גם אם לא השתייכתם לז'אנר הזה מעולם, תודו שגם אתם התחלתם לאמץ לא מעט אמונות תפלות בהריון. החששות מהלא נודע והדחף להגן על האוצר הקטן שבבטן, גורמים גם להריונית השפויה ביותר לסיים כל משפט ב"בלי עין הרע", ולא לחשוב על קנייה של אפילו גרביים לפני הלידה.

בטי קפרא, שבוע 31, מנסה להתמודד גם היא עם האמונות התפלות בהריון. הבעיה, שבתור דמות מוכרת, היא לא כל כך מצליחה.

"תגידי שאת בחודש חמישי כל ההריון"

"לא פשוט להיות בהריון בתור דמות מוכרת. לא אשקר ואומר שיש לא מעט דברים נחמדים: אני נהנית מתשומת הלב, האהבה והתגובות שאני מקבלת, כמו גם מהנחות ופינוקים, אבל יש מצבים שאנשים פשוט עוברים את הגבול.

"אנשים שאני לא מכירה נוגעים לי בבטן בלי להתבלבל, שואלים אותי באיזה שבוע אני, אם כבר ילדתי ומה יש לנו- בן או בת. אני מנסה להגיב יפה, בכל זאת, אני דמות ציבורית, אבל לפעמים אני מרגישה שאני כבר לא יכולה להתמודד עם החדירה הזו לפרטיות.

"התגובות האלה גורמות לי לאמץ עוד ועוד אמונות תפלות שלא היו לי לפני ההריון. כששואלים אותי באיזה חודש אני, למשל, אני תמיד אומרת שאני בחודש חמישי, כי חמש זה נגד עין הרע. גם מהסביבה הקרובה שלי אני מקבלת לא הערות, ולכל אחד יש מה להגיד. דודו, לדוגמה, הכניס לי לראש שכל מה שאני רוצה לאכול ולא אוכלת, בדרך כלל בגלל סוכרת ההריון שלי, יופיע בסוף בצורת כתם לידה אצל התינוק. אמא של דודו הזהירה אותי שלא אכניס הביתה את כל הציוד של התינוק לפני הלידה וגם אמרו לנו לא לבחור שם לתינוק לפני חודש תשיעי. כולם שואלים אותי אם כבר חשבתי איך לקרוא לתינוק, אבל בגלל שאמרו לנו שה עין הרע, אני מפחדת אפילו לחשוב על זה עכשיו.

"האמת, אני ודודו כן דיברנו על זה בתחילת ההריון, וחשבנו אם נרצה לקרוא לתינוק על שם אבא שלו ז"ל, שנפטר לפני שמונה שנים. אנחנו עוד לא יודעים אם זה יהיה השם הראשון או השני, אבל גם אמא של דודו אומרת שלא כדאי לדבר עכשיו על השם. יחד עם זאת, היא אמרה לנו שהיא מאד תשמח אם נקרא לתינוק על שם האבא ושזה יהיה מחווה של כבוד עבורו".

בבלוג הקודם: דודו ובטי יצאו לסיבוב בחנות למוצרי תינוקות וחזרו המומים