היא אמנם השתחררה כבר מבית החולים (לא לפני שההריון המלכותי שלה, או ליתר דיוק – העניין העולמי בו) גבה את חייה של אחות אומללה, אבל יש להניח שכל עוד יורש העצר בבטן – אנחנו נמשיך לשמוע עליו לא מעט (וזה עוד כלום בהשוואה לכמה שנשמע עליו לכשייצא).

בחילות אמרתם? זה עוד כלום: קבלו הצצה לרשימה של סלבריטאיות נוספות (אמנם בלי תואר מלוכה, אבל עדיין מפורסמות ולוהטות דיין) שעברו הריונות קשים, וחלקן אפילו בילו לא מעט במחלקות ההיי-ריסק.רק בריאות. 

1. מריה קארי: מסוכרת עד בצקת

מריה קארי (צילום: Amy Sussman, GettyImages IL)
ועוד לא הזכרנו את טיפולי הפוריות הממושכים. מריה קארי | צילום: Amy Sussman, GettyImages IL
היא עברה טיפולי פוריות מתישים (וסיפרה על כך בחופשיות), אבל גם כשהגיעה למנוחה ולנחלה, וזכתה בהריון תאומים פוטוגני ומלא אושר, קארי לקתה גם בסוכרת הריון וגם ברעלת הריון, שגרמה לה לסבול מכאבים ובצקות ואף היוותה סכנה לחייה ולחיי התינוקות. הסוף, כמובן, טוב, ושניהם נולדו קצת לפני הזמן, אבל בריאים ושלמים.

2. סלמה הייק: ממצאים חשודים בבדיקות

סלמה הייק  (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
המפחיד מכל: ממצאים חשודים במהלך בדיקות ההריון. סלמה הייק | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL
בניגוד לדמותה הקולנועית של פרידה קאלו, שזיכתה אותה במועמדות לאוסקר, הייק דווקא הצליחה להרות, ואף הביאה לעולם בת מתוקה בשם ולנטינה. עם זאת, במהלך ההריון נאבקה הייק בסוכרת הריון, חיה על תפריט מוגבל ביותר ונאלצה להיות במעקב הדוק. ואם כל זה לא מספיק, בעלה סיפר בראיון כי ממש עד הלידה סברו כולם כי הילדה לוקה בתסמונת דאון, בגלל ממצאים חשודים שהתגלו בבדיקות.

3. סלין דיון: איבדה את אחד העוברים בהריון שלישייה

סלין דיון והתאומים (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
התחילו כשלישייה. סלין דיון והתאומים | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL
כמו קארי, גם סלין דיון עברה דרך חתחתים עד שזכתה לראות בדיקה חיובית. ההריון שלה, שהושג בגיל 41, התחיל כהריון שלישייה, אבל בשלב מוקדם יחסית אחד העוברים, ובילתה את שארית ההריון בחרדות ובבדיקות. "אני יודעת שהתינוק השלישי ויתר על מקומו כדי לאפשר לשני אחיו סיכוי טוב יותר, אבל היה לי קשה לקבל את זה. אני בטוחה שכל אישה שעוברת דבר כזה לא מפסיקה לחשוב על התינוק שאיבדה".

4. מירה סורבינו: קריש דם ברחם

מירה סורבינו- הריוניות סלב (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
שליית פתח וקריש דם ברחם. מירה סורבינו | צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL
המוזה בדימוס של וודי אלן היא אמנם אמא לשלושה ילדים, אבל ההריון האחרון שלה היה קשה עד בלתי אפשרי. לסורבינו הייתה שליית פתח, מצב מיילדותי מסוכן שבו השליה מכסה את פתח צוואר הרחם, ועלולה לגרום לדימום כבד ומסכן חיים בכל רגע. היא אושפזה למשך לא פחות מתשעה שבועות, ואף הספיקה לפתח קריש דם ברחם – אבל לבסוף ילדה את הולדן הקטן כשהוא בריא ושלם (בניתוח קיסרי, כמתחייב משליית הפתח). "הוא תינוק נס", אמרה סורבינו, "עם כל הסכנות לחיים שלי ושלו במהלך ההריון הזה, הוא יצא יפה, בריא ומושלם".

5. דברה מסינג: צירים מוקדמים?

דברה מסינג (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
שמירת הריון ארוכה. דברה מסינג | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL
קצת קשה לדמיין, אבל פצצת האנרגיה המתולתלת בילתה חלק ניכר מההריון שלה בשמירת הריון, בשכיבה במיטה. מסינג לא ששה לפרט מה הסיבות שריתקו אותה למיטה (בדרך כלל, מדובר בצירים מוקדמים, דימומים או צוואר רחם מקוצר), אבל אמרה: "כל חי רציתי ילדים, כך שההקרבה הזמנית הזו הייתה אמנם קשה, אבל נסבלת עבורי".

6. טורי ספלינג: שליית פתח מסוכנת

החדר של טורי ספלינג
אשפוז ממושך בבית החולים. טורי ספלינג
ההריון הרביעי של ספלינג הגיע זמן קצר מאוד אחרי הלידה השלישית, ודי מהר התברר שלא היה מתוכנן. זה גם היה ההריון הקשה ביותר מבין הארבעה, כשבשבוע ה-20 להריונה אובחנה ספלינג כבעלת שליית פתח, ונשלחה לארבעה חודשים תמימים של שכיבה במיטה, מתוכם עשרה שבועות באשפוז. "כל הזמן חשבתי שאני חייבת לעבור את זה, כי אין סיכוי שאני משאירה את הילדים שלי לבד", סיפרה ספלינג אחרי שילדה את התינוק פין, בריא ושלם, בניתוח קיסרי.

7. ג'יין סימור: רעלת הריון קשה

ג'יין סימור - 26.8.10 (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
סיימה בניתוח קיסרי חירום. ג''ין סימור | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL
התפקיד הזכור שלה כ"ד"ר קווין" ודאי סייע לסימור להבין מה קורה כשהבהילו אותה לחדר הניתוח, שישה שבועות לפני הזמן, כדי להציל את התאומים שלה. "הייתי עם רעלת הריון קשה, והיו חייבים לנתח אותי מייד כדי להציל אותי ואת הילדים", סיפרה.

8. סופי אליס בקסטור: לידה מוקדמת

סופי אליס בקסטור (צילום: Dave M. Benett, GettyImages IL)
שתי לידות מוקדמות לא פשוטות. סופי אליס בקסטור | צילום: Dave M. Benett, GettyImages IL
הזמרת הבריטית היפהפיה עברה שני הריונות קשים. "בשני ההריונות הראשונים שלי חטפתי רעלת הריון, ובשניהם יילדו אותי בניתוח חירום חודשיים לפני הזמן. אחרי שתי חוויות כאלה, עם גידול פגים, בהריון השלישי קיבלתי תיקון, והוא נמשך ממש עד הסוף".

>> וגם: בעיות הפוריות של הסלבס