ברשימת הציוד הענק, תופס המקום והיקר, תופס לו כדור הפיזיו מקום של כבוד. בכל קורס הכנה ללידה תמצאו כדורים צבעוניים בפינה, ואם המיילדת שלך תרצה לפרגן לך, היא תביא לך את הכדור המנופח והחדש ביותר במחלקה.

אבל בניגוד להרבה שטויות שתקני בחודשים הקרובים, הכדור השמנמן הזה ישמש אותך בהריון, בלידה עצמה (גם אם את יולדת בבית החולים, ורק מעבירה עליו כמה שעות של צירים בבית) ובחודשים הראשונים עם התינוק.

1. היוש, שרירי רצפת האגן

כולם יודעים כמה חשוב לשמור על רצפת האגן, כדי לא לדלוף שתן בכל אפצ'י מעתה ועד עולם. לפני הלידה חשוב עוד יותר לחזק את השרירים שם למטה, וכדור פיזיו הוא משטח אידאלי לישיבה בזמן התרגול. פשוט שבי עליו ביציבות, כווצי את השריר שאת מכווצת כשאת מנסה לעצור את הפיפי שעוד שנייה בורח, ספרי עד עשר ושחררי.

2. בייבי יוגה: תינוק חטוב, מרוצה ונטול גזים (כמעט)

נכון שבייבי יוגה היא יופי של תירוץ לצאת מהבית ולהכיר אמהות אחרות, אבל מי שלא רוצה להוציא המון כסף, או סתם לצאת מהמזגן, יכולה למצוא ברשת המון סרטונים מתוקים שיסבירו לה איך להתעמל עם התינוק בבית. הבונוס: תינוק חטוב ומרוצה, ואם תתרגלו הרבה תנוחות על הבטן: גם פחות מוגז.

3. שרירי בטן בהריון? תתפלאי

 

קצת מצחיק לדבר על שרירי בטן בהריון, הזמן היחיד שבו את רשאית לשחרר את הכפתור ורק מחכה שהעניינים שם יתעגלו קצת. ועדיין, אם את דואגת ליום שאחרי (בלי להלחיץ, כן?), את יכולה להשתמש בכדור כדי לחזק את שרירי הבטן שלך. קוביות אולי לא יצאו לך מזה, אבל אולי תחזרי מהר יותר לבטן השטוחה (נגיד) שהייתה לך אחרי הלידה.

4. כולם להזיז ת'טוסיק: הידוק שרירי הישבן

מכיוון שעל החלק הקדמי אין לך ממש שליטה בהריון (לטוב ולרע), את בהחלט יכולה לפתח את הנכסים האחוריים שלך. בסרטון הזה ילמדו אותך איך להדק את שרירי הישבן, כדי שתהיי הכי לוהטת בחדר הלידה עם החלוק הזה שפתוח מאחורה.

5. להעביר צירים: לנוע, לנוע, לנוע

התנועתיות שכדור הפיזיו מאפשר הפכה אותו למצרך חובה בכל חדר לידה טבעי, וגם בחדרי הלידה הרגילים ששים לאמץ אותו עבור היולדות שצריכות למשוך זמן עד האפידורל. בסרטון הזה (שאם אין לך דולה, כדאי מאוד שתראי לבעל, ותוודאי שהוא בקשב מלא וגם מסכם בנקודות) ילמדו אותך ואת המלווים מה לעשות כדי להקל על כאבי הצירים בעזרת הכדור, עד הלחיצות המיוחלות.


6. ולהמשיך לנוע גם בישיבה, שווה, לא?

תינוקות לא אוהבים להיות סטטיים. הם צריכים תנועה, ומי שמנסה להרדים אותם יודע שטיולים ודילוגים ברחבי הבית הם לא מחזה נדיר. כדור הפיזיו מאפשר לכם לעשות את זה בישיבה (ואולי גם להשלים איזה פרק של סדרה שהורדתם פעם, לפני מיליון שנה, כשעוד היו לכם ערבים פנויים).

>> ואיך עוד אפשר להזיז את הגוף בהריון? קבלו השראה ואולי גם חשק