תחנת הרכבת ברובע קווינס (צילום: אליס קפלן, ניו יורק פוסט)
תחנת הרכבת ברובע קווינס | צילום: אליס קפלן, ניו יורק פוסט
שנייה אחת של חוסר תשומת לב. זה כל מה שהיה צריך כדי להתחיל סיפור הירואי, מצמרר, שמגלם את כל הקלישאות על האינסטינקט האמהי החזק מכל פחד. אמא בת 39 מרובע קווינס שבניו יורק, שהגיעה לתחנת הרכבת השכונתית עם בתה התינוקת, עזבה רק לרגע את הידית כדי לזרוק משהו לפח האשפה. בשבריר שנייה החליקה העגלה, כשהפעוטה ישובה בתוכה, ונפלה אל פסי הרכבת - שאמורה הייתה להיכנס לתחנה בכל רגע.

עוד בתשעה חודשים:

רק ברגע שאחרי, על הרציף, הן פרצו בכי

"זה הסיוט הגרוע ביותר של כל הורה", אמר שוטר שהגיע למקום. "לא קשה לדמיין מה היה קורה אילולא הייתה האם מספיקה לחלץ את התינוקת לפני שהרכבת הגיעה, וזה פשוט נס". לעזרת האם נחלצו גם נוסעים נוספים שהיו בתחנה, שסייעו לה לעלות בחזרה אל הרציף אחרי שחילצה את בתה מהעגלה. "אנשים פשוט קפצו אחריה, זה היה מדהים", סיפרה עדת ראייה ל"ניו יורק פוסט". "התינוקת לא בכתה בכלל לכל אורך הדרמה הזו, ורק אחרי שהיא ואמא שלה כבר היו על הרציף שתיהן פרצו בבכי היסטרי".

תחנת הרכבת ברובע קווינס (צילום: ברידג'ט סטלצר, ניו יורק פוסט)
כוחות של אמא. האם הגיבורה | צילום: ברידג'ט סטלצר, ניו יורק פוסט

"האמא הזו גיבורה, וגם הנוסעים שקפצו אחריה גיבורים", אמר עובד הרכבת שהיה עד להתרחשות. "אף אחד לא עזב את המקום עד שווידאו שהאמא והתינוקת בסדר – ובאמת לא קרה כלום, חוץ מקצת לכלוך על האף מהנפילה". האם והתינוקת פונו לבית החולים, שם נבדקו ונמצאו בריאות ושלמות, למעט נקע בקרסולה של האם וחבלה קטנה בפניה של התינוקת – כסף קטן לעומת הקטסטרופה שעלולה הייתה להתרחש עם מעט פחות מזל ותושייה.

>> האם כדאי להעביר את הצירים בבית?