כל הריונית – ובפרט כאלו שלא גרות במרחק הליכה מבית החולים – חוששת מהנסיעה ברגע האמת. מים שיורדים באוטו, מהמורות שגורמות לצירים לכאוב פי אינסוף והכי גרוע: לידה תוך כדי נסיעה הם תסריטים שרצים לכולנו בראש – אבל מה לגבי מרדף משטרתי דרמטי, כשאת עושה כמיטב יכולתך לא ללדת בעיצומו?

התינוקת הרביעית של בן ורייצ'ל קונן נולדה שלושה ימים אחרי תאריך הלידה המשוער. "אשתי העירה אותי באמצע הלילה, בסביבות 2 לפנות בוקר, ואמרה לי שהגיע הזמן", תיאר בן את תחילת האירוע הבלתי נתפס שבו היו מעורבים. "באמצע הדרך לבית החולים היא אמרה לי: 'זה לא כמו עם הקודמים, אני ממש מרגישה שהיא יוצאת!' – אז לחצתי על הגז והגברתי מהירות".

עוד בתשעה חודשים:
>> ילדת? עכשיו תתכונני לחופשת הלידה של חייך
>> התינוקת שלי שמנה מדי!
>> צילומי הריון לא שגרתיים: קבלו השראה

בן מודה כי עבר על המהירות המותרת, אבל כאמור: קשה לחשוב על סיבה מוצדקת יותר. השניים חלפו על פני ניידת משטרה, שיצאה מיד למרדף אחריהם. "מצד אחד השוטר קורא לי לעצור, מצד שני רייצ'ל צועקת שהיא יולדת ושהיא לא תעשה את זה באוטו – אז פשוט המשכתי", מתאר בן את הרגעים הדרמטיים. השוטר הזעיק תגבורת, ובתוך דקות הגיעו ניידות נוספות למרדף, ואף פיזרו דוקנים על הכביש, כדי לעצור את "העבריינים הנמלטים".

"כל הגלגלים התפנצ'רו בבת אחת", מתארת רייצ'ל – כשהיא רגועה וחובקת את בתה, אחרי שכל ההיסטריה שככה. "עצרנו, בלית ברירה, ופתאום אני קולטת כמה שוטרים שפשוט מקיפים את האוטו ומכוונים אלינו אקדחים שלופים".

רק כשהשניים התבקשו לצאת מהאוטו הבינו השוטרים שאף אחד לא נמלט מהחוק, ושאם לא יפעלו מהר, תהיה שם תינוקת שתימלט מהרחם. אחת הניידות הפכה לאמבולנס לעת מצוא, והשניים – שכמעט הפכו לשלושה בדרך – פונו לחדר הלידה. עד מהרה נולדה בתם של בני הזוג, במשקל מרשים של כמעט חמישה ק"ג.

אף שכולם יצאו בריאים ושלמים, עדיין ייתכן שבני הזוג יואשמו בנהיגה פרועה, ואף ייאלצו לשלם קנס או להישפט. בכל מקרה (גם בישראל כמובן), אם נאלצים לנהוג במהירות לבית החולים מומלץ להתקשר מראש למשטרה ולהודיע על כך – ואולי אפילו לזכות בליווי צ'קלקות יוקרתי ממש עד פתח המיון.

>> התינוקת הושארה 16 שעות בעריסה ומתה