בעוד את מחליטה כל בוקר מחדש שהיום היום תאווררי את נעלי ההתעמלות ותעשי איזה הליכה סמלית עם הבטן, ותמיד פתאום קורה איזה משהו חשוב אחר שדוחק את זה הצידה (לא באשמתך), יש נשים שההריון לא ממש מונע מהן לעשות ספורט. גם לא בשבוע 40.

אבל עם כל הכבוד להריוניות המתעמלות, קשה להאמין שמישהי תצליח להתעלות על ההישג של אמבר מילר בת ה-27, שרצה ריצת מרתון מלאה – 42 קילומטרים ו-195 מטרים – שעות ספורות לפני שילדה את בתה, ג'וּן.

אין תמונה
"בדרך כלל לוקח לי שעתיים וחצי, אבל התנאים היו מעט שונים הפעם". אמבר מילר ובתה

 "בדרך התחילו לי צירים"

"נרשמתי למירוץ הרבה זמן מראש, לפני שידעתי שאני בהריון בכלל", אמרה מילר. "בחיים לא חשבתי שאסיים את המסלול. תכננתי לרוץ בערך חצי, ואז לעשות קיצור דרך ולחצות את קו הסיום בהליכה. אבל כשהתחלנו, אני ובעלי, לרוץ, ראינו שזה הולך טוב, והמשכנו לרוץ. בדרך כבר התחילו לי צירים, אז בסוף המסלול חטפתי משהו לאכול ונסענו לבית החולים".

מילר ובעלה סיימו את המסלול בשש שעות וחצי – פי שלושה מהשיא העולמי, אבל בהחלט לא רע לאישה בחודש התשיעי. "בדרך כלל לוקח לי משהו כמו שעתיים וחצי, אבל התנאים היו מעט שונים הפעם", היא מתנצלת.

"התגובות של אנשים היו מדהימות", מספרת מילר. "אף אחד לא רגיל לראות אישה בהריון, ובטח לא בשלב כל כך מתקדם, עושה פעילות גופנית כל כך אינטנסיבית. אבל מכיוון שאני רצה כל יום ממילא, אני כבר די רגילה למבטים המופתעים של אנשים שרואים אותי".

"מרתון בהריון: מחוץ לנורמה המקובלת"

שעות ספורות אחרי שסיימה את המרתון, הפכה מילר לאמא בפעם השנייה בחייה. התינוקת, ג'וּן, נולדה במשקל של קצת יותר משלושה ק"ג, בריאה ושלמה, למרות טלטלות הדרך.

למרבה ההפתעה, לא כל הרופאים מזדעזעים לשמע הסיפור. ד"ר ז'אק מוריץ, פרשן הבריאות של רשת ABC, טוען כי מילר לא סיכנה את עצמה או את העובר כשהחליטה לרוץ ימים ספורים לפני תאריך הלידה המשוער שלה.

"מדובר באישה צעירה, שנמצאת בכושר מעולה. מובן שמדובר בסיפור שנמצא מחוץ לנורמה המקובלת של פעילות גופנית בהריון, אבל לפי המלצות איגוד המיילדות והגינקולוגיה האמריקאי, נשים בהריון יכולות לעשות פעילות גופנית כל עוד הן יכולות לנהל שיחה במהלכה".

עוד הוא מציין, כי אם היא האישה לא מתנשפת ורצה באיטיות, וכמובן – רצה הרבה והתאמנה לפני המרתון, כך שלא הגיעה אליו כמאמץ חד פעמי, לא מדובר במעשה חסר אחריות או מסוכן." כל עוד האמא לא מתנשפת ומגיע מספיק חמצן לעובר, הפעילות לא יכולה להזיק לו".

זה המרתון השמיני שמילר רצה בחייה, והשלישי שהיא משלימה כשהיא בהריון. גם כשהייתה בהריון עם אחיה הגדול של  ג'וּן, כיילב, היא רצה את 42 הקילומטרים המפרכים, והשלימה מרתון נוסף כשהייתה בשבוע ה-17 להריון עם ג'וּן.

ספורטאית, כך תחזרי לפיגורה אחרי ההריון