שרון ינובסקי קפלן ומשפחתה (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
כשהכול התחיל להרגיש נוח, רציתי עוד אחד | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
הסיפור שלנו מתחיל בקיץ, אז הכרנו. בקיץ שאחריו כבר היינו הורים ליונתן. כהורים בלייניים לשעבר וחובבי חופשות קיץ בחו"ל, הסתפקנו בטיסה פעם בשנה. במקום ארה"ב או תאילנד - אנחנו חורשים את איי יוון. תכלס, מה צריך יותר מרצועת חוף, בריכה, ג'ימבורי קטן ואוכל זמין בהכל כלול? אנחנו משכנעים את עצמנו שזה הכי טוב בכל שנה מחדש.  יונתן היה בן שנתיים וקצת בפעם האחרונה שבילינו באחד מהחופשות המושלמות, עד כמה שזה אפשרי עם פעוט. הוא שיחק עם עצמו, וגם עם ילדים שהתחבר איתם בבריכת הפעוטות, היינו מספיק שיכורים מיין זול כך שהנוף נראה לנו סקסי למדי, בילינו בפארק מים מטורף, אכלנו ארוחות ערב שקטות בלי צרחות, היינו יפים וחטובים, עשינו מלא סקס בזמן שהקטן ישן ואז משהו או מישהו נכנס בי.

הורסת שמחות שכמותי: על מה חשבתי?

כן, בדיוק אז. בנקודת הזמן הזאת בה החיים חזרו למסלולם, הפעוט מסתדר בגן. אימא ואבא ישנים שוב, הביקיני יושב פרפקט, אנחנו אשכרה מבלים, יוצאים, הסקס בשיאו ואז, שהכול סוחב די טוב - משהו בער בי להתחיל הכול מחדש. האם יש לנו איזה שהוא מנגנון הרס עצמי? או שמא אנחנו יצורים אגואיסטים שחייבים לשכפל את עצמנו בקצב מסחרר? למה אנחנו שוכחים את הקשיים ולמה כדאי לנו להפסיק לצפות מהתינוקות הקטנים שלנו? כך התחיל סיפורו של התינוק השני.

"למה שלא נעשה אח ליונתן?" הצעתי. 
"בשביל מה?" הוא ענה, וראיתי על פניו שהוא שוקל את העניין, למרות שבו זמנית חשב שזה עוד אחד מהרעיונות הגרועים שלי, שבסופו של דבר הוא תמיד נופל ונכנע אליהם.
"לא יודעת, נראה לי שזה חשוב שיונתן לא יגדל לבד, הוא ילד מאוד מפונק, הוא חייב ללמוד להתחלק. וגם תראה איזה יפה הוא וחמוד וילד טוב ושקט, למה שלא נשכפל אותו? פתאום נהיה משפחה. יהיה לנו בית רועש בקטע טוב, ארוחת שישי תהיה חמימה וממלאת ושנהיה זקנים, יהיה מי שידאג לנו". שכנעתי גם את עצמי. פתאום המילים נשמעו באוזנינו רומנטיות וקוסמות, מה שהביא אחריהן חיבוק דביק גדול, שהמשיך למה שבעתיד קראנו לו אלון.

שרון ינובסקי קפלן ומשפחתה (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
יצא כמו בראד פיט. לא ככה? | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"לא משנה לי אם יהיה לי בן או בת", נהגתי לומר בהיריון, אם כי כשגיליתי שיש לי עוד גברבר בבטן -  התרגשתי עד השמיים. מיד ראיתי בעיני רוחי את השכפול של האח היפה והמושלם שלו. דפדפתי בתמונות וכל שזכרתי זה שהוא היה כל כך חמוד, וזה פשוט וקל. הם קטנים, ישנים רוב הזמן, יונקים, ואז מתהפכים, הולכים, ומדברים. בינינו, אם היה לי זיכרון קצת יותר טוב, ייתכן שהיינו מאמצים חתול, אבל טוב שהזיכרון גם מתעתע לעתים - אחרת אף אחד לא היה מגיע אל הילד השני. יש כאלה עם זיכרון לטווח ממש קצר ואז הרווח בין הילדים קטן, לי זה לקח שנתיים וקצת לחלות באמנזיה.

