אנחנו בעד חוכמת ההמונים. ברוב המקרים, אם מצליחים לסנן תגובות מרגיזות ושיפוטיות מדי פעם, גילינו שמדובר בטיפים יעילים שמעניקים הרבה מאוד חומר למחשבה. שאלנו אימהות במאמאזון מה הן עשו על מנת לכוון את מין היילוד, ומסתבר שהן ניסו לאמץ לא מעט שיטות. לחלקן זה הצליח, לחלק פחות. אבל היי, ידע זה כוח, לא?

אז נניח זאת כאן מראש: "כל הדרכים המפורטות בכתבה הן 'שיטות עממיות' וכאלה שלא הוכחו מדעית, ואשר יעילותן מוטלת בספק", מבהיר ד"ר משה רויבורט, מומחה לגניקולוגיה ופוריות ומנהל מרכז בריאות האישה של מכבי בהדר יוסף. "השיטות שניתן להסתייע בהן ברמת סבירות גבוהה הן: הפרדת תאי זרע + הזרעה (בסביבות 65-70% הריונות מהמין המקווה) או הפריית מעבדה עם בחירת עוברים (PGS). שיטה זאת אינה מאושרת בארץ לשימוש כללי, אלא רק במקרים בהם קיים חשד לנשאות של מחלה שתלויה במין העובר. כמו כן אפשרות של סלקציה של עוברים אפשרית במקרים בהם לבני הזוג יש 4 או יותר ילדים ממין אחד, ואשר עוברים ועדה מיוחדת של משרד הבריאות,  אשר מאשרת את ההליך".

שנתחיל? 

הכול תלוי בטיימינג?

ליאת כותבת: "יש סברה שתאי זרע נקביים הם איטיים יותר, ועמידים יותר בהמתנה לביצית לעומת תאי זרע זכריים. לכן, כדי להגדיל את הסיכוי להולדת בת, יש לנסות להרות יומיים לפני הביוץ, לעומת זאת להגדלת הסיכוי להולדת בן, יש לנסות להרות בדיוק ביום הביוץ. חלק מהאימהות סיפרו כי הן קיימו יחסים טרם הביוץ, ומיום הביוץ נמנעו מקיום יחסים במשך 48 שעות, ואכן נולדה לנו בת. לחברים שלנו יצא בן".

התחדשות הדם

רעות מספרת על שיטה שיכולה לעזור בתכנון בן או בת. השיטה נוסתה בהצלחה על ידה ועל ידי מספר חברותיה, וכעת הן עורכות מחקר בנושא. על פי הסברה שלהן, דם של גבר מתחדש כל 4 שנים, לעומת זאת דם של אישה מתחדש כל 3 שנים. ברגע שעוברים ניתוח, הפלה, תרומת דם או כל דבר שגורם לאיבוד דם מאסיבי, הדם מתחדש באותו היום. יש לחשב את גיל הדם ביום ההתעברות. לגבר יש להעריך את הזמן שעבר מאז ההתחדשות האחרונה (מתוך 4 שנים) ושל האישה (מתוך 3 שנים) למי שיהיה דם "צעיר" יותר – כך יהיה מין העובר. כמובן שהשיטה הזו טרם הוכחה מדעית, אך כמה נשים מספרות על הצלחתה.

מי גמר לפני

אורטל מציינת שבהלכה כתוב שאם האישה מגיעה לסיפוק לפני הגבר פירוש הדבר שיהיה לה בן זכר, ואם הגבר מגיע לסיפוקו לפני האישה פירוש הדבר: בת. אז נא לגמור בהתאם, הא? 

