הריון של סלבס תמיד גורם לך להיראות רע. הבטן שלהן יוצאת רק בחודש תשיעי, אם בכלל, חוויית הלידה שלהן תמיד "קסומה ומרגשת" ושנייה וחצי אחריה הן כבר מתרוצצות להן בחוץ, מצויידות בעגלה יוקרתית שעולה פי ארבעה משלך.

כשתקופת ההריון והלידה הינה תקופה מטלטלת מרובת שינויים, תארי לעצמך לעבור אותה כשהעולם כולו עוקב אחרייך ואחרי הבטן שלך. 8 אמהות מפורסמות מספרות על חווית ההריון האישית שלהן, וחולקות  תובנות וטיפים: מהדיווה עד אליך.

מדונה: "כשנכנסתי להריון לראשונה שמתי לעצמי גבולות"

קילומטראז' הריוני: שני ילדים משני הריונות (לורדס בת 15, רוקו בן 11), ושני ילדים מאומצים: דייויד-בנדה ומרסי, בני 5.

מדונה מחייכת (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
שמה לעצמה גבולות בהריון. מדונה | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

תובנה הריונית:  "מהרגע שנודע לי על ההריון של לורדס, הפכתי לבן אדם אחר לחלוטין ממה שהייתי לפניו. כולם יודעים שעשיתי את המרד שלי, גילחתי את הגבות, הייתי עירומה בכל מקום בעולם. אבל כשנכנסתי להריון זה שינה את כל מה שאני מרשה לעצמי – לא כי חששתי מה הילדה שלי תחשוב עליי כשתגדל, אלא פשוט בעניין רגישויות וגבולות שלי עם עצמי כאמא".

טיפ מנצח לחזרה לגזרה: "אני לא מבשלת, ומעולם לא בישלתי, לא לפני ההריון ולא כאמא. ככה אני לא משמינה".

ג'וליה רוברטס: "הבטן שלי הייתה כל כך גדולה, שהתחת פתאום נראה קטן"

קילומטראז' הריוני: שני הריונות, ושלושה ילדים: התאומים הייזל ופיניאס (בני 7), והנרי (בן 4 וחצי).

ג'וליה רוברטס חצתה את גיל 40 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
הבינה שגם בהריון הכל זה ענין של פרופרוציות. ג'וליה רוברטס | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

תובנה הריונית:  "בהריון הראשון הבטן שלי הייתה עצומה. מצד שני, ככל שהיא גדלה, התחת שלי נראה קטן יותר, מה שדי שימח אותי. למעשה, הבטן שלי הייתה כל כך גדולה עד שהקול שלי השתנה, ונוסף לו מעין הד מוזר".

טיפ מנצח: במהלך ההריון הראשון שלה תפחה ג'וליה ממשקל של 47 ק"ג ל-75 ק"ג שלמים – סוג של היפופוטם במונחים הוליוודיים. לטענתה, "את כל המשקל העודף הורדתי בעזרת אימוני יוגה ופילאטיס אינטנסיביים". האיבר היחיד, אגב, שלא חזר לקדמותו היה החזה שלה, ששודרג ממידה 36B  ל-36D.

בריטני ספירס: "חוויה מעצימה, לא תמיד נראים טוב במהלכה"

קילומטראז' הריוני: שני ילדים, משני הריונות בהפרשים זעומים: שון-פרסטון בן 6 וחצי, ג'יידן-ג'יימס בן 5 וחצי. כעת מתרוצצות שמועות על הריון שלישי, שטרם אושרו.

אין תמונה
תקופה מדהימה, אם כי לא תמיד נראה בה טוב. בריטני ספירס

תובנה הריונית: "ההריון השני הרבה יותר כיפי. בפעם הראשונה, בגלל שהכל היה חדש, הייתי פרנואידית לגמרי", משתפת הדיווה ומוסיפה: "איך שלא יהיה, זו חוויה מעצימה, למרות שלא תמיד נראים הכי טוב במהלכה".

טיפ מנצח: כשהקולגה ביונסה הייתה בהריון, יעצה לה ספירס לקחת את כל הזמן שהיא זקוקה לו, "אפילו 3-4 שנים, לפני החזרה לעצמך". ובמקרה של בריטני, היא בהחלט דרשה וקיימה.

ויקטוריה בקהאם: "אם בהריון הרביעי לא הייתה לי בת הייתי ממשיכה לנסות"

קילומטראז' הריוני: שלושה בנים ובת, בארבעה הריונות דקיקים: ברוקלין ג'וזף בן 12, רומאו ג'יימס בן 10, קרוז דייויד בן 7 והארפר סבן, בת חצי שנה.

