אישה בהריון ובן זוגה במטוס (צילום: Gene Chutka, Istock)
לא דמיינה שלבן שלה תהיה אזרחות אירית. אילוסטרציה | צילום: Gene Chutka, Istock
בדרך כלל, נחיתת חירום היא עניין מלחיץ. מנוע שכבה באופן פתאומי, נוסע שחש ברע או חלילה איום על פצצה במטוס הם רק חלק מתרחישים לא נעימים שעלולים לגרום לנוסעים למצוא את עצמם ביעד שכלל לא תכננו להגיע אליו, אחרי שהמטוס פשוט נוחת בשדה התעופה הראשון שנקרה בדרכו. הפעם, הנסיבות היו דווקא משמחות.

מטוס בואינג 767, שעל סיפונו היו 230 נוסעים ואנשי צוות, המריא בתחילת השבוע מנמל התעופה סכיפהול שבהולנד לאטלנטה שבארה"ב. אחת הנוסעות, אישה בסוף החודש השמיני להריונה, נתקפה צירים זמן קצר לאחר ההמראה, ועד מהרה היה ברור כי הלידה מתקדמת במהירות מסחררת, והצירים נעשו צפופים ותכופים.

הטייס החליט לא לקחת סיכונים מיותרים, וביקש אישור לנחות בנמל התעופה של העיר שאנון שבאירלנד. מיד משנקבל האישור, יצר הטייס קשר עם שירותי ההצלה, וביקש כי אמבולנס מאויש בפרמדיקים ימתין ליד מסלול הנחיתה על מנת לפנות את האישה לחדר הלידה הקרוב ביותר. המטוס נחת, האישה פונתה בזריזות לבית החולים - ואפילו הצליחה לא ללדת בדרך.

אז סיפור לידה מקורי להפליא כבר יש לרך הנולד, אבל לא ברור אם יקראו "בואינג", והאם הוא יקבל טיסות חינם לכל החיים. רוב חברות התעופה מאשרות טיסה בהריון  עד שלבים מתקדמים למדי. מבחינה רפואית, בהנחה כי מדובר בהריון תקין שנושאת אישה בריאה, מותר לטוס עד שבוע 37 (או 32, בהריון תאומים) - ואגב, חרף האקזוטיות של הסיפור הנוכחי, תמיד ישנן לידות במקומות מוזרים עוד יותר.

עוד בתשעה חודשים: