אישה בהריון מחייכת מניחה ידיים על הבטן (צילום: ThinkStock)
את מגהקת ויש לך חשק לאגוזי? זה בטח בן! | צילום: ThinkStock

מהרגע שנכנסת להריון הפכת למשחק הימורים חוקי: כל אחד יכול להישבע שהוא יודע מה יש לך בבטן ומתעקש שהוא חותם על התוצאה.

אז האם אכן ניתן לדעת את המין לפי צורת הבטן ומה קשורה מדידת הדופק לחדר הורוד או הכחול שתצטרכי להזמין? יצאנו לבדוק את כל המיתוסים על גילוי מין היילוד, את בטח לא מתפלאת שהפרכנו את רובם.

"בטן רחבה? בטוח יש לך בת"

1. לבנות יש דופק מהיר יותר

אמהות מנוסות, שעברו מוניטור או שניים בחיים, טוענות בתוקף שלבנות יש דופק מהיר יותר. קו פרשת המים הוא 140: אם הדופק הבסיסי של העובר מהיר יותר מ-140 פעימות לדקה, כנראה שזו בת. הסברה היא שבגלל שבנות קטנות יותר, הדופק שלהן מהיר יותר, אולם אין כל מחקר שתומך בתיאוריה הזו.
אמינות:
מפוקפקת למדי.

2. בטן נמוכה מצביעה על בן

יש כאן יותר מיתוס מאמת, אבל אי אפשר לחמוק מזה: ברגע שיש לך בטן, כל מי שיש לו סבתא יגיד לך בוודאות שבטן גבוהה תיצור בת, ובטן נמוכה תיצור בן. בלי קשר לשבוע ההריון, מבנה הגוף שלך או מה את לובשת. פשוט ככה.
אמינות:
נו באמת.

3. בטן פחוסה מאכלסת בת

אחותה של צורת החיזוי לפי הגובה היא שיטת הניבוי לפי צורה. גם כאן יש כלל אצבע, עם 50% הצלחה: בטן עגולה ובולטת משמעה בן, בטן פחוסה מאכלסת בת.
אמינות: כנ"ל.

4. הטריק עם הטבעת: תנועה קווית אומרת בן

עוד שיטה מכשפית ולא הכי אינטליגנטית מציעה לקשור את טבעת הנישואים לחוט ולהחזיק אותה באוויר מעל הבטן. תנועה מעגלית מרמת על בת, תנועה קווית על בן.
אמינות: נו, לפחות שחררו לך את האצבע המבוצקת מהטבעת הלוחצת, תגידי תודה.

5. מקיאה יותר? יש לך בת

לפי האמונה, ככל שבחילות הבוקר קשות יותר, כך גדל הסיכוי שזו בת. המדע, מצדו, לא מתרשם, מכיוון שטרם נמצא הגורם הבלעדי לבחילות הבוקר בהריון.
אמינות:
לא משהו.

אז איזה ציצי גדול יותר?

6. הקרייבינג הקובע: צ'יפס ובורקס זה בן

עוד אמונה טפלה נוגעת לאופי הנשנושים שלך. בנות, כידוע, חולות על פחמימות ומתוקים, ולכן אם את שואבת קרואסונים וגלידות, כנראה שיש לך יורשת עצר לירכיים האלה שאת מגדלת. אם, לעומת זאת, את תוקעת צ'יפס ובורקסים, יהיה לך בן. שמן.
אמינות:
מוטלת בספק, אבל שיהיה בתיאבון מותק.

7. השיטה של המאיה: מספרים אי זוגיים יביאו בת

אישה בהריון במקלחת (צילום: John Boylan, Istock)
הציצי השמאלי גדול יותר? נו, באמת | צילום: John Boylan, Istock

לבני המאיה, כידוע, לא היה אולטרסאונד. לכן, הם פיתחו שיטה לחיזוי של מין היילוד: אם שנת ההתעברות וגילה של האם בזמן ההתעברות זוגיים או אי-זוגיים (למשל, מישהי בת 30 שהתעברה ב-2010, או מישהי בת 29 שהתעברה ב-2011), זו בת. אם אחד המספרים זוגי והשני אי-זוגי, זה בן.
אמינות: 50 אחוז. בדיוק כמו ניחוש אקראי.

8. מבחן המפתח: תפסת בחלק המשונן? זה בטוח בן

הכניסי מפתח לשקית, והוציאי אותו בעיניים עצומות. אם תפסת בחלק העגול, זו בת. אם תפסת בחלק המשונן: זה בן. היזהרי לא לתפוס באמצע בין שניהם, כי אז יהיו לך תאומים.
אמינות:
בחייאת רבאק.

9. יד ענוגה: היד שלך מחוספסת? בן

לפי השיטה הזו, אם הידיים שלך יבשות ומחוספסות בהריון יש לך בן. אם את נראית כמו פרסומת משולבת ללק ולסבון כלים: בת.
אמינות: חוזה במדויק כמה קרם ידיים את צריכה לשים. לגבי המין, לא בטוח.

10. גודל הציצי: הימני גדול יותר? יש לך בת

כמעט לכולנו גדל החזה בהריון, אבל האם ידעת שגודל הציצי יכול לנבא את מין העובר? תפסי את הנכסים המתרחבים שלך, ומששי. אם השמאלי גדול יותר הוא כנראה עתיד להניק בן. אם הימני: בת.
אמינות: לא היסטרית, אבל זה אחד המבחנים היותר מצחיקים.

11. מבחן שלגיה: את קורנת? יש לך בן

יחסי אמהות ובנות הם אף פעם לא פיקניק – אז למה לא להתחיל לסכסך ביניהן כבר מההריון? האמונה הרווחת טוענת שהריון מחוצ'קן משמעו בת (מן הטעם הפשוט שהתינוקת "גוזלת את היופי של אמה"), ואילו הריון שבמהלכו את זוהרת ונטולת פגמים משמעו בן.
אמינות: מה זה משנה, גם ככה תכף כל מה שיראו יהיה העיגולים השחורים. אבל אם חשבת לרגע, ברור שלא.

12. אף נפוח? איט'ס א גירל

בהמשך לסעיף הקודם, יש מי שטוען בתוקף כי אף נפוח מעיד על בת. ולא, למשל, על העובדה שאת טוחנת 7,700 קלוריות ביום, ומשמינה גם במקומות שהשתיקה יפה להם.
אמינות:
בעייתית.

סבלנות מעוררת השראה: יש כאלה שבכלל רצו הפתעה בחדר לידה