אין תמונה
הייתה ממשיכה לנסות אם היה לה עוד בן. ויקטוריה בקהאם ויורשת העצר

תובנה הריונית: ויקי יולדת בקיסרי ומעלה שני גרם וחצי בכל הריון. אולי בגלל זה, בראיון שהעניקה ל-CNN  ממש בתחילת ההריון עם הארפר, בטרם נודע לה האם זה בן רביעי או בת, אמרה בנונשלנטיות: "אם גם הפעם זו לא בת, אני אמשיך לנסות, ואכנס להריון נוסף עד שתהיה לי אחת".

טיפ מנצח: ויקטוריה לא מגלה מה הסוד לגזרתה הדקה. בעלה, דיסקרטי מעט פחות, סיפר בראיון שהסוד שלה לחזרה מהירה לגזרה הוא "פשוט לא לעלות הרבה במהלך ההריון. לויקטוריה הייתה בליטה קטנה והיא ממש לא השמינה, ואני מאוד גאה בה".

קתרין זיטה ג'ונס: "בהריון השני כל הזמן חשבתי מה מחכה לי בחדר לידה"

קילומטראז' הריוני: בן ובת, בשני הריונות: דילן בן 11 וחצי, וקאריס בת 9.

קתרין זיטה ג'ונס בהריון (צילום: Jackson Lee / Splash News, Splash news)
בהריון השני לא הפסיקה לפחד מהלידה. קתרין זיטה ג'ונס | צילום: Jackson Lee / Splash News, Splash news

תובנה הריונית: "הפעם הראשונה הייתה בסדר, אבל בפעם השנייה, בגלל שידעתי בדיוק מה מצפה לי בסוף, הייתה הרבה פחות נינוחה. כל הזמן חשבתי מה מחכה לי בחדר הלידה, וכמה זה הולך לכאוב".

טיפ מנצח: "הכי קשה זה להגיע לחדר הכושר. ברגע שאת כבר שם, הרבה יותר קל".

שרה ג'סיקה פארקר: "בעלי אמר לי - וואו, את ענקית"

קילומטראז' הריוני: שלושה ילדים, הריון אחד. ג'יימס וילקי בן ה-10 שילדה בעצמה, והתאומות תאבית'ה הודג' ומאריון לורטה אלוול, בנות שנתיים וחצי, שילדה עבורה פונדקאית.

אין תמונה
בהריון לא הייתה מסוגלת להתסכל על עצמה במראה. שרה ג'סיקה פרקר עם אחת התאומות

תובנה הריונית: "לא היה לי פשוט. במשך כל ההריון לא הסתכלתי במראה, כי היהי נראה לי מוזר לראות את עצמי ככה. באיזהו שלב בעלי נכנס כשהתקלחתי, ואישר את מה שחשבתי: הוא פשוט נראה המום, ואמר "וואו, את ענקית".

טיפ מנצח: "אחי מאמן כושר, והוא עבד איתי עד שחזרתי לעצמי. חשוב לזכור שבמשך תשעה חודשים הכושר נפגע, ולא צריך לצפות לחזור מיד ליכולות הקודמות".

7. קורטני קוקס: "לא היה גרוע כמו שחששתי"

קילומטראז' הריוני: בת אחת, קוקו, בת 7 וחצי.

קורטני קוקס (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
למרות הגיל המאוחר, לא היה קשה כמו שציפתה. קורטני קוקס | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

תובנה הריונית:  "לא היה גרוע כמו שחששתי, אבל אני בטוחה שאם הייתי עוברת את ההריון בגיל 22 (ולא בגיל 40, רש"ז) היה אפילו קל יותר". 

טיפ מנצח: קוקס זנחה אמנם את דיאטת אטקינס ששמרה באדיקות עד ההריון, אבל נעזרה בתרגול אינטנסיבי של אמנויות לחימה כדי לחזור לכושר אחרי הלידה. מלבד זאת, היא ממליצה על הנקה ככלי יעיל לשריפת קלוריות.

גווינת' פאלטרו: "בהריון גיליתי שהפיצות בלונדון קטנות מדי"

קילומטראז' הריוני: בן ובת בשני הריונות. אפל בליית' אליסון בת 8, ומוזס ברוס אנתוני בן 6.

אין תמונה
התזוזות בבטן הזכירו לה חייזר. גווינת' פאלטרו

תובנה הריונית: "בהריון הראשון הייתי פשוט נפעמת מכל מה שקורה. בכל פעם שהרגשתי מרפק קטן ננעץ בי מבפנים התרגשתי. זה קצת הזכיר חייזר, אבל היה נעים. בהריון גם גיליתי שאין בלונדון מספיק מסעדות מקסיקניות, והפיצות קטנות מדי".

טיפ מנצח: "חייבים להתעמל, אין מה לעשות. זה קשה, זה מבאס, אבל עדיף מללבוש מחוך".

מוצץ מיהלומים וזהב: מוצרי התינוקות היקרים בעולם