גבר ואישה בהריון מופתעים בבדיקת אולטראסאונד (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
בדיקת הריון: לא תאמינו מה הרופא הזה אמר הרגע! | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
גם האישה הכי בריאה, בהריון הכי תקין, פוגשת בערך מיליון רופאים בתשעת החודשים שבהם היא נושאת בתואר המכובד "הרה". "בדיקת דופק, שקיפות עורפית, סקירות, הערכת משקל ואצל לא מעט מאיתנו גם דיקור מי שפיר, אקו לב עוברי וסתם ביקורי "באתי לראות שהכל בסדר". רוב הרופאים ממלאים את תפקידם נאמנה, קורקטים, וחלקם אפילו נכנסים לנו ללב. אבל מה קורה כשנופלים על מישהו שהטקט ממנו והלאה? הנה כמה מההיתקלויות שחלקו איתנו חברות קבוצת הפייסבוק "מאמאזון" עם רופאים במהלך ההריון.

"איזה אף גדול יש לעובר שלך!"

"בהריון עם התאומים שלי היו לי צירים מוקדמים. הרופא שבדק אותי אמר: 'חבל, חבל, הייתי רוצה שתגיעי לשבוע 30, אבל אין סיכוי שתגיעי לשם'. בסוף הגעתי לשבוע 35, התאומים היום בני 15: בריאים, שלמים וחמודים".

"באחת הבדיקות בהריון עלה חשד – רק חשד! - לקלאב פוט (מום בכף הרגל של העובר). הרופא אמר לי: 'מיד הפסקת הריון, את לא צריכה ילדה נכה בבית'".

"הורדתי את החלק התחתון כדי לעבור בדיקה, ופתאום הרופא אומר לי: 'עכשיו אני רואה שאת ג'ינג'ית טבעית'".

"בהריון השני שלי צמחו לי כמה שערות כהות על הבטן. הרופא שלי ממש מצחיק בדרך כלל, ומכיוון שבעלי גבר שעיר הוא ניסה להתבדח, ואמר לי: 'התחתנת עם קוף, ועכשיו את מחזירה לו'. האמת שצחקתי, אבל זה בהחלט נופל להגדרה של חוסר טאקט".

"בפתיחה 10 הגיעו רופא ושלוש מיילדות, וכולם התפעלו ביחד בקול מכמה יפה וגמיש הפרינאום שלי".

"בשבוע 36 עשיתי אולטרסאונד, והרופא פלט: 'וואו, איזה אף גדול יש לבן שלך!'".

"כשהגעתי למיון יולדות היה לי ביד קרטיב לימון. הייתי בפתיחה 3 אבל בלי צירים, והרופא שם שלח אותי הביתה ואמר לי לחזור כשבאמת כואב לי. כששאלתי אותו איך אני יודעת מתי כואב לי מספיק, הוא אמר: 'כשלא יבוא לך לאכול ארטיק'"

מאיפה אני יודע על מה את יושבת?

"הגעתי לרופא שלי אחרי כמה דלקות שהיו לי בהריון. כששאלתי אותו למה זה קורה הוא אמר לי: 'מאיפה אני יודע על מה את יושבת?'".

"בהריון הראשון הייתה לי רעלת חמורה, ורופא שהייתי אצלו אחר כך בביקורת אמר לי שהוא לא חושב שאני צריכה להיכנס להריון נוסף ושבכל מקרה – הוא לא מעוניין לעשות לי מעקב אם אחליט שכן".

גיניקולוג (צילום: Thinkstock)
ג'ינג'ית אמיתית. אם זה לא חוסר טקט, אז מה לעזאזל? | צילום: Thinkstock
"פעם הרופא הקבוע שלי לא היה, וכשנכנסתי לחדר המחליפה שלו אמרה לי: 'וואו, שלישייה?'. אמרתי לה שלא, והיא המשיכה: 'תאומים?'. אמרתי שוב שלא, והיא לא ויתרה: 'ריבוי מי שפיר?'. כשאמרתי לה שהיא שוב טועה היא אמרה: 'אוקיי, יש לך בטן ממש גדולה'".

"אחרי הלידה הרופא הציע לי מרשם לגלולות, וכשסירבתי הוא אמר לי: 'אבל זה לא כיף לעשות סקס עם קונדום!'"

"הייתי אצל רופאת פוריות שהודיעה לי שהסיכוי שלי להיכנס להריון הוא כמו הסיכוי של המטאטא שיש לי בבית. זה רק נתן לי מוטיבציה".

