"לא. זה עוצר את החיים, זה פוגע בהתקדמות של האישה, זה פוגע בזוגיות". לתשובה הנחרצת הזאת לא ציפתה המטפלת שהעניקה למאשה עיסוי כששאלה אותה אם האמהות נעימה לה. אפשר להבין אותה בסך הכל, למה שהיא תצפה לתגובה כזאת מאישה שהגיעה אליה לשולחן העיסויים כשהיא מלווה במצלמות של הפרויקט התיעודי בו היא משתתפת, "9 חודשים" שמו, במטרה להביא ילד שני לעולם.

עוד בנושא:

אבל מאשה לא מייפה את הדברים. נכון, היא רוצה עוד ילד, אבל זה לא הופך את ההורות לפחות קשה ומורכבת. היא גם לא היחידה שהאמהות הצליחה להפתיע אותה. רק תשאלו את לילי שרצקי אלמליח שעם כל הכבוד לשינה המקוטעת, יש עוד הרבה דברים שהגיעו כעסקת חבילה עם האמהות והתינוק, שהיא הרגישה שחבל מאוד שלא סיפרו לה. הנה הם לפניכם. 

חבל שלא אמרו לי ש...

1. תינוקת בת שנה יכולה לחרב את הבית כמו חייל משוחרר פרזיט.

2. קקי של תינוקת בת שנה, מתוקה ככל שתהיה, עדיין מריח כמו אחד של נהג משאית אחרי מרק שעועית.

3. מלבד בכי, האינסטינקט המיידי של תינוקות הוא להשליך דברים לכל עבר.

4. ובאופן טבעי, ב-20 אחוז מהמקרים, נמצא את עצמנו סופגים מברגה מפלסטיק לעין. וכן, גם פלסטיק יכול להכאיב מאוד.

5. וב-80 אחוז הנותרים אנחנו שוברים את הגב בניסיון להרים את החפצים, ובכל פעם גם טורחים לומר, לשווא כמובן: "אני אמרתי לא לזרוק".

6. להאכיל תינוקת עם פה זעיר וקיבה בגודל של צימוק, עדיין לוקח לפחות שעה מהחיים שלך.

אישה מאכילה בכפית תינוק מחייך לבוש ירוק (צילום: Damir Cudic, Istock)
בואי נכמת את זה: האכלה = שעה מהחיים שלך שלא תחזור | צילום: Damir Cudic, Istock

7. בתפריט: שתי פרוסות לחם, גבינה ועגבנייה. בפועל: חצי פרוסה נכנסת לפה, כל השאר על הרצפה מלבד הגבינה שמרוחה לה בתוך האף.

8. אחרי כל ארוחת מוצקים חשוב מאוד לשטוף את הבית. אחרת הנמלים עושות שכונה על הריצוף.

9. על אף שכל פריט לבוש של הקטנה עולה כ-20 שקל בממוצע, אני עדיין מוצאת את עצמי מגהצת 500 שקל בקנייה. מה שכמובן חוזר חלילה חודש אחרי, כי הממזרים האלה גדלים מהר מאוד.

10. מה דעתך על זה, מר "אחוזון עשר" בטיפת חלב?

11. גינה זה מקום מאוד מאוד מסוכן. מדהים לגלות איך ילדים בני שנה הופכים למפלצות בדרך למגלשה.

12. לוקח משהו כמו שבועיים מהרגע בו תינוק עושה צעד ראשון לבד ועד הרגע שהוא תופס תאוצה ורץ כמו ברק. זאת הסיבה שמוצאים בסוף היום, הורים רבים בהיפר-ונטילציה חמורה, מטר לפני הכביש, עם ילד שלא מבין מה רוצים ממנו.

13. התקפי זעם מתחילים כבר מגיל שנה. וכבר אז, זה עולה על העצבים.

14. וכשזה קורה בקניון, והקטנה משתטחת, את עלולה למצוא את עצמך מסתכלת ושואלת: "של מי הילדה הזאת?"

