אישה נבוכה - כובע על הפנים (צילום: Sharon Dominick, Istock)
לא נעים לא נורא | צילום: Sharon Dominick, Istock
כשחוטבים עצים נופלים שבבים, וכשיולדים - ובכן, לפעמים יוצאים עוד דברים פרט לתינוק. לא מעט נשים מוטרדות מעניין היציאות בחדר הלידה כמעט כמו מכאבי הצירים, ואחת מהן החליטה להיעזר בחכמת ההמונים, ולהעלות שאלה לפורום הריון ולידה באתר AskPeople.

"אני בתחילת חודש תשיעי, ואמורה ללדת ממש בכל רגע", כתבה שירז, בת 28. "אני לחוצה מהלידה בצורה מטורפת, אבל יש לי משהו שמטריד אותי במיוחד ואין לי את מי לשאול: אני מאוד מפחדת שיצא לי קקי במהלך הלידה. אני מפחדת שאלחץ חזק מדי, שאפעיל המון לחץ על הבטן ושלא אשים לב ובטעות יצא לי קקי. כמובן אני לא רוצה להגעיל אף אחד אבל זו בהחלט מחשבה שעברה לי בראש. מה לעשות נגד זה? אשמח לעצות שלכם. לא רוצה שהרופא ייתקל בצואה שלי פתאום. לא נעים בכלל".

עוד ב-9 חודשים:

>> משפטים מעצבנים שאסור להשמיע במהלך הצירים
>> איך יוצא תינוק? סיפורי לידה של נשים אמיתיות
>> בלינסון או וולפסון: איפה הכי כדאי ללדת?

הגולשים - עם רוב מובהק לעונות ממין נקבה - הרגיעו את שירז, והציעו פתרונות פרקטיים.  מור, בת 21 בסך הכל, כתבה: "אל תדאגי, אפשר לעשות חוקן לפני הלידה והכל בסדר", וגולשת בשם SOS הרחיבה עוד יותר, וענתה לשירז תשובה מפורטת ואמפטית. "אני מבינה שעכשיו, כשיש לך הרבה זמן פנוי (אני מניחה), את חושבת על כל פרט, אך ברגע האמת הסבירות שבאמת תייחסי לזה חשיבות כמו עכשיו נמוכה. תאמיני לי שצואה זה כלום לעומת מה שהרופא הזה ראה. הייתי מפרטת ומרחיבה אודות מה רואים בניתוח קיסרי, אבל אחסוך את זה ממך. אפשר לחשוב, מה זה צואה? אנחנו רואים את זה כל יום, אוספים את זה במידה ויש לנו כלב או חתול וזה ממש בקטנה, כי זה לא שתתחילי לשלשל שם. בנוסף, את יכולה לבקש חוקן במידה ולא תצליחי להתרוקן לבד לפני. הסירי דאגה מלבך בנוגע לצואה: יש דברים אחרים שחשובים יותר. לידה קלה".

הגולש גיא (30), שלא בלתי סביר להניח כי מעולם לא ילד ו/או נאלץ לעשות את צרכיו בחדר לידה, סיים את הייעוץ במשפט מרגיע: "לחרבן זה טבעי, בכל אופן את יכולה לבקש שיחקנו לך".

ואם זה לא מספיק, יש לנו גם אחת שהייתה שם, בצד וראתה את זה קורה. אפרת (32) ליוותה את אחותה ברגע האמת, ומספרת לנו על הרגע שבו זה קרה, ותתפלאו - אבל היא עדיין אתנו. "זה קרה לאחותי בלחיצה האחרונה במקביל לרגע בו האחיין שלי יצא לאוויר העולם. היו לי שתי אפשרויות: להתעכב על זה או על הדבר המושלם שיצא עכשיו. באופן טבעי התמקדתי בו, הדבר הראשון לא הזיז לי ולו לרגע".

כפי שכתבו הגולשות (והגולש) ללירז, החוקן אכן עשוי לעזור במניעת פעולת מעיים ברגע האמת - אבל בכל מקרה, אין תעודות ביטוח, וגם אישה שחוקנה כדבעי יכולה למצוא את עצמה עם מספר 2 בחדר הלידה. החדשות הטובות? חוץ מהיולדת, אף אחד לא מתרגש מזה. כל רופא/ה ומיילדת כבר ראו אינספור יולדות שלחצו החוצה תינוקות ודברים אחרים, ואף אחד לא יקרוס מצפייה במעט תוצרת מעיים.

>> 30 דברים שלא ידעתי על לידה