"החיים הם כמו בונבוניירה", אמרה אמא של פורסט גאמפ בסרט המוכר, "אף פעם אתה לא יודע מה תקבל". וזה בדיוק מה שקרה לאלעד ואתילי, זוג צעיר ומאוהב שעשה הכל לפי הספר, הביא ילד ולפתע מצא את עצמו בסיטואציה לא צפויה: אלעד מצא עבודה מפתה בצפון, כשאתילי הייתה חייבת להישאר לגור בבאר שבע, להמשך לימודיה. אחרי שישבו וחשבו, החליטו החלטה לא פשוטה, מאתגרת ואמיצה מאוד: לחיות בנפרד ולהיפגש רק בסופי השבוע.

צילומי יום הולדת שנה
צילומי יום הולדת שנה | צילום: מלי פנסו - סטודיו מלינקה
״אני ואלעד הכרנו לפני 9 שנים״, מספרת לנו אתילי. ״אני הייתי בת 19 והוא בן 22. שנינו יצאנו מקשר ארוך, ומהרגע הראשון שראינו אחד את השנייה זה היה ברור שנהפוך למשפחה. שנה אחרי שהכרנו, עברנו לגור יחד בבאר שבע. הוא עשה תואר ראשון בהנדסת חשמל ואני בהנדסה כימית. כעבור ארבע שנים הגיעה ההצעה, ושנה אחר כך התחתנו. שנינו המשכנו לתואר שני ואז עומרי דוד נולד״. כאשר הגיעה הצעת העבודה המפתה, עבר אלעד להתגורר בצפון אצל ההורים של אתילי, והיא ועומרי הקטן נשארו בבאר שבע על מנת שתסיים את התואר. ״הבנו שזה צעד מטורף ולא ממש ידענו איך נתנהל ביום יום עם המרחק האחד מהשני אבל לקחנו החלטה משותפת והרגשנו שמכאן רק נעלה ונצליח".

בשנה האחרונה שזו למעשה שנתו הראשונה לחיים של עומרי הקטן, אלעד מדרים ומגיע לבאר שבע בכל סוף שבוע, ובכל שלושה שבועות, אתילי ועומרי נוסעים לבקר אותו בצפון. "אחר הצהריים שלנו נראה כמו בבית ממוצע עם תינוק: איסוף מהגן, משחקים, ארוחת ערב, מקלחת ולישון. אז אני מתחילה בהכנות ובישולים למחר, נקיון אחרי הקטן שפיזר את כל צעצועיו בבית וכביסות. בסופו של דבר אני נהנית מכל רגע מלהיות אמא של עומרי, ואני ואלעד רק מתחזקים מכל היום יום המטורף הזה שלנו. זה הפך לשגרה. השגרה המטורפת שלנו. אנחנו מבינים עד כמה אנחנו הגב אחד של השני וסופרים את הימים עד שנתאחד שוב בסוף השנה״. 

צילומי יום הולדת שנה
צילומי יום הולדת שנה | צילום: מלי פנסו - סטודיו מלינקה

איך הסביבה הגיבה לסידור הזה שלמעשה הופך אותך לחד הורית בלית ברירה?
״בסך הכל הם תומכים בבחירה שעשינו, כמובן שתמיד יש שאלות של איך הסכמתי, אבל ברור לשנינו שלא היינו בוחרים אחרת. הקריירה שלנו לא פחות חשובה מעומרי, בטח כשמדובר בעניין זמני. בחודש הראשון אחרי השינוי הכל היה ׳מושלם׳. השגרה היתה נורמלית והכל זרם. אחרי חודש כנראה שעומרי הבין שמשהו השתנה והכל התהפך. בהמשך הצלחנו לחזור לשגרה ולהתגבר על כל הקשיים. גם עומרי כבר מבין שביום ראשון בבוקר אבא הולך ובשישי בבוקר הוא זה שלוקח אותו בבוקר כשהוא מתעורר מהשינה״.

צילומי יום הולדת שנה
צילומי יום הולדת שנה | צילום: מלי פנסו - סטודיו מלינקה
על פניו נשמע שהכל זורם בקלילות מעוררת קנאה, אך אתילי מבטיחה שיש גם רגעים מאתגרים. ״זה תמיד קשה להיות בנפרד. הרגעים שהכי קשים הם דווקא כשהכל כבר שקט ורגוע, עומרי ישן, הבית נקי והאוכל למחר מוכן ואני יושבת מול הטלוויזיה ומתגעגעת לדבר עם אלעד ולשתף ואפילו סתם לשבת ביחד. אבל אנחנו רואים את היתרונות ואת מה שאנחנו מרווחים מכל זה, וזה ללא ספק שווה את זה".

 לכבוד יום ההולדת הראשון של עומרי התאחדו ההורים בבית הוריה של אתילי והזמינו את מלי פנסו, צלמת מקצועית, שתקלוט בעדשה רגע נדיר של משפחה אוהבת ושלמה, שיוכלו להביט בו ברגעים המאתגרים ולזכור שבקרוב שוב יזכו להיות יחד. 

צילומי יום הולדת שנה
צילומי יום הולדת שנה | צילום: מלי אתי לי
צילומי יום הולדת שנה
צילומי יום הולדת שנה | צילום: מלי אתי לי
_OBJ_OBJ

>> לעוד סיפורי משפחות ותמונות יפות יפות