הלידה מתקרבת, ואתם מוצאים את עצמכם עסוקים בדבר אחד בלבד: מה יהיה שמה של התינוקת החדשה? אתם רוצים שם עם משמעות מיוחדת, שם שתאהבו, שתחחברו אליו, ואתם רוצים שם עם חיבור למקורות שלכם. אספנו עבורכם כמה הצעות לשמות של בנות מהתנ"ך, כשלכל שם משמעות מיוחדת במינה. רות למשל, היא סמל לתבונה ואצילות, נוגה תכניס לכם הביתה רומנטיקה וחושניות, גפן היא ההרפתקה שרציתם כל כך, אביגיל היא התוספת המתוחכמת ואדווה היא כל כולה קסם אישי. חיטטנו עמוק עמוק בכתובים ומצאנו עשרה שמות לבנות יפים במיוחד.

אלה על שם הדמות התנ"כית אלה בן בעשא, שמלך על ישראל בשנים 883 עד 882 לפנה"סהשם אלה מסמן ככזה שמעניק ביטחון ושלווה. הורים המעניקים שם זה נוסכים ביטחון בבתם ורוצים לגונן עליה ולשמור עליה.

ספירהמילה ספיר מוזכרת בספר שמות והיא אחת משתים עשרה אבני החן ששובצו בחושן של הכוהן הגדול. אבן הספיר ידועה בהיותה עמידה ומיוחדת ולכן הורים הבוחרים בשם זה רוצים להעניק ביטחון ויציבות

תמר - תמר מוזכרת פעמיים בתנ"ך: כבתם של דוד המלך ותמר אשת ער, כלתו של יהודה בן יעקב.  השם תמר מסמל נשים חזקות, אמיצות, יוזמות, יצירתיות, נחושות ובעלות עוצמה נשית

הדר הדר היה אחד מצאצאיו של עשיו, אחיו של יעקב, וכן הוא מתאר בתנ"ך פאר ויופי. אחד הפירות המשתייכים למשפחה הוא האתרוג שמכונה בתנ"ך - "פרי עץ הדר" ונכלל כאחד מארבעת המינים בחג הסוכות, והורים הבוחרים בשם הדר רוצים להעניק לבתם את התכונות המיוחסות לאתרוג על פי האגדה - תורה ומעשים טובים.

נעמה נעמה היא בתו של למך בן מתושאל ומוזכרת בספר בראשיתהורים הבוחרים בשם זה לבתם רוצים להקנות לה ערכים של עדינות, חביבות, טוב לב, רוך, חברותיות ושמחה

יעל גולדמן אורי פפר והתינוקת (צילום: מלי אברמוב פנסו)
בחרו בשם המקסים - תהילה עבור בתם. אורי פפר ויעל גולדמן | צילום: מלי אברמוב פנסו

אדל אדל היא בתו היחידה של הבעל שם טוב ובתו הבכורה של רבי נחמן מברסלבהשם אדל מרמז על המשמעות "הודו לאל" או ראשי התיבות לציטוט "אֵשׁ דָּת לָמוֹ" מהתנ"ך. בנות בשם זה מאופיינות בנוכחות מרשימה ומשמעותית ויכולת ורבלית גבוהה.

הלל - מקור השם הלל הוא מהתנ"ך, המילה הללי מוזכרת בספר תהילים, "שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם, אֶת-יְהוָה; הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן". הורים הבוחרים בשם הלל רוצים לבטא את האמונה החזקה שלהם באל ולהעניק לצאצא אדיבות, חכמה ונדיבות.

נועה -  נועה היא אחת מחמשת בנות צלפחד שהיו ידועות בחוכמתן. השם נועה מבטא ערכים של עוצמה נשית, צדק, נחישות, משפחתיות ושוויון

קרן קרן הוא שמה של בתו השלישית של איוב, וכן היא מתארת עצם על ראש של חיה, כגון תיש או אילהורים הבוחרים בשם קרן לבתם רוצים לבטא את האור שהיא הכניסה לחיים שלהם בעצם לידתה, ולאחר לה שנים ארוכות של תקווה, אופטימיות, שמחה, כבוד ואנרגיה חיובית.

אביטל אביטל הייתה אחת מנשותיו של דוד המלךכמו כן, השם מורכב משילוב המילים אבי וטל וזוהי בקשה מהאל למתן טל או הודיה לאלביהדות הטל נחשב לגשם הברכה של אלוהים מכיוון שהוא מביא מים ולחות לארץ ללא הנזקים שבירידת גשם ובשעות עלות השחר.