אל תתחסדו לי עכשיו – גם אתם משווים

שרון ינובסקי קפלן ומשפחתה (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
שונה כל כך מאחיו אבל מאוהבת בו עד השמיים | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
הורים - אל תתחסדו לי עכשיו, תמיד נעסוק בהשוואות. מהשנייה הראשונה שהמספר השני נולד, אנחנו מיד נחליט אם הוא דומה לאחיו, אם הוא צרחן כמוהו, יפה כמוהו, נופח כמוהו, ישן (או לא ישן) כמוהו. ואני הראשונה להודות שברגע הראשון שקיבלתי מיפה המיילדת (נראה לי שזהו שמה-יכול להיות שלא, מי זוכר?) את בני השני לידיים -  לא הבנתי איך זה קרה. הראשון שלי היה דוגמן א-לה בראד פיט הקטן בעוד שהחדש שבידיי היה יותר דובי גל - מקומט וורדרד, הראשון היה חביב, שקט וסקרן וזה רק כעס ורטן.

אבל בסופו של דבר זה קרה: התאהבתי גם בפעם השנייה. אין מה לעשות אנחנו יצורים אגואיסטים ומאוהבים בעצמינו, ולכן אוהבים את ילדינו. יפים או מכוערים שיהיו. ומה הספקתי לשכוח? חוץ מזה שהוא חמוד? את הכול. וגם, מי העלה בדעתו שלא כולם יוצאים אותו הדבר? הרי שניהם יצאו גם ממני וגם ממנו. ואז נזכרתי, והפעם גם כתבתי, למקרה שאשכח שוב.

עד גיל חודש הוא קטן ושברירי, קצת מפחיד להתעסק אתו, ולא כזה כיף לקלח אותו, שלא יחליק ושלא יתפרק לנו חלילה, ברוב הזמן הוא ישן (חוץ מבלילה). ואם לא, זה נראה ככה. בחודש השני הוא מתחיל לקבל צורה של משהו, עושה כל חמש דקות קקי, (שלא ננוח חלילה שלא לצורך), בשלישי השרירים מתחזקים והם פחות נימוחים, וגם כבר לא פוזלים, או רק שוכבים על הגב ומתלוננים. אבל אז מגיע החודש הרביעי. כשהוא מגלה שמשעמם סתם לשכב על הגב ולשתוק, ולישון זה הכי מבזבז את החיים. וכל הפולנים דורשים ממנו כבר להתהפך - אז מתאים לו לזוז וכמה שיותר. עריסה קטנה זה אאוט, מעכשיו תנו לו לול קמפינג גדול שאפשר להשתולל בו. משחקים מנגנים מפלסטיק זול? נו מור. רוצה לקרוע לאימא את השרשרת, למשוך בשיער, לחטוף אייפונים, לתפוס את האף, כי זה הכי מגניב. בחודש חמישי (עד כאן הגענו בינתיים) כואבות השיניים, רוצה הרבה על הידיים, רוצה כבר רק אבא ואימא, מגלה שאם בוכים - מיד מגיעים אז מפתח דציבלים יותר גבוהים ובזמן החופשי פשוט מפטפט. בקולי קולות.

שרון ינובסקי קפלן ומשפחתה (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
אלון ויונתן הכי חמודים בעולם | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
לתובנות: נזכרתי שלידה זה כואב, וגם חוסר שינה. שהחיים בשניים הם לא גן של שושנים אבל מצד שני להתאהב בשנית זה מדהים. אמנם ציפיתי שיהיה כמו אח שלו, אבל גיליתי את היופי שבשוני. ברור שהייתי מעדיפה שיאהב שנ"צים כמו אחיו אבל מאוהבת בשניהם באותה המידה בדיוק כמו שהוא. והנה בזכות השכחה, אנחנו עכשיו משפחה.

>> הסרטון שישכנע אתכם סופית לעשות עוד ילד עכשיו
>> איך לעזאזל הנקתי תאומים?

>> כמה עולה העגלה החדשה של קייט מידלטון?

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים