בטן הריונית
רבע מבנות הכיתה יצאו לטיול שנתי וחזרו בהיריון | צילום: mako
היריונות של נערות צעירות הם מגפה עולמית, אבל בבית ספר אחד מדובר בבייבי-בום של ממש. מתוך קבוצה של 28 נערות מבית ספר בעיר קטנה בבוסניה, שיצאו לטיול שנתי בבירה סראייבו, שבע נערות (רבע מהכיתה!) חזרו מהטיול כשעובר בבטנן. בהנחה שלא כל הבנות בייצו בדיוק בימי הטיול, יש להניח כי שיעור הבנות שקיימו יחסי מין בלתי מוגנים היה גבוה בהרבה. מכיוון שכאמור מדובר בכיתה של בנות בלבד, לא ברור מי היו הנערים או הגברים שהכניסו את הבנות להיריון. 

הילדות הגיעו לסראייבו במסגרת טיול בית ספרי, במטרה לבקר במוזיאונים ובאתרי מורשת לאומיים - אבל ככל הנראה, ניצלו את הזמן הפנוי בצורה לא חינוכית במיוחד. ההורים של הנערות, מטבע הדברים, זועמים, ודורשים מבית הספר להסברים - איך ייתכן כי איש לא פיקח על הנערות. משרד הבריאות הבוסני, מצדו, דווקא מפנה אצבע מאשימה כלפי ההורים, טוען כי מדובר בהזנחה ומתעקש כי לו היו ההורים מחנכים את הבנות כראוי, היה הפיאסקו העצוב נמנע. 

המקרה יוצא הדופן עורר דיון ציבורי סוער בבוסניה, שגם כך סובלת משיעור גבוה של הריונות בקרב קטינות. "זו ממש תופעה, והמגמה מדאיגה אותנו מאוד", אמר זנאד מחמדבסיק, גינקולוג מסרייבו. "אנחנו חייבים להכניס תכניות מעודכנות לחינוך מיני יעיל בבתי הספר, כי כולנו רואים מה קורה כשהילדים שלנו מקבלים את ההשכלה המינית שלהם ברחוב וברשת". 

עוד ב-9 חודשים:

>> אירלנד: היריונית מתה מוות קליני ומונשמת למען העובר
>> רוסלנה רזה אחרי לידה? ממש חוכמה גדולה
>> הילד ה-18 יהיה האחרון שלנו