ילדתם. אתם והבייבי שלכם בבית, מתרגלים אחד לשני, וכל כמה זמן אתם מקבלים פנייה מחבר או בן משפחה שרוצה לדעת במה לפנק אתכם לרגל הולדת התינוק. אז שמיכה כבר יש לכם, בגדים גם לא צריך, תיק לעגלה בחרתם לפני וגם במגבות לתינוק הצטיידתם מראש. מה נשאר? ובכן, צעצועים. משחקים לקטנטנים מהווים לא רק קישוט לעגלה או משטח פעילות נחמד, מדובר באביזרים שתורמים להתפתחות המוטורית של התינוק שלכם ולפיתוח יצר הסקרנות אצלו. אספנו עבורכם את 5 הצעצועים שכל הורה חייב בבית, זה הזמן להחזיר סמס לכל מי שרוצה לקנות לכם מתנת לידה נפלאה. 

אוניברסיטה: למה כדאי עם שמיכה גדולה?

אוניברסיטה (צילום: טף טויס)
אוניברסיטה | צילום: טף טויס

אוניברסיטה לתינוק היא צעצוע התפתחותי המוכר כבר שנים רבות. לרוב הוא כולל שמיכה עם קשתות ובובות פעילות, אך בעוד שאוניברסיטאות אחרות מגיעות בגודל מטר על מטר או פחות מזה, אוניברסיטת החברים שלי על החוף של טף טויס מגיעה בגודל 90 על 1.35 מטר. כך, כשהתינוק מגיע לגיל בו הוא מפסיק להתעניין בבובות התלויות ומחליטים להוריד את הקשתות, ניתן להשתמש באוניברסיטה כמשטח פעילות שעונה על צרכיו של התינוק גם כשהוא מתחיל לזחול. הבד מרופד מאוד, נעים למגע וגם מגן על התינוק. "בכל צעצוע שאנו מפתחים, יש התייחסות לכל האלמנטים שחשוב להעניק לתינוקות מגיל לידה ועד שנתיים, ולצד זה ישנה גם תשומת לב להורים", אומרת לימור מנדלוביץ, סמנכ"ל שיווק ומכירות בטף טויס. "לכל הורה יש אתגרים משלו ולכן המטרה היא שכל צעצוע מעבר לזה שיפתח את התינוק, יעזור בהורות קלה יותר".

ספרון מוזיקלי רב-שלבי עם שלל אטרקציות

ספרון רב שלבי (צילום: טף טויס)
ספרון רב שלבי | צילום: טף טויס

ספרון לשלושה שלבי התפתחות - מלידה ועד גיל שנה, מגיע עם שלל הפעלות כמו בובות Peek a boo  - מסתתרות, דובי שמאיר, מנגן ומשמיע צלילים, הפעלות של בדים מרשרשים וכדורים שמסתובבים. את הספרון תולים על המיטה או על הלול, בשלב הראשון לעידוד פיתוח חושי התינוק ויכולות מוטוריקה עדינה, ובשלב השני כאשר התינוק מונח על ביטנו הספרון עוזר בחיזוק שרירי הצוואר וחגורת הכתפיים. בשלב מאוחר יותר הצעצוע יספק לו אטרקציה לפעילות שתגרום לו לרצות לזחול לעברה, להושיט יד ולשחק. מגיל 6 חודשים התינוק יוכל להשתמש בצעצוע כספרון לכל דבר.

ושתהיה נסיעה קלה: פעלולון לרכב

פעלולון לרכב (צילום: טף טויס)
פעלולון לרכב | צילום: טף טויס

נסיעה במכונית עם תינוק קטן היא אחד האתגרים המוכרים לכל הורה. בזמן שההורים אמורים להיות מרוכזים במה שקורה על הכביש, התינוק רחוק מהם ולא פעם בוכה במהלך הנסיעה, מה שעשוי להלחיץ מאוד את ההורה ולהסיח את דעתו מהכביש. אם הסל קל של התינוק מחובר למושב האחורי של הרכב, עדיף לרכוש צעצוע אליו מחוברת מראה, כך ההורה יוכל לראות את התינוק שנמצא הפוך לכיוון הנסיעה, במושב האחורי של הרכב.

מתוך מגוון הצעצועים הרחב של צעצועי הרכב, מומלץ לקנות כזה שיתפוס את תשומת ליבו של התינוק ויאתגר אותו, למשל כמו צעצוע הכל באחד של טף טויס, בו מתחת למראה תלויות 3 בובות מתנועעות שניתן לכוון אותן בעזרת רצועות למרחק הנכון מהתינוק, בהתאם לגילו. בכל אחת מהבובות יש הפעלה שונה, שמעסיקה אותו ותורמת להתפתחותו. בשלב הראשוני, התינוק יביט על הבובות הנעות בזמן הנסיעה, ומגיל 3 חודשים ומעלה או מהרגע שבו הוא מתחיל להושיט את ידיו, התינוק יכול לגעת בהן ולשחק איתן, מה שיתרום להתפתחות המוטורית ופיתוח חושי התינוק. הצעצוע יכול להתאים עד לגיל שנתיים - השלב שבו מומלץ להפוך את התינוק, לישיבה עם כיוון הנסיעה.  

התפתחות גם בטיול: קשת מוזיקלית לעגלה 

קשת מוזיקלית לעגלה (צילום: טף טויס)
קשת מוזיקלית לעגלה | צילום: טף טויס

כשמוציאים את התינוק לטיול בעגלה, חשוב שהאטרקציה תהיה במרחק יד. קשת לעגלה היא בדיוק הצעצוע שעונה על הצורך הזה, במרכז הקשת המוזיקלית של טף טויס, נמצא אובי הינשוף שמנגן כאשר התינוק נוגע בו – מה שמלמד את התינוק על סיבה ותוצאה.

קשת ההפעלה לעגלה לרוב תהיה קלה לנשיאה ומתקפלת ומתאימה לכל שלבי ההתפתחות של התינוק עד גיל שנה. מומלץ שצבעי האביזר יהיו בגווני פסטל רכים, שמשדרים נעימות ורוגע. "מומחים אומרים שתינוקות הנמצאים בסביבה של צבעים בהירים ועדינים הם יותר רגועים ושלווים", מוסיפה מנדלוביץ'. 

בלי "איפה המוצץ": ספירלת גינה 

ספירלת גינה (צילום: טף טויס)
ספירלת גינה | צילום: טף טויס

עבור תינוקות שרגילים לקחת מוצץ, או עבור הורים שמאוד לא רוצים לאבד את המוצץ, מומלץ להשתמש באביזר שקושר את המוצץ לעגלה. הדבר גם יכול לחסוך את הרגע שכל הורה מכיר, בו מוצץ נופל על הארץ ויש צורך לשטוף אותו באותו רגע ממש.

ניתן למצוא מגוון רב של אביזרים למוצץ, למשל כמו זה של טף טויס, הכולל קייס מפלסטיק בצורת תות המותאם בדיוק לגודל המוצץ. הקייס מחובר לספירלה שמגיעה עם 3 הפעלות, הכוללות גם בובות ורעשן. 

>> 25 משחקים לפי גיל הילד