אין תמונה
כי אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא. לורנה ואמה ג'וליה
בחדר הלידה, ברגעי האמת, אין כמו אמא. היא תמיד יודעת מה להגיד ומתי, מבינה בדיוק איפה את רוצה מסאז' ותילחם כמו נמרה בשבילך – אבל במקרה שלפנינו, התפקידים יהיו, כנראה, הפוכים לחלוטין.  

בעוד כחודש ייכנסו ג'וליה נבארו (58) ובתה, לורנה מקינון (32), לחדר הלידה. אחת מהן תתנשף, תתפתל, תלחץ ותלד, שתיהן יזילו דמעות התרגשות – אבל מי שתלד לא תהיה לורנה, אלא דווקא אמא שלה, שתלד את נכדתה. למעשה, זה רק נשמע מסובך: ג'וליה התנדבה להיות האם הפונדקאית של בתה, ולשאת את התינוקת הביולוגית של הבת ברחמה, כך שלמעשה היא תהיה סבתא שיולדת את הנכדה הפרטית שלה.

"בעלי ואני ניסינו להרות במשך שלוש שנים", סיפרה השבוע לורנה. "הפלתי 12 פעמים, תמיד לפני שבוע 10. אחרי שאנחנו והרופאים ניסינו הכל, הבנו שאם אנחנו רוצים ילדים ביולוגיים משלנו אנחנו ניאלץ להיעזר בפונדקאית. בהתחלה ביקשנו מאחותי ומחברה טובה, אבל שתיהן סירבו. ואז, אמא שלי הפתיעה אותנו והציעה להיות הפונדקאית שלנו".

"אנחנו משפחה, ובמשפחה עוזרים זה לזה בכל דבר וללא תנאי", הסבירה נבארו את ההחלטה, כשכרסה בין שיניה. כדי להכין את גופה הלא צעיר להריון, עברה נבארו טיפול הורמונלי אינטנסיבי במשך שלושה חודשים, ורק אז הושתלה ברחמה הביצית של בתה, מופרית בזרעו של חתנה – הביצית שהפכה לנכדה שעתידה להיוולד בתחילת החודש הבא. בשל גילה המתקדם, הרופאים העריכו את סיכויי ההצלחה של הטיפול ב-45% - אבל למרבה המזל ההריון נקלט ברחמה כבר בהפרייה הראשונה. לדבריה, ההריון עובר עליה בקלות וללא תופעות לוואי, והיא סקרנית מאוד לפגוש את הנכדה שתלד ממש בקרוב.

"אפילו עכשיו, ממש לפני הלידה, אני עדיין לא מאמינה שאמא שלי הסכימה לעשות כזה דבר עצום בשבילנו", מפגינה לורנה התרגשות סמי-הריונית. "זה דבר מדהים, שמעבר לעובדה שחוסך לנו עשרות אלפי דולרים גם מאוד מרגיע – אחרי הכל, היא לא אישה זרה, ועל מי אני יכולה לסמוך יותר מעל אמא שלי שתשמור על הבת שלי עוד לפני שהיא נולדה?".

>> כמו בתולה: 8 קטנות שכדאי לדעת על הסקס שאחרי לידה
>> חזיית הנקה ללא ברזלים: מה עוד חדש על מדף הבייביז?
>> 100 חיתולים ו-40 בקבוקים: החיים עם חמישייה

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים