פעמים רבות במהלך ההורות, בעיקר ברגעים בהם אנו עומדים מול בן הזוג ובינינו תהום של אי הבנה והסכמה, אנחנו שואלים את עצמנו איפה המבוגר האחראי, זה שיחליט מה נכון ומה לא נכון. זה הואקום אליו נכנס האינטרנט. אב מבולבל פנה לרשת החברתית רדיט בשאלה מאוד מעניינת, וכמות התשובות שקיבל, ועוצמת הרגש בהן, הבהירה עד כמה חינוך אינו עניין של שחור ולבן.

״האם אני אסהול?״ שאל האב בבוטות. ״אשתי עשתה בדיקת הריון אחת וקיבלה תוצאה חיובית מאוד חלשה. היא היתה די בטוחה שהיא בהריון בגלל התסמינים שחשה, כך שכשחזרה על הבדיקה אחרי כמה ימים, היא שאלה את הבת שלנו אם היא רוצה לעשות איתה את הבדיקה. הבת שלנו, בת עשר, רצתה, והן עשו את זה יחד. גיליתי רק מאוחר יותר שבתי נכחה בבדיקה שאישרה את ההריון.

אמא ובת (צילום: shutterstock By Alena Ozerova)
תיכף היא בעצמה תקבל מחזור, מזכירים העוקבים לאב | צילום: shutterstock By Alena Ozerova

הבהרתי לאשתי שאני חושב שמדובר בהורות גרועה,״ ממשיך האב ומספר. ״שבתנו צעירה מדי על מנת להיות חשופה לדברים כאלה בקרבה כזו. אין שום הצדקה לכך. מעולם לא שמעתי על אם שעושה עם בתה בדיקת הריון, ואפילו אם יש טרנד כזה, בעיני זה עדיין לא בסדר. היא היתה צריכה לשאול אותי קודם. אני לא חושב שזו החלטה להחליט לבדה. לדעתי. אשתי לא מסכימה. היא חשה שהן חוו בונדינג סביב החוויה המשותפת ושזו היתה הזדמנות לדבר עם בתנו על הגוף שלה ולחנך אותה לגבי הריון ומערכת הרבייה. היא חושבת שאני חייב לה התנצלות על כך שאמרתי שהיא התנהגה כמו אמא גרועה בסיטואציה הזאת. אני לא מסכים. לא בטוח מי מאיתנו פה יותר אסהול.״

מפלס העצבים של האב הלך ועלה עם כל תגובה לפוסט. התמיכה באם היתה חד משמעית, ומרבית המגיבים יידעו אותו שהוא ממש לא בסדר, והזכירו לו שבתו נמצאת בגיל בו ילדות רבות כבר מקבלות בעצמן מחזור חודשי, ושזהו רגע חינוכי יקר ערך. הדבר היחיד שהטריד את המגיבים בבחירתה של האם היתה אי הידיעה המוחלטת האם היא בהריון או לא, והשיתוף בשלב מוקדם כל כך. אילו היה ההריון מסתיים בהפלה, מציינים חלק, היה צורך בשיחה על הפלות, שעלולה להיות יותר מורכבת. הדיון המעניין ממשיך בפלטפורמות נוספות. מוזמנים לחלוק איתנו את המחשבות שלכם בתגובות.