"עשיתי בדיקת אקו לב עוברי, וכשהרופא סיים הוא אמר לי שהכל תקין בקול טיפה מאוכזב. שאלתי אותו למה הוא מאוכזב אם הכל בסדר, והוא ענה: 'משעמם לי'".

"אני אם יחידנית מגיל 31, ובלידה – ממש בלחיצות – שאלו אותי מה היה דחוף לי לעשות ילד לבד אם אני עדיין צעירה".

"הרופא המרדים לא הצליח להכניס את המחט של האפידורל, ואז אמר לי שאני שמנה מדי ואולי כדאי שנוותר הפעם".

"נקרעתי די רציני בלידה, וכשהרופא התיישב לתפור הוא אמר: 'יש פה הרבה עבודה, אבל אל תדאגי – אני אעשה את זה כל כך יפה שתוכלי להשוויץ אחר כך'. מרוב שהייתי בהלם, לא ביררתי למי בדיוק הוא ממליץ לי להשוויץ".

לבעלך יש קונגו מונגו

"עברתי שתי הפלות, וכשנכנסתי שוב להריון שאלתי את הרופא אם כדאי להימנע מיחסי מין. תגובתו: 'גם אם לבעלך יש קונגו מונגו זה לא מה שיגרום לך להפיל'".

"עשיתי בדיקה בבית, והיא יצאה חיובית. כשהגעתי לאולטרסאונד הרופא שאל: 'על כל הריון אני מקבל נשיקה?'. לקח לי זמן להבין שזו דרכו המיוחדת לבשר לי על תאומים".

"סירבתי לזירוז, ובתגובה הרופא אמר לי:  'איזו מן אמא את? את רוצה להרוג את התינוק שלך?'".

"לקראת סוף ההריון היה לי טחור ממש כואב וממש גדול. כשהגעתי לחדר הלידה והרופאה בדקה אותי, היא פתאום קראה לרופא אחר שהיה שם ואמרה לו: 'אתה חייב לראות את זה!'. הם נורא התפעלו, אבל אני לא ידעתי איפה לקבור את עצמי".

"עברתי הפלה, ואחרי כמה שבועות באתי לביקורת כדי לוודא שהרחם נקי ואפשר לנסות שוב. הרופא ניסה כנראה להיות צעיר ומגניב, ואמר לי: 'הכל בסדר, יש לך רחם בן בן בן זונה!'".

"הייתי בשבוע מתקדם, והלכתי לרופאה שלי. השתעלתי קצת בחדר ההמתנה, והיא אמרה לי: 'תשתדלי לא להשתעל, יש כאן נשים בהריון'".

"ההריון השני שלי הגיע די מהר אחרי הלידה הראשונה, וכשבאתי לרופא הוא אמר לי: 'לא מוקדם לך מדי? בעלך לא יכול לגמור בחוץ?'. אני דתייה, ופשוט לא ידעתי איך להגיב ליציאה הזו".

"היינו באולטרסאונד אצל רופא בכיר, כי לא הצליחו לראות את איברי המין של העובר באולטרסאונד הרגיל. גם הוא לא הצליח לראות, אמר 'לא נורא, מקסימום תהיה לכם בת עם ביצים' ויצא מהחדר".

בטן הריונית בעירום (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שלישייה? תאומים? ריבוי מי שפיר? טוב, את כנראה סתם ענקית | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
"הייתי אצל הרופא שלי שלושה חודשים אחרי הלידה. איך שהוא ראה אותי הוא שאל אם באתי כי אני בהריון, וכשעניתי שלא הוא אמר: 'אה, כי את ממש נראית בהריון'".

יאללה בואי נגמור עם זה, אני חייבת לצאת

"הריון ראשון, בדיקת ראשונה, כולי התרגשות ופרפרים. אני שוכבת על המיטה, הרופא נכנס לחדר ואומר: 'יאללה, בואי נגמור עם זה מהר, אני חייב לצאת'".

"התפתלתי מצירים, ופתאום הרופא אמר לי: 'אני יודע בדיוק מה את עוברת, אשתי ילדה לפני חודש'".

"אמרתי לרופא בלידה שאני מתה מכאבים, אז הוא הצביע על בעלי ואמר: 'מה את רוצה ממני, זה הוא עשה לך'".

"הרופא בחדר לידה אמר לבעלי: 'אחי, הן סתם בכייניות. כשאשתי באה ללדת כאן אמרתי לה שהיא עושה לי פאדיחות בעבודה'".

"בסקירה הראשונה הרופאה אמרה לי: 'או שזו בת, או שזה בן עם בולבול קטן'". 

האם גם את חווית חוויה דומה? שתפי אותנו בתגובות