אז הקשבתם לכולם, ויצאתם לחופשה האחרונה לפני הלידה. הים קורא לך, הבריכה מתחננת שתקפצי פנימה והג'קוזי שר לך בשלוש שפות. לחלופין, אולי את אמא הריונית, שצריכה להעביר את הקיץ עם הגדול באחת הבריכות או סתם שחיינית שמהססת אם בטוח להמשיך בתחביב הבריא גם בזמן ההריון.

אישה בהריון בתוך בריכה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
בריכה זה אפשרי, רק שתהיה נקייה ומתחוזקת | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אז לכבוד החום שבחוץ, יצאנו לבדוק מה נכון ומה לא נכון בכל הקשור להריון שלך, הים, הבריכה ומה שביניהם. חשוב לציין כי ההמלצות מתייחסות לנשים בריאות בהריון תקין – ובכל מקרה של חשד לירידת מים או ליציאת הפקק הרירי, אסור בתכלית האיסור להיכנס לכל מקור מים – כולל לאמבטיה הביתית.

ביי ביי ג'קוזי, נפגש אחרי הלידה

1. ים: קבלי אישור

אפשר להתווכח על התענוג שבישיבה על חול, מסע ההישרדות בין כדורי מטקות ושמש קופחת, אבל אם את מכורה לחוף – קבלי צפירת הרגעה. "הריון הוא ממש לא סיבה להימנע מבילוי בים, ואם אין זיהום חריג בחוף מותר גם להיכנס למים", אומר ד"ר דוד איסקוב, מנהל מרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית במחוז חיפה. "כמובן שחשוב להימנע מהתייבשות, לשתות הרבה ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש, כמו כל אחד אחר שמבלה בים".
שורה תחתונה: בכיף.
 

2. בריכה: רק נקייה ומתוחזקת

 אם את רוצה להתחיל לשחות בהריון כי כל ספורט אחר גורם לך לחלושעס מעצם המחשבה עליו, כדאי שתוותרי. "נשים שלא מורגלות בשהייה בבריכה עלולות לפתח זיהומים ודלקות שונות, ולכן אני ממליץ על שחייה בבריכה רק למי שעשתה זאת באופן קבוע, גם לפני ההריון", אומר ד"ר איסקוב. "אם הבריכה נקייה ומתוחזקת, ואת מורגלת בעניין, אין מניעה להיכנס למים גם בהריון. אם לא יצא לך להיות בבריכה בחודשים האחרונים, עדיף להימנע מכניסה למים, או לפחות לוודא שהבריכה נקייה ומחוטאת היטב, כדי למנוע דלקות". שורה תחתונה: למתמידות.

3. ג'קוזי: תיפרדי לשלום

רובנו לא מסוגלים לסרב לטבילה בג'קוזי חמים ומבעבע. בהריון, לעומת זאת, מומלץ לוותר. "אין ממש עבודות בספרות שנוגעות לעניין הטמפרטורה והשפעתה על האם והעובר", מרגיע ד"ר איסקוב, "אבל השהייה הארוכה במים החמים מורידה את לחץ הדם ועלולה לגרום לנפילות. בנוסף, קשה להיות בטוחים במאה אחוז לגבי מידת הניקיון בג'קוזי, ואני ממליץ להימנע ממנו בהריון".
שורה תחתונה: ותרי._OBJ

4. מקלחות קרות: למה לא, בעצם?

אם ניסית ארטיק, מזגן ומאוורר, ואת עדיין מרגישה שאת טובעת במרק עוף, לפעמים הפתרון הוא מקלחת קרה. נכון, זה קצת סובייטי, אבל מכיוון שלפעמים אלו חמש הדקות היחידות שבהן לא תזיעי למוות, שווה לסבול קצת. העובר, תשמחי לשמוע, לא ניזוק מהעניין. "אין כל מניעה לעשות מקלחת קרה בהריון, אם האישה נהנית ממנה", אומר ד"ר איסקוב.
שורה תחתונה: יאללה בכיף.

5. טיולי מים: אם את ממש מתעקשת

אם הציונות היא נר לרגלייך, ואת לא נרתעת מטיולים גם במטמפרטורות שבהן רוב האנשים מסוגלים בקושי לגנוח במזגן, בוודאי יצא לך לעשות כמה טיולי מים. כאלו שמצעידים אותך יום שלם בנחלים, בריכות ואגני ירוקת, ומשלים אותך שהרטיבות הזו מצננת. בכל מקרה, גם כאן ד"ר איסקוב מפרגן לך הנאה שלמה, ורק מבקש שתיזהרי מנפילות. "כל עוד האישה מטיילת בזהירות ונמנעת ככל האפשר מהחלקות ונפילות, טיולים במים הם לא בעייתיים כלל וכלל", הוא מסכם.
שורה תחתונה: כן, אבל בזהירות.

הריונית קיץ? ניחוש פרוע שהבצקת כבר הגיעה, נכון?
אישה בהריון בתוך בריכה