רובי הפגה הקטנה (צילום: צילום מסך daily mail)
הטיפול המורכב בה הגיע לעשרות אלפי דולרים. רובי הקטנה | צילום: צילום מסך daily mail
כשרובי הקטנה נולדה, יותר משלושה חודשים לפני הזמן, היא שקלה 725 גרם, והייתה בגודל כף היד של אמא שלה. אבל למרות, ואולי בגלל, הגודל הזערורי שלה, רובי עוררה גל של תמיכה והתגייסות, שהוביל אנשים לתרום אלפי דולרים לטובת הטיפולים הרפואיים המורכבים שנאלצה לעבור בגלל הפגות הקיצונית שלה – והכל בזכות צלמת מוכשרת עם לב גדול.

"במהלך השהות בפגייה הצטבר התשלום ל-10,000 דולר"

לורן למברייט, אמה של רובי, נתקפה צירים בשבוע ה-25 להריון. מיד עם לידתה, נלקחה רובי למחלקת טיפול נמרץ פגים, ונשארה שם לא פחות מארבעה חודשים. היא עברה ניתוח לב פתוח, קיבלה עירויי דם ועברה בדיקות אינטנסיביות על בסיס יומיומי. "רובי היא באמת ההגדרה הכי טובה לנס", אמרה אמה, "אבל במהלך התקופה שלה בפגייה הצטברו לנו תשלומים של יותר מ-10,000 דולר על טיפולים שלא היו כלולים בביטוח שלנו". ההורים הקימו עמוד פייסבוק ואתר אינטרנט לגיוס תרומות, אבל אפילו הם נדהמו מההתגייסות של אישה אחת לסייע להם ולרובי הקטנה.

טיפאני קוקל, בעלת עסק קטן לצילום, החליטה לנצל את כשרונה ויכולותיה כדי לעזור. קוקל, שהכירה את בני המשפחה עוד מהגלגול המקצועי הקודם שלה כרופאת שיניים, התרגשה עד דמעות מהסיפור, צילמה תמונות מקסימות של רובי הקטנה והחליטה לתרום יומיים מזמנה כדי לעזור.

במהלך היומיים הללו, שנפלו בתקופה עמוסה במיוחד (לפני חג ההודיה וחג המולד), היא צילמה אנשים לפורטרטים משפחתיים חגיגיים בחינם – וביקשה מהם לתרום את התשלום לקרן שהקימו הוריה של רובי. כמה שעות אחרי שפרסמה את היוזמה, כבר היה היומן מלא. כולם נרתמו לעזור ולתרום, ולהרוויח צילום אמנותי על הדרך.

רובי הפגה (צילום: צילום מסך daily mail)
"משכה טוב לב ונדיבות מיומה הראשון". רובי בפגייה | צילום: צילום מסך daily mail

 "הילדה שלנו משכה אליה נדיבות מיומה הראשון"

"התקופה הזו תמיד עמוסה בעסק שלי, אבל השטף הזה של הטלפונים היה חסר תקדים", סיפרה קוקל. "זה נותן הרגשה כל כך טובה, וממש בא לי לעשות עוד בשבילם". ואכן, אחרי שאספה אלפי דולרים מהמשפחות שצילמה, הוסיפה קוקל עוד 2,000 דולר מכספה הפרטי. לאט לאט נפוצה השמועה, ואנשים המשיכו להזרים כסף לחשבון של רובי.

החשבונות שולמו, רובי מתאוששת, ולמרות שהיא נעזרת עדיין בניטור נשימתי, היא כבר בבית, ושוקלת 3.5 ק"ג. "אנחנו שומרים את התמונות, וכמובן שנשאיר את דף הפייסבוק, כדי שנוכל להראות לה כמה טוב יש באנשים וכמה היא מיוחדת כשתגדל קצת", אמרה אמה הנרגשת. "כל החוויה הזו הראתה לי כמה שום דבר בחיים האלה לא מובן מאליו, ואני ממש מאושרת להחליף חיתולים מלוכלכים ולא לישון בלילה, כי כל הקושי מתגמד לעומת מה שעברנו איתה. זכינו בילדה הכי מקסימה שיש, שמשכה אליה טוב ונדיבות של אנשים מהשנייה הראשונה, וזה לא פחות ממדהים".

>> ותכירו את הפג ששרד בזכות החיבוק האוהב של הוריו

לעוד סיפורים מרגשים באתר 9 חודשים