חוץ מחג שהוא אסון קלורי ויום כיפור לרגישים ללקטוז, למילה "שבועות" יש עבורך משמעות מיוחדת. בניגוד לאמא שלך, שספרה את ההריונות שלה בחודשים, את סופרת בשבועות – וכמעט בכל שבוע קורה משהו חדש.

למרות שכל ההריון מרגש, מופלא ולא ייאמן, עדיין ישנם כמה שבועות משמעותיים יותר, חשובים יותר, שזוכים לתשומת לב מיוחדת. לכבוד החג, קבלי שבעה שבועות שבהחלט שווים התייחסות מיוחדת. מה השבוע הכי מרגש שלך?

אישה בהריון שוכבת על כרית (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שבוע 33 + 4. תודה ששאלתם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
השיבו על סקר גולשים

שבוע 3: ברוכה הבאה למועדון

כשהביצית פוגשת את הזרע - זה עכשיו. ההפרייה התרחשה והמסע הארוך והמופלא לכיוון הרחם שלך מתחיל. תזכרי טוב טוב את התאריך שבו קיבלת את המחזור בפעם האחרונה, כי הוא ילווה אותך לאורך ההריון. כמעט בכל בדיקה ישאלו אותך מה תאריך הווסת האחרונה, עד שתזכרי אותה יותר טוב מאת יום ההולדת של עצמך. בשנה הבאה, עם תינוק פצפון בידיים, תיזכרי בתאריך הזה בחיוך, ואולי אפילו תקני לו מתנת "וסת-לדת" קטנה.

<<מה קורה בכל שבוע בזמן ההיריון?

שבוע 7: אתם שומעים את הדופק בפעם הראשונה

אין רגע בחיים שמשתווה לשנייה שבה הרופא מצמיד את המתמר לבטן, ואתם רואים נקודה מרצדת על המסך. אם הרופא מפרגן, הוא גם ידליק את הסאונד, ואתם תשמעו מיליון סוסים דוהרים, או מערבולת – אי אפשר לתאר במילים את הצליל הזה, הלב של התינוק שלכם, שאתם שומעים בפעם הראשונה.

שבוע 12: הוא כבר נראה כמו תינוק, לא כמו סוסון ים עם זנב

אם בבדיקת הדופק חשבתם שאתם על סף עילפון, נסו לחשוב איך תרגישו כשתראו פתאום תינוק אמיתי – לא סוסון ים מוזר, לא בוטן תפוח ולא נקודה בלתי מזוהה – אצלך בבטן. רופאים מנוסים יהמרו בבדיקה על המין, בוודאות של עד 90% אחוז. לפעמים הם צודקים. זה גם הזמן שאפשר להתחיל לספר לכולם, ותודו שאין דבר יותר מרגש מזה.

שבוע 15: הבוטן הופך להוא. או היא

נדירים הזוגות שמצליחים להתאפק, ורובנו, אם נודה על האמת, מבקשים מהרופא לדעת את המין איך שהאולטרסאונד נדלק, עוד לפני שמתחילה הבדיקה הרצינית. מה שבטוח, אחרי הבשורה הסופית בקשר למין, אתם יכולים להמציא שם בטן מדויק יותר, ולקלוט שהולך להיות לכם בן קטן, או נסיכה מהממת. קולטים?

שבוע 18: "הרגשתי אותו בפעם הראשונה"

הרגשת בועות קטנות בבטן? אולי דגיג שוחה, או פרפר? מזל טוב, התינוק שלך התחיל לשלוח לך ד"שים. אם יש לך שליה קדמית, או שאת שמנמונת, יכול להיות שייקח לך יותר זמן. אבל רוב הנשים מתחילות להרגיש את התנועות סביב שבוע 18 – ומתמכרות מיד. זו בעצם האינטראקציה הראשונה שלך עם התינוק – את יכולה להשפיע עליו לזוז לפי איך שאת יושבת, נושמת ואוכלת, וככל שתלמדו להכיר אחד את השנייה,  שיתוף הפעולה הזה יתהדק, עד שתוכלו ממש להחליק "כיפים" דרך הבטן. יש למה לצפות.  

שבוע 28: דברו אליו, הוא שומע הכל 

גבר מניח ראש על בטן אישה הריונית מחייכים (צילום: StockLib, Istock)
דברו, המיקרופון פתוח, הוא שומע הכל | צילום: StockLib, Istock

בשלב הזה השמיעה שלו כבר מפותחת והוא מזהה את קולך. אתם יכולים לדבר איתו, לשיר לו ולספר לו כמה אתם כבר מחכים לו. חוץ מזה, זה השבוע בו את מתחילה את השליש האחרון. את מרגישה את הסוף וגם הלידה אינה נראית כמו משהו שלא יגיע לעולם. מרגש לא פחות.

שבוע 38: זה יכול לקרות בכל רגע

התחושה שזה יכול לקרות כל רגע אינה ניתנת לתיאור במילים: התרגשות מטורפת, ציפייה מורטת עצבים ואושר שמציף לקראת המפגש המיוחל. זה יכול לקרות בכל רגע מעכשיו, והחיים שלכם הולכים להשתנות בלי היכר בכל שנייה. תיכף זה מגיע, אז שיהיה בהצלחה. בקרוב מאד מישהו יקרא לך "אמא".

ומה לגבי הבדיקות הכי הכי בהריון? גם על זה יש לנו מה להגיד