15. 60 ס"מ אורך של תינוקת דורשים הרבה מאוד חפצים. מהר מאוד, הבית בו השקעתי את הוני הפך מדירה מעוצבת לעילא לג'ימבורי צבעוני עם חפצים לא קשורים כמו: פינת אוכל, ספה וכסאות בר.

16. אם לא מתכננים נכון את הסופ"ש, עשר בשבת בבוקר נראה כמו עשר בלילה של יום ראשון.

17. אופסי-דייזי היא דמות מאוד מוזרה. ובכלל, רק לי יש את התחושה שהתסריטאים של התוכניות האלו היו מסטולים מהתחת בזמן הכתיבה?

18. טקס השכבה של תינוק הוא אחד הדברים הכי מרגיעים שיש. עבור התינוק.

19. עד שהקטנה נרדמת, יש לך שתי אפשרויות: לתת לה לבכות, או לעמוד שעה לידה בזמן שהיא מחזיקה לך את היד. הסטטיסטיקה מגלה שהיד שלך תירדם הרבה לפניה.

20. לקום באמצע הלילה, גם אם זה לשבריר שנייה רק בשביל מוצץ, זה אחד הדברים הכי, אבל הכי מבאסים שיש. וללא ספק, צריכים להירשם כעילה לגירושים.

21. ואם כבר ברשומות עסקינן, אז בקיעת שיניים צריכה להירשם כאסון טבע.

אמא מחזיקה על כתפה תינוק בן יומו (צילום: istockphoto)
מאוד מרגיע. בשביל התינוק | צילום: istockphoto

22. אף פעם אל תתכננו לישון צהריים. אל תחשבו על זה אפילו. זה כמו חוק מרפי. דווקא אז, הקטן יתנגד. תזרמו איתו. האמינו לי, עדיף הורה עייף ממתוסכל.

23. תינוקת בת שנה מבינה מהר מאוד איך לתמרן אותך. ועוד עם חיוך.

24. להלביש תינוקת בת שנה זה כמו שיעור אירובי מדרגה. להפשיט אותה זה כבר מרגיש כמו יוגה. אבל למתקדמים. 

25. ולהחליף טיטול דורש מיומנות גדולה: מי שמצליחה לנקות, למרוח ולסגור את הטיטול לפני שזו תצליח להסיר אותו בעצמה, ללא ספק יכולה לנהל מדינה על אצבע אחת.

26. עם כל הכבוד לאבות, ויש המון כבוד, הם עדיין לא עומדים במבט ההאש פאפי של תינוק, ומיד ירימו אותו. לעמוד מול תינוק מתחנן נראה להם קשה עוד יותר מצירים. מה הם מבינים?

27. החברות החדשות שלך הן אמהות לילדים. בלבד. רווקות, גרושות או נשואות טריות הן בכלל לא בלקסיקון.
אבל גם לזה יש תנאים: א. הילד שלה צריך להיות באותו הגיל של הילדה שלך. ב. הילדה שלך חייבת לאהוב אותו. אם תנאי אחד מהשניים לא מתקיים, את יכולה לשכוח מהחברה החדשה והמגניבה שהייתה יכולה להיות לך.

28. שהורים לתינוקות מעבירים כרטיס בקופת חולים. במיוחד בחורף. במיוחד בשנה הראשונה בגן. במיוחד אם יש לך בבוקר ישיבה מאוד מאוד חשובה.

29. שבמהלך סקס, את עלולה למצוא את עצמך רצה בעירום ברחבי הבית כדי להביא לקטנה מוצץ, בזמן שהחמוד מחכה בסבלנות. וכשאת חוזרת לשם, מיותר לציין, הליבידו שלך שכח שהוא קיים.

30. והכי חבל שלא אמרו לי: שחיוך אחד של התינוקת שלך יכולה להפוך לך כל יום למאושר ביותר. גם את הגרוע ביותר. אילו ידעתי את זה, הייתי מביאה את אלה לעולם הרבה הרבה קודם.

"9 חודשים" – הערב, מיד אחרי "הצילו! אני לא יודע לבשל"

>>  המדריך המלא להריון ולידה מחכה לכם באתר תשעה חדשים