סקס בגידה (צילום: Shutterstock)
נא לגמור בהתאם. כן? | צילום: Shutterstock

גשי למקווה

רחל מספרת על מקווה השילוח בירושלים, אשר נמצא בשכונה ערבית, מקום שבו הכהן הגדול היה טובל. "הייתי שם עם חברים מניו יורק שניסו במשך שנים להיכנס להריון ולא הצליחו, לאחר הטבילה במקווה השילוח, האישה נכנסה להריון והיום יש לה 3 ילדים. למקווה יש להגיע רק בלילה אחרי השעה 22:00 ועדיף להיות מלווה בבן הזוג או מישהו שדובר ערבית".

חומץ זה בנות

אחת הנשים סיפרה כי טרם קיום היחסים, יש למהול חומץ עם מים ולהזריק לנרתיק, באופן כזה הסביבה החומצית תבטל אפשרות של עובר ממין זכר. אם מעוניינים בבן זכר, יש לשטוף  את הנרתיק עם אבקת סודה מהולה במים, כדי שהסביבה תהיה בסיסית. יש אמיצה באולם? 

חומץ (צילום: Shutterstock)
לא רק למדוזות. חומץ יביא לך בנות? | צילום: Shutterstock

השיטה הסינית

מדובר בטבלה סינית עתיקת יומין שבה מצליבים את גיל האם עם חודש ההתעברות, ולפי כל חודש ניתן לדעת אם התוצאה תהיה זכר או נקבה. יש אומרים שהיא שימשה את הסינים במשך שנים רבות לקביעת מין היילוד, ושהיא יחסית מדויקת, אך כמובן אלו רק שמועות.

דמיון מודרך

נשים רבות סיפרו כי הן השתמשו בשיטה של דמיון מודרך, וניסו לדמיין שהן יילדו בן או בת, אך התוצאה כמעט תמיד הייתה הפוכה מהכוונה שלהן. "פעמיים דמיינתי הריון של בן, וזכיתי ב-2 בנות".

דברו אל העצים

ויש שיטה ששמענו עליה בפעם הראשונה, לא ידוע לנו אם היא עובדת או לא, אך מה שבטוח היא לא ממש אקולוגית: "באחד מימי המחזור החזקים שלך תיקחי את התחבושת הספוגה במחזור, תעטפי אותה היטב, לכי לעץ שמניב פירות, חפרי בצמוד לשורשי העץ, וקברי את התחבושת העטופה עמוק וצמוד לשורשי העץ. כסי אותה היטב כדי שכלבים לא יוכלו לחפור ולגלות את המטמון. תבקשי שהעץ ייקח את הבעיה שלך ואת תיקחי את הפריון שלו, וקראי פרק תהילים", אומרת גל ומוסיפה שיש לעשות זאת רק בלילה, ולא לספר על כך לאף אחד עד הלידה, חוץ מאימא כמובן, ושיש לעשות זאת באמונה שלמה. מחזיקות לך אצבעות. 

מתפללת  (צילום: d3sign, GettyImages IL)
דברי את מה שאת רוצה והיקום יקשיב לך | צילום: d3sign, GettyImages IL

תזונה

שירי מספרת כי על מנת להרות בת אחרי שהביאה שני בנים, שינתה לפני ההיריון את התזונה לדלת נתרן ומלח, והעשירה את התזונה בסידן כולל תוספי תזונה. לדברי שיר, מי שרוצה להרות בנים אמורה להעשיר את התזונה בבשר, דגים ומזון מלוח. לעומת זאת, מי שתרצה להרות בת, אמורה לאכול מזונות חלביים, צמחוניים וטבעונים. "לי השיטה הזו כבר עבדה 3 פעמים".

לדברי פאני, חברתה של שיר, שלה ארבעה בנים - רק אחרי שהעשירה את התפריט היומי שלה בחמש ביצים קשות -היא ילדה בת, ילדה חמישית למשפחה. נשים אחרות סבורות שיש לאכול מזון בעל חומציות גבוהה כמו עגבניות, לימון משום שכך זרעים זכריים לא שורדים בסביבה חומצית.

>> למה הרשת עדיין נסערת מבטן הריון קטנה?