צעדה ימים כדי ללדת תינוק (צילום: טים ווילמור, certers news)
נשאו את בנם על גבם כל הדרך עד ללידת הפעוט | צילום: טים ווילמור, certers news
נסיעה עם צירים עלולה להיות חוויה מפוקפקת למדי, במיוחד אם הלידה מתקדמת מהר ובמיוחד אם התינוק שגורם להם לא טרח לשמוע גלגל"צ, והחליט להתחיל במסע החוצה דווקא בשעות הפקוקות של היום. הסיפור הבא, עם זאת, בהחלט מכניס את קיטורי איילון שלנו לפרופורציות – ומעלה לא מעט הרהורים על היכולת האנושית (והנשית).

במשך תשעה ימים צעדו בני זוג הודים, יחד עם ילדם הפעוט, כדי להגיע לבית החולים הקרוב. המשפחה הקטנה, שמתגוררת בכפר קטן בשם לאדאק בצפון המדינה, דווקא עשתה את המסע לבית החולים בנסיבות משמחות – לידתה המתקרבת של האם – אולם יש להניח כי 72 הקילומטרים שנאלצו לגמוא, בצירוף העובדה שבחלקים מסויימים מהדרך צנחה הטמפרטורה עד 35 מעלות מתחת לאפס העיבו מעט על שמחתם. כדי להגיע לבית החולים (בעיר לינגשד) הם נאלצו לטפס על הרים, לחצות נהר קפוא ולבוסס עד צוואר בשלג, ואחרי שהתינוק החדש נולד – להסתובב על עקביהם ולעשות את הדרך המורכבת בחזרה, עם תינוק בן יומו בנוסף לפעוט שצעד איתם את הדרך הלוך.

צלם איסלנדי בשם טים וולמר, שהיה במקרה בטראק בהרים המושלגים שבהם צעדה המשפחה, נדהם לראות תינוק בן ימים ספורים בשלג הכבד, והפציר במדריך מקומי שהיה עמו לדובב את בני המשפחה. למרבה המזל, וולמר יצא לטיול עם מצלמה, ותיעד את המשפחה הקשוחה.

צעדה ימים כדי ללדת תינוק (צילום: טים ווילמור, certers news)
חוזרים את הדרך הארוכה עם בנם הטרי עטוף בשמיכות | צילום: טים ווילמור, certers news
צעדה ימים כדי ללדת תינוק (צילום: טים ווילמור, certers news)
הנופים מרהיבים, אבל לא כשאת בחודש תשיעי כורעת ללדת | צילום: טים ווילמור, certers news
"פשוט נדהמתי כשראיתי אותם, עם התינוק הקטנטן הזה במנשא באמצע ההרים", סיפר וולמר. "בלתי נתפס מה האנשים האלה צריכים לעשות כדי ללדת, ויותר מכך – שזה לא חריג או מוזר בעיניהם. זה גרם לי להעריך מחדש כמה קלים ופשוטים החיים שלנו, במערב, למרות שלפעמים אנחנו שוכחים את זה".

>> הכי סקסית בהריון: שלב ההוכחות
>> אל תקראו לתינוק שלכם לולי: טרנד הורות חדש

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים