש אמר גם שכדאי להחליף ססמה - וזה בדיוק מה שאמרתי להורים של התינוק". 

תינוק דרך מוניטור  (צילום: fox19)
"קום, תינוק!" - המצלמה התחילה לזוז מבלי שההורים הפעילו אותה | צילום: fox19

6. "קום, תינוק!". לפני שנה וחצי, הת'ר שארק התעוררה בחצות מצרחות שבקעו מהמוניטור שבביתה. הפעם, לא מדובר היה בתינוקת שלה - אלא בקולו של גבר זר, שצעק: "קום! תינוק! תתעורר!". כשהגיעה, בריצת אמוק, לחדרו של התינוק שלה, היא ראתה שהמצלמה זזה מבלי שהיא או בעלה כיוונו אותה ממכשירי הטלפון הניידים או מהמחשבים שלהם. "בעלי הגיע שנייה אחריי וצעק על המוניטור, אבל האיש לא הפסיק לצרוח דברים מפחידים", אמרה הת'ר לרשת FOX. "ניתקנו מיד את המכשיר, ולא חיברנו אותו יותר".

7. "זונה קטנה". לפני שנתיים, שמע מארק גילברט מיוסטון קול זר מקלל את בתו, שהייתה רק שנתיים, מחדרה. "הקול אמר דברים איומים, כמו 'מטומטמת' ו'זונה קטנה', ומה שהכי גרוע: הוא קרא לבת שלי בשמה הפרטי, מה שאומר שזו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא הקשיב למה שקורה אצלנו בבית, או הסתכל על החדר שלה, מכיוון שהשם שלה היה מודפס על הקיר באותיות מקושטות. כשנכנסנו לחדר, הוא התחיל לקלל אותי ואת אשתי - אבל למזלנו, רק אנחנו נבהלנו, כי בתי נולדה חרשת, ולא שמעה שום דבר מהטינופת שהאיש הזה הוציא מהפה". 

אגב, כדי שלא תיכנסו לכתבת האימים הבאה, בבאזפיד ממליצים של שלושה צעדי מנע: החלפת הססמה הראשונית שמגיעה עם חיבור המערכת של המוניטור לרשת הביתית (וכן הגנה על הרשת הביתית עצמה בססמה חזקה), עדכון שוטף של תכנת המוניטור (כדי להבטיח שכל מנגנוני הבטיחות האינטרנטיים קיימים) וכן התקנת אנטי-וירוס עוצמתי בכל המכשירים שמחוברים לרשת הביתית. 

>> מה עובר על הנרתיק שלנו לאחר הלידה?