1. הבטן הופכת לפינת ליטוף

"לפני ההריון, אף אחד לא היה מעלה על דעתו לגעת לי פתאום בבטן – זה ממש לא מנומס. פתאום אנשים שאני בכלל לא מכירה אומרים לי –'אפשר?' ולפני שהם מקבלים תשובה הם כבר ממששים אותי. הבנתי שזה מטרד אמיתי ביום שהלכתי לתקן את האוטו והמוסכניק התחיל ללטף".

(אלינור, פתח תקווה)

אישה בהריון (צילום: istockphoto)
היי, די לגעת לי בבטן | צילום: istockphoto
 2. עלייה במשקל

"ברור שאני לא רוצה לפגוע בעובר ולא מתכננת לעשות דיאטה, אבל גם אל תצפו ממני לשמוח כשאני עולה על המשקל ורואה מספר שבחיים לא ראיתי. פתאום לקנות בגדים זה כבר לא כיף, עברתי לנעליים ותיקים".

(ענת, ירושלים)

 3. דיאטה בעל כורחך

"ממש לא כיף לי יותר לצאת למסעדה, פתאום אסור לי סושי, קממבר, רוקפור, ביצת עין, מוס שוקולד והרשימה עוד ארוכה – אז מה בדיוק אני אמורה לאכול?"

(יעל, רמת גן)

 4. מחקרים על הריון

"פתאום על כל דבר שאני עושה, אומרת או אוכלת יש מחקר מפחיד. אסור לשתות אלכוהול, קפה, לקחת ויטמינים או לחצות במעבר חציה כי זה עלול לפגוע בעובר והמחקר האחרון שקראתי – מחקרים על הריון פוגעים בבריאות!"

(רותם, מודיעין)

 5. פצעונים ובעיות פיגמנטציה

"חצ'קונים זה כל כך כך אמצע י"א, ואולי בגלל זה בהריון שלי הרגשתי פתאום צעירה כזאת. המכה הכי גדולה בהריון זה השינויים בעור, חשבתי שנפטרתי מהפצעונים כבר לפני הרבה שנים ופתאום אני מרגישה כמו נערה מתבגרת".

(טל, גבעתיים)

 6. הערות מעצבנות

"לא רק נשים, גם גברים אוהבים להעיר הערות במהלך ההריון. במיוחד גברים שהנשים שלהם ילדו, ופתאום כשהם רואים אישה בהריון הם רוצים להראות שהם מעודכנים. אבל מה אכפת להם אם כבר עשיתי עיסוי פרינאום, איפה אני עומדת ללדת ומה התאריך המשוער? בחיי שאני לא מבינה את זה".

(נועה, תל אביב)

 7. סיפורי לידה מלחיצים

"הייתי בסוף ההריון ואישה שפגשתי בשיעור התעמלות סיפרה לי שכשהבת שלה הגיעה לחדר לידה אז הוא היה מפוצץ אז הסיעו אותה באמבולנס לבית חולים אחר והיא כל כך סבלה! זה היה מאוד מעודד לשמוע את זה. בהריון הבא אני מתכוונת להסתובב עם אטמי אוזניים בשטחים ציבוריים".

(מרים, ירושלים)

 8. גיחות תכופות לשירותים

"מה נסגר עם שלפוחית השתן ואיך אפשר בכלל לעבוד אם אני רק חוזרת מהשירותים לשולחן וכבר צריכה ללכת שוב? ואיך אפשר לישון ככה? כל השליש הראשון וגם בשליש האחרון - גרתי בשירותים. זה היה נורא".

(ליבי, תל אביב)

 9. מתייחסים אלייך כאילו את חולה

"אני לא מבינה למה אנשים מתייחסים אליי פתאום כאילו אני חולה או עומדת למות. קצת נמאס לי ששואלים אותי כל היום איך אני מרגישה, אם אני רוצה לשבת, ומזכירים לי לא להרים דברים. אני מבינה שזה לא מכוונה רעה אבל דחילאק, תנו לחיות".

(לי, תל אביב)

 10. מדברים איתך רק על ההריון

"למה מאז שאני בהריון אי אפשר לדבר איתי על שום דבר אחר? אנשים פתאום חושבים שנושאי השיחה היחידים שמעניינים אותי הם: ההריון שלי, ההריון שלהם, הלידה שתהיה לי וההריון של השכנה. יאללה, מיצינו".

(נטע, רמת גן)

>> ועוד מכה בהריון: כאבי גב. קבלו 10 דרכים להקל עליהם