אחת הבדיחות השגורות ואם להיות כנים - גם המאוד מאוסות בכל הנוגע במין היילוד היא זו שמתחילה ב"אז מה יש לכם בבטן?" ונגמרת ב"זה בכלל לא משנה לנו. העיקר שיהיה ברית", או לחילופין "העיקר שזאת תהיה בת". מצחיק, הא? וברצינות: זה נכון שיש זוגות שמעדיפים לשמור את מין היילוד בסוד אפילו מעצמם, אבל רובנו מאוד להוטים לדעת מה מסתובב לנו שם בבטן כבר מיום הביוץ, שלא לדבר על אלה שרוצים לקבוע מבעוד מועד.

קחו לדוגמה את גאולה וחנן שמשתתפים בתכנית "9 חודשים" (הערב, 21:00). אחרי ארבע בנות מקסימות, גאולה החליטה שהגיע הזמן לבן. האם היא תקבל את מבוקשה? את זה תוכלו לגלות הערב, אבל אם אתם רוצים לדעת בעצמכם איך עושים בן? איך עושים בת? מה אומרת בטן עגולה והאם שווה לשלם על זה כסף? קבלו את המדריך המלא, כולל כמה דחקות, בדרך לבן. או לבת. מה זה משנה, העיקר שיהיו בריאים.

עוד ב-9 חודשים:

>> אני מתביישת שנכנסתי להריון כל כך מהר
>> 54 דברים שטחיים שמשמחים כל אישה אחרי לידה
>> בייבי ויראלי: התינוק עם החיוך הלא-רצוני הכי רצוני שראינו

כל השיטות לבחירת מין היילוד: טבלה סינית, נוסחה מתמטית, מיון ביציות ואפילו דיאטה מיוחדת. מומחים רבים פיתחו שיטות שונות ומשונות שאמורות לסייע לכם לבחור את מין העובר. לא מאמינים? אולי שווה לכם לנסות. וזה אגב בחינם.

יש גם שיטה לקביעת מין היילוד, רק שהיא עולה כמה אלפי שקלים. שיטה לקביעת מין היילוד: בתמורה ל-3700 שקל, ד"ר דניאל דריי מציע ייעוץ, תפריט, בדיקות אולטרסאונד ואף זריקה לתזמון הביוץ. ואם בסוף יצא לכם המין ההפוך משרציתם, כספכם יוחזר. לעומת זאת, טוען מומחה לפריון: "קיימות בשוק הרבה שיטות שמבטיחות להגדיל את הסיכויים, אבל ברפואה אנחנו מסתמכים רק על מה שהוכח מדעית"

אפשרות אחרת היא להתעבר ולא לחכות יותר מדי. רק עד שבוע 7. שזה באמת עוזר לאלה שמתקשים בדחיית סיפוקים. חוקרים מבית בחולים "שיבא" בתל השומר הצליחו לפתח בדיקה שמקצרת בחצי את זמן ההיריון הדרוש לגילוי מין היילוד. הבדיקה שפותחה במקור לגילוי פגמים גנטים עברה מפה לאוזן והיום היא זמינה לכל דורש. החשש המרכזי: גידול במספר ההפלות כתוצאה ממין עובר "לא רצוי".

ויש גם הזדמנות להבטיח לעצמכם את מה שאתם רוצים. מה שנקרא עובר בהזמנה. השאלה היא האם ילדים זה שמחה גם כשכולם מאותו המין? מה הייתם מוכנים לעשות כדי שהילד הבא בתור יהיה מהמין השני? משיטת זהבה ומשהו שנקרא "צד ימין", דרך קפסולות מאשכי שור ועד תשלום של 100 אלף שקלים – יצאנו בעקבות המרוץ לבחירת מין הילוד.

אין תמונה
אולי במקום לבקש מהרופא שיגיד לכם, תבקשו מהחברים שיאפו עוגה עם צבע הקרם הנכון
ועכשיו לאתנחתא קומית. כבר נכנסתם להריון ואתם לא ישנים בלילה מסקרנות? הנה כמה שיטות משעשעות לגילוי מין העובר. או לחילופין, הנה מספר מיתוסים על גילוי העובר. דרך לא פחות מהנה לגלות מה יש לכם בבטן היא לא במשרד הרופא, אלא דווקא בחגיגה עם החבר'ה. בארה"ב זה כבר נעשה טרנד. החברים מכינים עוגה ואותה ממלאים בקרם המבוקש (כחול לבנים, ורוד לבנות – אלא מה?) שמתגלה רק בחיתוך.

אוהבים לבחון את עצמכם? והנה שאלון בדיוק בשבילכם: האם יש לכם בן או בת? קחו בחשבון שהתשובה היא לגמרי על אחריותכם. ובעצם, כשחושבים על זה: האם באמת כדאי לדעת את מין היילוד לפני הלידה?
מצד אחד, אתם לא רוצים לעצב חדר תינוקות כחול ואז להבין שיש לכם בת וגם צריך לחשוב על שם מתאים; מצד שני, במהלך ההריון הפכתם לפריקים של אמונות תפלות, ואולי ממש מתחשק לכם למתוח את גורם ההפתעה לשיא. קבלו נימוקים בעד ונגד

"9 חודשים" – פרק נוסף, יום שני ב-21:00

​