הילה נחשון (צילום: שוקה כהן)
"אהבתי את עצמי לפני ההיריון ואני אוהבת את עצמי עכשיו". הילה נחשון בקמפיין לכצט | צילום: שוקה כהן
הבלונד הזוהר והגזרה מעוררת הקנאה של הילה נחשון ממש לא מסגירים את העובדה שמדובר באישה שהביאה לעולם שני ילדים, האחרון שבהם לפני פחות משנה וחצי. בין תחזוק שני הצאצאים להגשת תכנית הבוקר, היא התפנתה לענות על שאלון ההריון שלנו.

מתי ילדת? "ליהוא נולד לפני שנה וחמישה חודשים. אחותו הבכורה, נינה, בת 6 וחצי".

איך עבר ההיריון? "בדומה להריון הראשון, שום תופעת לוואי שרשומה בספרי ההדרכה לא פסחה עליי. הקאתי מהחודש הראשון עד ללידה, היו לי המון בחילות והייתי מאוד הורמונלית, עם התקפי בכי ורגשנות. אבל בסופו של דבר, יוצא מזה תינוק שהוא הדבר היקר ביותר שיש לך בעולם, ואת שוכחת הכל - את ההיריון, הבחילות והקשיים - ומתמקדת בחיים החדשים שיצרת".

עוד בתשעה חודשים:

אף אחת לא צריכה להשוות את המשקל שלה לאחרות

תופעות לוואי זכורות במיוחד? "כאמור: הכל. הקאות, צרבות, תיאבון מוגבר, מצבי רוח וחשקים. זה מצחיק, בהריון של נינה לא יכולתי לאכול בשר בכלל, הייתי מקבלת בחילה רק מהמילה 'בשר', ועם ליהוא דווקא היה לי תיאבון לבשר כל הזמן".

כמה עלית במהלך ההיריון? "תקופת ההיריון זה לא הזמן לחשוב על משקל ועל להיות כוסית או לא. העיקר הבריאות שלך ושל התינוק. אף אחת לא צריכה להשוות את המשקל שלה לאף אחת אחרת: כל עוד זה בריא ובגבול הטעם הטוב, זה בסדר לעלות הרבה כמו שזה בסדר לעלות מעט".

איך את מרגישה עם הגוף שלך היום, אחרי ההריונות? "מרגישה נפלא, אז והיום. מובן שיש שינויים, אבל אהבתי את עצמי לפני ואני אוהבת את עצמי עכשיו".

הילה נחשון בהריון עם בן הזוג ואביעד קיסוס (צילום: ברק פכטר)
חשוב להכין את הגוף להיריון | צילום: ברק פכטר

מה היה הכי קשה לך בהריון? "העובדה שהוא כל כך ארוך. אם אפשר היה ללדת תינוק בריא אחרי הריון של חודש וחצי זה היה משמח אותי מאוד".

ממה הכי נהנית בהריון? "יש לי זיכרונות מאוד טובים מההריון, במיוחד בזכות הפינוקים של אייל בעלי האהוב והמתוק שהיה הדבר הכי מתחשב ותומך שיכולתי לבקש (גם היום כמובן, אין עליו!).  למשל, כשהייתי נתקפת בחשק לילי ל'סודוך', טוסט נקניק למי שלא מכיר, הוא לא היה עושה עניין ופשוט נוסע להביא לי. מעבר לזה, הוא סבל את כל מצבי הרוח שלי וקיבל בהבנה כל שיגעון שהיה לי – והיו לי".

איך התלבשת בהיריון? "בהריון לבשתי בדיוק מה שאני לובשת ביומיום: בגדים רגילים ופשוטים, שפשוט קניתי במידה יותר גדולה. אני מאוד אוהבת ג'ינסים, טייצים וגופיות, אז לא נדרשתי להתאים את המלתחה באופן מיוחד להריון".

איך דמיינת את הלידה ואיך היא עברה בפועל? "שתיהן היו בדיוק כפי שדמיינתי אותן. מהרגע שנכנסתי להריון עשיתי לעצמי דמיון מודרך, תיארתי לעצמי את הסיטואציה ואיך אשתלט עליה - וככה באמת שתי הלידות שלי עברו. בקלות. נשארו לי זיכרונות טובים מחדר הלידה, ממש לא טראומות כמו ששומעים לפעמים לצערנו".

הילה נחשון והילדה (צילום: צ'ינו פפראצי)
הילה נחשון וליהוא, מאי 2014 | צילום: צ'ינו פפראצי

איזו אמא את? "אני חושבת שאני אמא טובה. מסורה, מלאה ברגשות אשמה, טוטאלית, ממש לא חרדתית, קרציה, קצת פולניה, אבל במידה המגניבה של העניין - אוכל חם כשהם באים מהגן, מלבישה ממש חם בחורף (לפעמים יותר מדי). עדיין לא הגעתי לשלב המעיק, אבל הם עוד קטנים, אולי זה עוד יקרה".

טיפ להיריוניות ולאלו שבדרך לשם? "הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת הוא להתחיל לקחת חומצה פולית ביום שמתחילים לחשוב על ילדים. מאוד חשוב להכין את הגוף לפחות שלושה חודשים לפני שאתם בכלל נכנסים להריון. תכנון נכון של ההיריון מוריד ממך המון דאגות במהלכו. חומצה פולית מפחיתה את הסיכויים של העובר שלך לחלות במומים ביותר מ-50 אחוז, זה המון! בימים אלו אני מקדמת יוזמה חשובה של חברת 'כצט', המחלקת חומצה פולית של 'ל-אם' לאלפי נשים בחינם, רק בגלל חשיבות הנושא. ובנימה אופטימית זו, חשוב לזכור שתקופת ההיריון נגמרת בסופו של דבר. היא יכולה להיות מאוד כיפית אבל גם מאוד קשה, אבל אחרי שהוא יוצא פשוט שוכחים את כל הקושי של ההיריון. זה פשוט מדהים".

>> דנה גרוצקי: "אני ממש אוהבת את הבטן ההריונית שלי"