אילנה ואבי, הורים לשניים שגרים בקרוון, החליטו שעכשיו זה בדיוק הזמן להביא את הילד השלישי: "זה התזמון הכי טוב, רצינו הפרש קטן בין הילדים, שהם כולם יגדלו ביחד". אבל למרות הרצון העז, אבי מבין את ההשלכות: "לגדל שני ילדים ולהגדיל לילד שלישי זה פאזה אחרת לגמרי. צריך לעבור מאוטו קטן לאוטו גדול, מבית של שלושה חדרים, לבית של חמישה חדרים, ממשכורת איקס למשכורת איקס פלוס פלוס", הוא אומר.

אבי לא לבד והחששות שלו אינם מופרכים. אחרי שנים ארוכות שבהן "3" הייתה סיפרת קסם בכל הקשור לדפוסי ילודה, והמושג "פלוס שלושה" נתפש בקרב חלקים גדולים מהציבור הישראלי כשם נרדף למשפחה – ילד שלישי הפך בשנים האחרונות למותרות. סמל סטטוס. רק בשבוע שעבר התפרסמו במגזין סוף השבוע של mako הנתונים הבאים שמצביעים על כך שיוקר המחיה הרג את החלום המשפחתי של שלושה ילדים:

 

כמו שאתם רואים, אי אפשר לנתק את שאלת הילד השלישי ומחירו הכלכלי, משאלת יוקר המחייה הכללי, ככה שבין אם משפחה החליטה להביא ילד שלישי כי היא אמידה מלכתחילה, ובין אם היא הלכה על המהלך מבלי שיהיו לה אמצעים לממן אותו – ברור שהוא כרוך בעלייה דרמטית ברמת ההוצאות. האם אבי ואילנה ייכנסו להיריון שלישי למרות ההוצאות הצפויות, ואיך הם יתמודדו עם החששות של ההורים ("איפה הוא יישן?")?

"9 חודשים" – הערב (שלישי), מיד אחרי "הצילו! אני לא יודע לבשל"

>>  המדריך המלא להריון ולידה מחכה לכם באתר תשעה חדשים